RSS
Неділя, 3 липня 2022, 05:52
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Вражаючий список замовників, які постійно співпрацюють з виробництвами, а це десятки підприємств по всій країні.
В Україні триває повномасштабна війна, перемога у якій потребує залучення усіх наших ресурсів. Паливо, так само як і зброя й боєприпаси, є невіддільною складовою успіху наших військових у цій боротьбі.
Нагадаємо, що у застосунку Дія можна подати заявку про пошкоджене житло під час повномасштабного вторгнення рф в Україну.
Військова контррозвідка СБУ викрила посадовця оборонного об’єкту на зборі секретної інформації про українські бойові літаки та інфраструктуру повітряних сил.
іменинники

Величко Олександр Юлійович - Житомирська область. Політик, громадський діяч

Ігор Переверзев
Депутат Оліївської громади організовано намагається повалити діючу владу

В Оліївській територіальній громаді депутатом Борисом Ткаченком створено групу депутатів "За розвито...

Andrey Sobolev
Впровадження державної мови, як засіб формування національної свідомості українського суспільства

Єдина державна (офіційна) мова має виступати виключно об’єднуючим чинником. Мова - не лише за...

Sergey Levickiy
Стан УПЦ (МП) в умовах воєнної агресії Російської Федерації.

Після анексії Криму з боку РФ та воєнного втручання Росії на Донбасі, питання єдиної православної це...

Микола Череднік
Про вибори

Зовсім скоро закінчиться виборча кампанія. Дуже хочеться, щоб разом із нею закінчилася ера старої по...

Мірон Степанюк
Международная организация InformNapalm бьет тревогу: Россия прямо угрожает независимости и суверенитету Беларуси

В белорусской службе международной организации InformNapalm заявляют, что независимость страны - под...

Житомирські новини
Житомир вимагає виключити з Всесвітньої організації білоруські міста: Там немає мерів – там є «назначенці»
Житомир вимагає виключити з Всесвітньої організації білоруські міста: Там немає мерів – там є «назначенці»
Житомирський міський голова Сергій Сухомлин вчора відвіз 10 тон продуктів, медикаментів та інших вкрай важливих речей наших військовим з 95-ї бригади, які боронять нашу країну від російських окупантів на Сході. Про це він повідомив під час вчорашнього вечірнього онлайн-брифінгу. Також Сергій Сухомлин запевнив, що на передовій немає наших військових, у яких були б відсутні бронежилети, шоломи та все інше необхідне.
05 листопада у Малині, Радомишлі та Попільні пройшли спільні рейди працівників Національної поліції України та Держпродспоживслужби щодо дотримання карантинних обмежень «червоної» зони епідемічної небезпеки підприємцями.
Посміхнись  
- В Житомирі судять чоловіка, який у парку Гагаріна пограбував спортсменів. Розкажіть, підсудний, як ви здійснили...
«Фейкові» петиції, як інструмент російської пропаганди 05.18.2017 - 15:43

Електронні петиції існують у багатьох країнах світу. Більше 70 держав використовують цей інструмент взаємодії суспільства та влади. Головна мета такого документу – звернути увагу суспільства в цілому або влади на існуючу проблему у будь-якій сфері політики, економіки, громадського життя тощо. В Україні електронними петиціями громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.

            Дійсно, електронні петиції стали дієвим механізмом комунікації між звичайними громадянами та владою. Однак, в нашій країні іде війна й Росія, як країна-агресор намагається будь-якими методами дестабілізувати ситуацію в Україні. Як не дивно, одними із таких методів є «фейкові» петиції.

            В грудні 2016 року Україною «прокотилась»хвиля проросійських петиційіз закликами до відновлення дружніх, в першу чергу економічних, стосунків із Росією. Наприклад, у тексті петиції, яка мала місце у місті Кропивницькому, прописаний головний аргумент – непорозуміння між Україною та ЄС, а у випадку Полтави, вказувалось, що «Полтавська область молить Київ про дружбу з РФ».  Подібні петиції, інколи навіть слово в слово, з’явились нібито від жителів Чернігова та Дніпра. Всі вони мають ознаки того, що їх створювали не мешканці вказаних регіонів, а результати були сфальсифіковані.

            Також, російські спецслужби, використовуючи петиції намагаються реалізувати план Кремля щодо так званої прихованої федералізації України. Подібні факти неодноразово фіксувались працівниками СБУ.

Оперативники спецслужби викривали механізми штучного накручення голосів при поданні петицій Президенту України. Зокрема, наприклад під петицією щодо запровадження на території Харківщини «особливого регіону розвитку «Слобожанщина», за даними СБУ, 70% підписів належать «ботам», тобто із 25 000 підписів лише 30 відсотків – реальні користувачі мережі Інтернет.

В Ужгороді, з метою пропаганди діяльності «русинів» та їх планів щодо федералізації була зареєстрована петиція щодо підтримки російської мови, яка набрала необхідну кількість підписантів. Петиція була захована у безневинну назву «Про підтримку законопроекту «Про забезпечення державної підтримки заходів з розвитку та популяризації української мови та мов нацменшин в Україні». У тексті йдеться про необхідність підтримки мов нац­меншин, однак акцент таки робився на російську мову.

Цю вимогу вмить підхопили російські пропагандистські ЗМІ, а також низка проросійських інтернет-видань України, серед яких все ті ж «Вести.ua», «Голос.ua», «Подробности.ua», що відомі вигадуванням «фейкових» матеріалів про «вимоги угорців Закарпаття щодо автономії». Цікавим було те, вказану петицію зареєстрував не місцевий мешканець, а список підписантів здебільшого містив не притаманні Ужгороду російські прізвища. Не виключено, що саме російські політтехнологи були ініціаторами такої петиції. Однак, після «штучної» накрутки 251 підписанта, необхідного для розгляду петиції, за півроку жоден ужгородець так і не підписався під цією нісенітницею!

На Житомирщині також, активно функціонує інструмент петиції. До органів місцевого самоврядування подано більше 700 електронних звернень від мешканців обласного центру. Найбільше Житомирян цікавлять соціально-побутові проблеми та шляхи покращення життєдіяльності міста.

Серед інших загроз зловживання та можливого маніпулювання електронними петиціями може стати ситуація, коли певні особи чи групи осіб будуть намагатися використати ці петиції в особистих цілях, зокрема пропонуючи відверто популістичні пропозиції, і так будуть дискредитувати цей інструмент безпосередньої демократії. Це можуть бути й питання щодо оподаткування, зменшення пенсійного віку чи інші соціальні питання, які держава не може вирішити на сьогодні.

Житомирські новини