RSS
Субота, 7 грудня 2024, 10:06
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 29 листопада, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом зі своєю заступницею Наталією Арендарчук та керівниками структурних підрозділів ОВА провели зустріч із керівництвом АТ «Державний ощадний банк України». Ключовою подією зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю між Житомирською обласною військовою адміністрацією та Ощадбанком.
З 12 листопада Головне управління Національної поліції в Житомирській області очолив полковник поліції Олександр Ковтун. Раніше він перебував на посаді начальника Управління дізнання Національної поліції України.
Сьогодні, 19 вересня 2024 року, в Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегацією Естонського центру міжнародного співробітництва з розвитку (ESTDEV).
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
іменинники

Форест Сергій Володимирович - Житомирська область, громадський діяч, журналіст, бізнесмен

Дмитро Погреблян
У сьогоднішніх реаліях наш звичний спосіб життя швидко починає змінюватись.

У сьогоднішніх реаліях наш звичний спосіб життя швидко починає змінюватись. Бо ніхто не міг подумати...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- - Ой, сіль розсипалася - це на сварку! - Кохана, а може якось обійдеться? - Ні, любий! Я вже налаштувалась
Микола Череднік
​Про районні ради у Житомирі  12.18.2018 - 09:13

Богунська та Корольовська районні ради по факту є органами місцевого самоврядування. Однак в дійсності ці ради наразі є неповноцінними. 

Вони не мають ні свого бюджету, ні власних повноважень (як орган місцевого самоврядування), загалом не приймають рішень, які б стосувалися мешканців району. Покладання квітів - звісно важливо, але мова про інше. Бюджет та обсяги повноважень рад визначаються рішенням міської ради. Ті повноваження, які залишилися після ліквідації районних відділів соціального захисту населення, не є таким, щоб говорити про доцільність існування рад у тому форматі, в якому вони існують зараз. 

Саме існування територіальної громади в іншій громаді є дещо штучним явищем. Хоча чинне законодавство дозволяє створити й вибудувати систему перерозподілу повноважень у місті та досягти гармонії функцій і сфер відповідальності між “центром” та “районами”. Міська рада може звільнитися від великого обсягу питань поточного характеру, делегувавши їх районним радам, та зосередитися на основних стратегічних питаннях розвитку міста. 

Але якщо міська рада розподіляє повноваження між районами таким чином, що вони не мають повноважень, і створює ситуацію, коли районні ради є неефективними та потребують ліквідації - аргументів щодо доцільності існування районів залишається мало. Враховуючи те, що апарат районних рад (протягом певного періоду) отримує заробітну плату на рівні міської ради (а інколи й більше), аргументів про доцільність існування рад серед людей не знайдеться. Особисто моя думка, що ці високі зарплати в районних радах, які регулярно публікувалися у ЗМІ з’явилися не просто так.

Ліквідація рад звісно призведе до скорочення адміністративно-управлінського персоналу (працівників апарату ради). Це ще один аргумент для неутворення рад - економія бюджетних коштів. І цей аргумент буде звучати та підтримуватися серед людей (крім працівників рад). Однак у майбутньому скорочується і представницький орган. Депутатський корпус виконує свої повноваження на громадських засадах і не потребує витрат на своє утримання. 

Ліквідуються два органи з відносно автономними та незалежними депутатами, які мають на рівні з усіма іншими місцевими колегами однакові права та повноваження. І не виключено, що наявність незалежних та непідконтрольних депутатів заважає певним чиновникам міської ради. Ліквідувати ради в розумінні нинішньої міської влади набагато легше ніж делегувати повноваження. 

Європейська Хартія про місцеве самоврядування ратифікована Україною, передбачає лише ті кроки, які сприяють наближенню влади до людей. Ліквідація районних рад є по суті централізацією влади, і не зовсім відповідає загальнодержавному курсу на децентралізацію.  

І хоча рішення про неутворення районних рад ще не прийнято, немає сумнівів, що воно знайде підтримку серед депутатів міської ради.

Житомирські новини