27 травня відбулося голосування в Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро, яке з тріском провалилося і нині планується переголосування.
Як, писав один з кандидатів, відомий журналіст-розслідувач Денис Бігус - 17 учасників конкурсу категорично засуджують таке проведення. Воно не має чіткого захисту голосів.
Як на мене, також вартувало б звернути увагу на певні двозначні моменти. По-перше, і найголовніше, мені цікаво, як це голосування може об"єктивно оцінити рівень "важливості" кандидата. Інформаційна освіченість населення поки бажає кращого. Крім того, про те, що відбувається таке голосування вартувало б повідомити громадськість, українське суспільство, а то виходить, що поки про ці "вибори в Інтернеті" знають лише кандидати, їхні друзі і самі організатори(та їхні приближені).
По-друге, кандидатів 49. Не так вже й складно було б, як мінімум, обдзвонити всіх і повідомити про те, що відбувається навколо голосування і про його перенесення. Чи як мінімум, хоч розіслати якийсь реліз. Чи ще як більший мінімум, на сайті бюро в рубриці "Новини" хоч якусь інформацію повідомити.
По-третє, було б цікаво почитати положення про конкурс, критерії, імена відповідальних осіб, комісії, їхніх голів. Вони взагалі десь є?
Невже усі підозри 17 небайдужих учасників голосування є правдивими. "Мовчання ягнят".... Зрештою, якщо офіційно ніхто не скасував голосування,то де його результати. Думаю, там би ми побачили цікаву картину(наприклад про накрутки)?
Більшість кандидатів є київськими (бо інші просто не знають).
Я нічого не маю проти столиці, але корупції в областях і районах немає?! Більше запитань до формування Ради, ніж відповідей.... Таке враження, що гурток для вишивання створюється....
Європейський досвід онлайн голосувань показує, що вартувало проінформувати громадськість про проведення таких голосувань. Міська та обласні влади могли б долучитися до популяризації, з кандидатами вартувало б вести певну комунікацію, і чітко сформулювати основні положення проведення конкурсу.