У сучасних умовах з особливою силою звучать слова про те, що висока організованість і міцна дисципліна необхідні скрізь, вони забезпечують успіх у будь-якій області людської діяльності. Підвищення відповідальності, розвиток ініціативи, діловитості, підприємливості, виховання свідомої дисципліни та нетерпимості до недоліків набувають вирішального значення.
Свідома дисципліна, чітка і висока організованість - основа боєготовності і боєздатності кожної частини, підрозділу. Ця залежність ще більш поглибилася в результаті науково-технічної революції у військовій справі. Вивчення, обслуговування та застосування різних систем зброї і бойової техніки вимагають дуже високої організації. Цілком очевидно, що без жорсткої дисципліни, беззаперечної старанності неможливо вирішити завдання, що стоять перед Збройними Силами.
Зараз, коли армія перебуває на новому етапі свого розвитку, вимоги до подальшого зміцнення військової дисципліни з кожним роком зростають.
Дисциплінарний статут наших Збройних Сил розкриває основні положення, що забезпечують високу військову дисципліну, яка в свою чергу
неабияк залежить від рівня керівництва особовим складом, організаторських здібностей командирів.
Крім того, найважливіше значення для зміцнення військової дисципліни мають також чітка організація бойової підготовки, суворість і безумовна обов'язковість усіх занять, тренувань, навчань, високий ступінь відпрацювання спільних дій у складі відділень, розрахунків, команд, вміння майстерно використовувати техніку і застосовувати зброю.
Дисциплінованість проявляється лише тоді, коли на основі правових, моральних і спеціальних знань у відповідного суб’єкта з'являться тверді переконання, високе почуття відповідальності за виконання свого військового обов'язку.
Самодисципліна особового складу відіграє також велику роль. Психологічною передумовою самодисципліни є глибоке усвідомлення особистої відповідальності, розуміння необхідності суворого військового порядку в підрозділі.