RSS
Вівторок, 24 листопада 2020, 12:00
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Наразі підрядник приступив до виконання робіт другої черги: проводяться реконструкція човнової станції та облаштування території навколо.
За словами міського голови Сергія Сухомлина, попри рішення Кабміну повністю закрити школи, садочки, магазини та ринки в місті просто не можливо.
За даними слідства, на околиці села Лопатичі виявлено обладнаний цех, на території якого складувалася немаркована деревина та проводилося випалювання деревного вугілля.
Відповідальність за підготовку та організацію виборів лежить на міській раді.
Sergey Levickiy
А чому вже б не визначитись?

Абсолютно очевидно, що мир, суспільна злагода та стабільність в цілому, сьогодні, в епоху складної с...

Микола Череднік
Про вибори

Зовсім скоро закінчиться виборча кампанія. Дуже хочеться, щоб разом із нею закінчилася ера старої по...

Andrey Sobolev
Чи «доросли» Україна та українці до подвійного громадянства?

За Основним Законом нашої держави, в Україні для наших співгромадян закріплено принцип єдиного грома...

Мірон Степанюк
Международная организация InformNapalm бьет тревогу: Россия прямо угрожает независимости и суверенитету Беларуси

В белорусской службе международной организации InformNapalm заявляют, что независимость страны - под...

Irinka Belova
Чому Росія хоче звинуватити Україну в тиску на свободу слова

За роки війни на Сході Україна відчула гострий всебічний тиск агресора, спрямований на формування не...

Житомирські новини
Юрій Опанасюк: Житомир – це моє місто, і я хочу, щоб воно було сучасним, комфортним і красивим!
Юрій Опанасюк: Житомир – це моє місто, і я хочу, щоб воно було сучасним, комфортним і красивим!
Пріоритетним сценарієм має стати очне навчання у школах області, але за умови дотримання норм безпеки для учнів Таку думку в ефірі ТРК «Союз-ТВ» висловив представник команди «Слуга народу» у Житомирі, директор міської гуманітарної гімназії №23 Ігор Баранов. Він наголосив, що базова шкільна освіта має бути очною, а не дистанційною. І сьогодні епідеміологічна ситуація на Житомирщині сприяє тому, що наші діти таки зможуть вийти на навчання із 1 вересня. Але при цьому ми мусимо гарантувати їм, з одного боку – безпечну, а з другого – якісну освіту. Остаточне рішення про відкриття шкіл, за словами Баранова, буде ухвалено не раніше серпня. Сьогодні ж освітяни Житомирщини готуються до трьох сценаріїв.
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Посміхнись  
- В Житомирі на вулиці Михайлівській чутки доходять швидше, ніж SMS... 
У чому ризик об’єднання місцевих громад за національною ознакою 11.09.2015 - 16:28

Не дивлячись на позитивні очікування суспільства від здійснення реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою України, даний процес може носити певні ризики для територіальної цілісності та суспільної єдності нашої держави. Здійснення децентралізації є необхідним кроком з огляду на євроінтеграційний зовнішньополітичний курс держави. Разом з цим, трансформація державного устрою може створити нові виклики для українського суспільства, особливо у процесі здійснення адміністративно-територіальної реформи та на перших етапах функціонування нової системи організації публічної влади.

           Однією з найбільших небезпек, з якою може зустрітися центральна влада здійснюючи децентралізацію на місцях  – можлива активізація автономістських поглядів певних громадських та політизованих об’єднань, які представляють інтереси національних меншин, що мають компактний характер проживання. Враховуючи прояви сепаратизму на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської області, вказаною ситуацією можуть скористатися проросійські сили, які для розхитування ситуації в середині країни будуть намагатися впливати на створення територіальних громад, в яких  відповідні етнічні групи будуть складати більшість населення, або будуть намагатися створити національно-територіальні автономії. 

У період з 1925 по 1935 роки на території, в основному,  нинішнього Баранівського району Житомирської області функціонував польський автономний округ із центром в м. Мархлевськ (нині смт. Довбиш Баранівського району, яке у той час було перейменовано на честь польського комуніста Ю.Мархлевського). Основною задекларованою метою його створення було підвищення ефективності розвитку соціально-економічної та суспільно-політичної ситуації на території компактного проживання етнічних поляків. У той період на території округу функціонували римо-католицькі громади, друкувалися польськомовні газети.  Зростання на той час певного впливу Польщі на внутрішню ситуацію на даній території зумовило з боку тодішнього уряду розпочати в 1930 році процес ліквідації Мархлевського району, як адміністративної одиниці із одночасною депортацією польськомовного населення з постійних місць проживання до інших регіонів колишнього Радянського Союзу (Казахстану та Сибіру). В жовтні 1935р. район було офіційно ліквідовано.

Наявним в області етнічним фактором можуть скористатися проросійські сили та представники праворадикальних структур Польщі для  підняття питання набуття  територіями компактного проживання етнічних поляків ознак т.зв. умовної самостійності та автономії.

         З проблемою автономізації внаслідок проведення адміністративно-територіальної реформи та децентралізації стикалися ряд європейських країн, зокрема Молдова, Румунія, Італія Іспанія, Велика Британія. Як результат вказані країни були на порозі федералізації. Актуальними вказані процеси є у Великій Британії де Уельс та Шотландія виступають за збільшення автономії та Іспанії від якої хоче відділитися автономна  Каталонія та Наварра, що населена басками.

Враховуючи неоднозначні наслідки децентралізації в європейських країнах органам центральної та обласної влади необхідно консолідувати національні меншини, що проживають на території нашої держави та не допустити їх використання антиукраїнськими силами для розхитування ситуації в середині держави.

 

 

         

 

 

 

Житомирські новини