Сьогодні православний світ святкує стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці. А кілька днів тому в Житомирі відбулося вшанування Подільської ікони Божої Матері. Образ зберігається у древньому і намоленому протягом десятиліть Свято-Успенському архієрейському соборі обласного центру.
Кульмінацією свята є традиційний маштабний хресна хода від Свято-Успенського архієрейського собору до Спасо-Преображенського та Свято-Хрестовоздвиженського кафедральних соборів і назад до Подільського собору. Близько трьох тисяч мирян та понад дві сотні священослужителів пройшли хресною ходою центральними вулицями міста із чудотворним образом.
Точних відомостей про ікону Божої Матері “Подільська” немає, але згідно передання, чудотворний образ шанувався ще раніше заснування самого храму, який був побудований у 1700 році. Подільську ікону Божої Матері вшановували за благодатну допомогу, котра посилалася усім, хто звертався перед нею до Божої Матері у хворобах та печалі.
У 1872 році в Житомирі вирувала епідемія холери. Житомиряни, які вірили в особливу допомогу та заступництво Божої Матері, з благословення архієпископа Волинського і Житомирського Агафангела (Соловйова) урочисто, за великої кількості народу, обнесли Подільську ікону усіма вулицями міста, після чого епідемія припинилася. В пам'ять про цю чудесну подію була встановлена традиція в день Успіння Богоматері звершувати вулицями Житомира урочисту ходу з Подільською іконою Божої Матері. В роки богоборницької влади традиція перервалася. Милістю Божою була знову відроджена.
У 1935 році влада закрила Успенський храм, але православним житомирянам вдалось сховати ікону від богоборців. У рідний храм образ повернувся у 1941 році, коли він був відкритий. Після чергового закриття храму, яке відбулось у 1967 році Чудотворний образ перенесли до Спасо-Преображенського собору. У 1992 році Успенський храм знову став діючим і Подільська ікона зайняла у ньому почесне місце у новому кіоті, а згодом була прикрашена ризою.
Як повідомляє прес-служба Житомирської єпархії, Святкову Божественну літургію з нагоди величного Богородичного свята очолили п'ять архієреїв: митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Овруцький і Коростенський Віссаріон, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Городницький Олександр.
Під час богослужіння була піднесена молитва за мир в Україні.
Усі священики причастились святих Христових Таїн. До причастя також приступило чимало богомольців. Важливою подією стало і те, що після завершення свята образ Богоматері із посиленими молитвами обвезли навколо міста Житомира.