Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, які віддали свої життя заради правди. Однак, все більше в ЗМІ з’являється замовних матеріалів, а також – перекручувань та маніпуляцій заради «хайпу». На жаль, такі випадки компрометують професію, представники якої покликані бути совістю нації.
Особливо, засилля неправдивої інформації заради меркантильних інтересів стало суттєво відчуватися з активним розвитком Інтернет-ЗМІ. Адже, якщо за написане в газеті чи сказане в ефірі телеканалу, ти можеш подати до суду, то на численні Інтернет-сайти немає жодної управи. Адже ця сфера не врегульована на законодавчому рівні в нашій країні. І різноманітні сайти – це часто такі собі хмаринки, які просто висять у повітрі, не мають жодної реєстрації. Тобто претензію щодо наклепу чи відвертої брехні просто ні до кого пред’явити.
Таким чином українцям зі сторінок численних сайтів, telegram-каналів часто подається дезінформація, з якою поки що боротися досить складно. Як сказав класик, з появою Інтернету слово отримали ті, хто слово отримувати не мав би, та й сказати їм нічого.
На жаль, ряд ЗМІ неправильно сприйняли і подали мету нашого з колегами законопроекту 10453 про посилення кримінальної відповідальності за перетин кордону з метою ухилення від мобілізації. А окремі видання подали відверто перекручену інформацію. Виникає відчуття, що поважні всеукраїнські видання підтримують не армію, а тих, хто намагається від неї "відкосити".
Головною метою цього закопроекту є намагання допомогти нашим Захисникам відчувати себе більш вмотивованими щодо справедливості та підтримки, оскільки громадянський обов'язок для усіх рівний. І та ситуація з ухилянтами, масовим незаконним перетином кордону, яка нині є, потребує термінового вирішення. Адже маємо вже чималу кількість проваджень щодо зловживань воєнкомів. Де посадовці ТЦК взяли яхти, палаци, дорогі іномарки? А чи можливо підрахувати, скільки заробили ті, хто допомагав втікачам масово перетинати кордон?! Тож поданий нами законопроект – це намагання вдосконалення відповідного законодавства, аби навести нарешті порядок у цій сфері.
Водночас, ми з колегами наголошуємо на можливості звільнення від кримінальної відповідальності для тих громадян, які повернуться на територію України впродовж шести місяців з моменту незаконного перетину кордону та зроблять добровільну заяву про факт скоєння злочину.
Тож, з метою запобігання подальших маніпуляцій та поширення необґрунтованих звинувачень народних депутатів збоку ЗМІ та громадськості, публікую фотоскріни поданого законопроекту. Читайте, аналізуйте, ставте питання - завжди готовий до конструктивного діалогу.