RSS
Четвер, 25 квітня 2024, 11:47
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
іменинники

Кропивницький Володимир Миколайович - Житомирська область. Політик, бізнесмен

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомир вимагає виключити з Всесвітньої організації білоруські міста: Там немає мерів – там є «назначенці»
Житомир вимагає виключити з Всесвітньої організації білоруські міста: Там немає мерів – там є «назначенці»
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Якось жінка запрацювалася до пізна на роботі і вирішила подзвонити з роботи, перевірити обстановку, як там чоловік та...

Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі

21.12.2022 10:08

У сучасній війні підрозділи протиповітряної оборони бригадної ланки відіграють важливу роль у закритті українського неба над позиціями наших військ. Особливо їхня роль відчутна в боротьбі з ворожими БПЛА та вертольотами.


Про особливості цієї роботи розповів офіцер батареї протиповітряної оборони окремої десантно-штурмової бригади Юрій Кочевенко.

— На сьогодні українські фахівці протиповітряної оборони мають унікальний досвід та можливості щодо ведення бойових дій. Про результати їхньої роботи ми всі отримуємо майже щоденні зведення з офіційних джерел, — розпочинає розмову Юрій. — Що стосується роботи зенітників саме нашої бригади, то за час широкомасштабного вторгнення на їхньому рахунку вже чотири літаки, чотири вертольоти та 16 БПЛА типу «Орлан-10».


Майстерна робота нашої протиповітряної оборони вже давно змусила противника змінити тактику застосування авіації. Секрет успішного застосування підрозділів ППО саме бригадної ланки полягає у їхній високій навченості та правильному розташуванню на місцевості.

— У хорошу погоду противник активно застосовує літаки з великої висоти та відстані, тож дістати їх наявними у нас переносними зенітними ракетними комплексами неможливо — тут потрібні більш потужні засоби на кшталт «БУК-М1» або С-300, — зазначає Юрій. — Щодо загальної тактики застосування вертольотів та штурмової авіації, то росіяни здебільшого намагаються дістатися лінії фронту на низьких висотах та використовують складки місцевості, а перед пуском ракет літаки або вертольоти роблять невеличку горку (кабрування), що сильно зменшує точність таких обстрілів. Здебільшого під час пусків візуального контакту з ними немає. Після залпу вони одразу виконують розворот та тікають в тил. Саме під час таких маневрів пілоти інколи допускають помилки та потрапляють на кілька секунд у приціл наших зенітників.
Наразі українські підрозділи протиповітряної оборони бойових бригад можуть навіть обирати різні типи зброї для виконання завдань.

— Ми маємо вже великий досвід використання різних типів переносних зенітних ракетних комплексів по ворожих цілях, тож добре знаємо, який з них буде найбільш ефективним проти конкретної повітряної цілі, — розповідає офіцер. — Наприклад, БПЛА «Орлан-10» має дуже невелике теплове випромінювання, тож вразити його зі «Стінгера», «Ігли» або польського «Перуна», які мають теплову головку самонаведення, майже неможливо. Для боротьби з ними ми використовуємо новітній британський LLM Martlet.
Кожний із перелічених вище ПЗРК має свої плюси. Детальніше про них розповів військовослужбовець батареї протиповітряної оборони окремої десантно-штурмової бригади Андрій.

— Зараз у мене в руках новітній британський LLM Martlet. Це оновлена версія вже широко відомого в Україні зенітного ракетного комплексу Starstreak. Особливістю цих комплексів є необхідність корегування польоту ракети на всій траєкторії оператором, на кшталт нашого ПТРК «Стугна». Це вимагає від нас високих фахових навичок, але надає можливість знищувати цілі, які мають малий тепловій слід, — розповідає Андрій. — Інші комплекси — «Стінгер», «Ігла» або «Перун» мають теплову головку самонаведення, що дозволяє після захоплення цілі та запуску ракети одразу покинути позицію та заховатися в укриття. До речі, «Перун» можна використовувати навіть вночі.


Покидаючи позицію, ми побажали хлопцям, щоб кожна запущена ними ракета завжди вражала ворога та робила наше небо чистішим.

Житомирські новини