RSS
П'ятниця, 6 грудня 2024, 01:20
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 29 листопада, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом зі своєю заступницею Наталією Арендарчук та керівниками структурних підрозділів ОВА провели зустріч із керівництвом АТ «Державний ощадний банк України». Ключовою подією зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю між Житомирською обласною військовою адміністрацією та Ощадбанком.
З 12 листопада Головне управління Національної поліції в Житомирській області очолив полковник поліції Олександр Ковтун. Раніше він перебував на посаді начальника Управління дізнання Національної поліції України.
Сьогодні, 19 вересня 2024 року, в Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегацією Естонського центру міжнародного співробітництва з розвитку (ESTDEV).
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Дмитро Погреблян
У сьогоднішніх реаліях наш звичний спосіб життя швидко починає змінюватись.

У сьогоднішніх реаліях наш звичний спосіб життя швидко починає змінюватись. Бо ніхто не міг подумати...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Одного разу в американського дипломата запитали: - Що таке чиновницька дипломатія? Американець відповів: - О! Це...

Петро Саух: В подіях на Євромайдані - є вина і влади і опозиції

13.12.2013 10:06

Останні події в нашій державі показали, що більшість українців бачать себе в Європі. Досить активним прихильником такої думки стали студенти вищих навчальних вишів. Як бути нашій країні? Чому Україна опинилася в такий ситуації? Що далі робити? Кореспонденту видання «Житомирські новини» вдалося зустрітися з ректором ЖДТУ ім.. Івана Франка Петром Саухом та взнати його думку стосовно цих подій.

Від редакції «ЖН»:

Саух Петро Юрійович - ректор Житомирського Державного університету імені Івана Франка, український філософ, відомий громадський діяч.

- Як Ви ставитеся до останніх подій, які відбуваються на Майдані Незалежності?

«Я, як будь яка людина, також стурбований тим прикрим інцидентом, що стався 30 листопада з побиттям студентів на мирній акції, що проводилась на Майдані. Я знаю, що сьогодні проводяться слідчі дії по відношенню до того, що там трапилося і сподіваюся, що ця проблема буде до кінця вирішена»

- Студенти проявили активність. Скажіть, як у Вас ставляться до активістів, які вийшли на Євромайдан?

«В нашому університеті ніхто не забороняє. Бажаєш висловити свої переконання? Будь ласка, йди. Я говорю студентам: ми маємо навчитися чути одне одного. Старатися поставити себе на місце того, хто висловлює іншу точку зору. Ми маємо одне одного чути. Є частина людей, яка так думає, а є частина людей, яка думає по іншому. Тому звісно, що потрібно знайти якийсь консенсус»

- Чому ж Україна опинилася в такій ситуації?

«Я впевнений, що можна було цю ситуацію спокійно «розрулити». Дуже розумну річ сказав нещодавно перший Президент Леонід Кравчук. Він сказав що за весь час незалежності України, жоден президент не доклав якихось зусиль, аби вирватись із обіймів російської економіки. Для того щоб пристати до Євросоюзу, потрібно вирватися із міцних оцих обіймів»

- Що на Вашу думку потрібно робити в ситуації, в якій опинилася наша держава?

«В цьому конфлікті є певна вина і однієї і іншої сторони. Якщо цього не зрозуміти, ніякого діалогу не буде. І лише від цього протистояння, якщо діалогу не відбудеться, страждатимуть ті ж люди, які стоять на Майдані, але мільйони інших людей теж будуть страждати. Ось один не прийшов на роботу, другий, третій. А завтра може статися інфляція, підніметься курс гривні».

- Що порадите і прихильникам і противникам Євромайдану?

«Знаєте, мені дуже сподобалося, як на мітингу на Майдані виступав наш мудрець. Він сказав одне: «Люди добрі! Благаю вас, працюйте! І борітеся! Але борітеся згідно Божої заповіді». Отже боротися - треба! Але завжди бачити не противника, а співрозмовника. Одного терпіння та толерантності сьогодні не достатньо. Кожна людина, кожна сторона бажає, щоб її не просто терпіли, а поважали. І навіть любили!»

- Заключне слово

«Я радий що нарешті сторони конфлікту сіли за стіл переговорів і вірю що врешті-решт якісь рішення будуть знайдені»

Житомирські новини

Житомирські новини