RSS
Субота, 20 липня 2024, 10:42
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Житомир, в одній із квартир міста: Знаєш, мила, досить мене пригнічувати та постійно «пиляти»! Все, набридло так жити!...

Петро Саух: В подіях на Євромайдані - є вина і влади і опозиції

13.12.2013 10:06

Останні події в нашій державі показали, що більшість українців бачать себе в Європі. Досить активним прихильником такої думки стали студенти вищих навчальних вишів. Як бути нашій країні? Чому Україна опинилася в такий ситуації? Що далі робити? Кореспонденту видання «Житомирські новини» вдалося зустрітися з ректором ЖДТУ ім.. Івана Франка Петром Саухом та взнати його думку стосовно цих подій.

Від редакції «ЖН»:

Саух Петро Юрійович - ректор Житомирського Державного університету імені Івана Франка, український філософ, відомий громадський діяч.

- Як Ви ставитеся до останніх подій, які відбуваються на Майдані Незалежності?

«Я, як будь яка людина, також стурбований тим прикрим інцидентом, що стався 30 листопада з побиттям студентів на мирній акції, що проводилась на Майдані. Я знаю, що сьогодні проводяться слідчі дії по відношенню до того, що там трапилося і сподіваюся, що ця проблема буде до кінця вирішена»

- Студенти проявили активність. Скажіть, як у Вас ставляться до активістів, які вийшли на Євромайдан?

«В нашому університеті ніхто не забороняє. Бажаєш висловити свої переконання? Будь ласка, йди. Я говорю студентам: ми маємо навчитися чути одне одного. Старатися поставити себе на місце того, хто висловлює іншу точку зору. Ми маємо одне одного чути. Є частина людей, яка так думає, а є частина людей, яка думає по іншому. Тому звісно, що потрібно знайти якийсь консенсус»

- Чому ж Україна опинилася в такій ситуації?

«Я впевнений, що можна було цю ситуацію спокійно «розрулити». Дуже розумну річ сказав нещодавно перший Президент Леонід Кравчук. Він сказав що за весь час незалежності України, жоден президент не доклав якихось зусиль, аби вирватись із обіймів російської економіки. Для того щоб пристати до Євросоюзу, потрібно вирватися із міцних оцих обіймів»

- Що на Вашу думку потрібно робити в ситуації, в якій опинилася наша держава?

«В цьому конфлікті є певна вина і однієї і іншої сторони. Якщо цього не зрозуміти, ніякого діалогу не буде. І лише від цього протистояння, якщо діалогу не відбудеться, страждатимуть ті ж люди, які стоять на Майдані, але мільйони інших людей теж будуть страждати. Ось один не прийшов на роботу, другий, третій. А завтра може статися інфляція, підніметься курс гривні».

- Що порадите і прихильникам і противникам Євромайдану?

«Знаєте, мені дуже сподобалося, як на мітингу на Майдані виступав наш мудрець. Він сказав одне: «Люди добрі! Благаю вас, працюйте! І борітеся! Але борітеся згідно Божої заповіді». Отже боротися - треба! Але завжди бачити не противника, а співрозмовника. Одного терпіння та толерантності сьогодні не достатньо. Кожна людина, кожна сторона бажає, щоб її не просто терпіли, а поважали. І навіть любили!»

- Заключне слово

«Я радий що нарешті сторони конфлікту сіли за стіл переговорів і вірю що врешті-решт якісь рішення будуть знайдені»

Житомирські новини

Житомирські новини