Останні події в нашій державі показали, що більшість українців бачать себе в Європі. Досить активним прихильником такої думки стали студенти вищих навчальних вишів. Як бути нашій країні? Чому Україна опинилася в такий ситуації? Що далі робити? Кореспонденту видання «Житомирські новини» вдалося зустрітися з ректором ЖДТУ ім.. Івана Франка Петром Саухом та взнати його думку стосовно цих подій.
Від редакції «ЖН»:
Саух Петро Юрійович - ректор Житомирського Державного університету імені Івана Франка, український філософ, відомий громадський діяч.
- Як Ви ставитеся до останніх подій, які відбуваються на Майдані Незалежності?
«Я, як будь яка людина, також стурбований тим прикрим інцидентом, що стався 30 листопада з побиттям студентів на мирній акції, що проводилась на Майдані. Я знаю, що сьогодні проводяться слідчі дії по відношенню до того, що там трапилося і сподіваюся, що ця проблема буде до кінця вирішена»
- Студенти проявили активність. Скажіть, як у Вас ставляться до активістів, які вийшли на Євромайдан?
«В нашому університеті ніхто не забороняє. Бажаєш висловити свої переконання? Будь ласка, йди. Я говорю студентам: ми маємо навчитися чути одне одного. Старатися поставити себе на місце того, хто висловлює іншу точку зору. Ми маємо одне одного чути. Є частина людей, яка так думає, а є частина людей, яка думає по іншому. Тому звісно, що потрібно знайти якийсь консенсус»
- Чому ж Україна опинилася в такій ситуації?
«Я впевнений, що можна було цю ситуацію спокійно «розрулити». Дуже розумну річ сказав нещодавно перший Президент Леонід Кравчук. Він сказав що за весь час незалежності України, жоден президент не доклав якихось зусиль, аби вирватись із обіймів російської економіки. Для того щоб пристати до Євросоюзу, потрібно вирватися із міцних оцих обіймів»
- Що на Вашу думку потрібно робити в ситуації, в якій опинилася наша держава?
«В цьому конфлікті є певна вина і однієї і іншої сторони. Якщо цього не зрозуміти, ніякого діалогу не буде. І лише від цього протистояння, якщо діалогу не відбудеться, страждатимуть ті ж люди, які стоять на Майдані, але мільйони інших людей теж будуть страждати. Ось один не прийшов на роботу, другий, третій. А завтра може статися інфляція, підніметься курс гривні».
- Що порадите і прихильникам і противникам Євромайдану?
«Знаєте, мені дуже сподобалося, як на мітингу на Майдані виступав наш мудрець. Він сказав одне: «Люди добрі! Благаю вас, працюйте! І борітеся! Але борітеся згідно Божої заповіді». Отже боротися - треба! Але завжди бачити не противника, а співрозмовника. Одного терпіння та толерантності сьогодні не достатньо. Кожна людина, кожна сторона бажає, щоб її не просто терпіли, а поважали. І навіть любили!»
- Заключне слово
«Я радий що нарешті сторони конфлікту сіли за стіл переговорів і вірю що врешті-решт якісь рішення будуть знайдені»
Житомирські новини