RSS
Неділя, 16 червня 2024, 08:08
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- П'яний депутат збив лося, але не розгубився, і виклав на ютуб відео з реєстратора в зворотній перемотці, де він його воскрешає,...
Олена Рибчинська
Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років? 05.29.2024 - 15:32

Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років?

Сьогодні в українських соцмережах та ЗМІ активно обговорюють можливість запровадження додаткових мобілізаційних заходів. Одним із найбільш дискусійних питань є перспектива зниження призовного віку. Широкий резонанс викликала пропозиція відомого громадського активіста та військового Євгена Карася проводити мобілізацію не з 25 років, як це передбачає новий закон, а з 18. У властивій йому жорсткій манері лідер "С14" заявив, що на військову службу треба призивати, в першу чергу, молодих українців, оскільки вони мають міцніше здоров'я та ще не встигли обзавестися сім'ями. На одіозного активіста одразу обрушився шквал критики з боку громадськості, яка і без цього була вкрай незадоволена посиленням мобілізації. Заява дійсно вийшла дуже провокаційною, але чи справді озвучена Карасем пропозиція позбавлена здорового глузду?  
Навряд чи хтось посперечається з тим, що Україна зараз перебуває у складній ситуації, яка потребує максимальної мобілізації всіх доступних ресурсів. Очевидно також і те, що зниження призовного віку до 25 років не дозволить вирішити кадрові проблеми, що накопичилися у ЗСУ. Армії життєво необхідне поповнення для посилення боєздатності та ефективного протистояння ворогові. Якою б найсучаснішою та найдосконалішою військовою технікою та озброєнням ми не були забезпечені, все це абсолютно марно без людей. У ситуації, що склалася, мобілізація молодих чоловіків з 18 років здається найбільш раціональним та повністю виправданим рішенням. Саме молоді люди, які є цілеспрямованими, швидко навчаються, добре розбираються у нових технологіях, повні сил, здоров'я та енергії, могли б належним чином зміцнити армію.
Не слід забувати, що до запровадження воєнного стану призов на військову службу здійснювався саме з 18 років, і ця практика існує в багатьох країнах світу. Вважається, що в цьому віці молоді люди вже здатні  навчатися військовим дисциплінам та виконанню бойових завдань. До того ж, треба враховувати і той факт, що цивільна дієздатність у повному обсязі виникає саме у 18 років. Досягаючи повноліття, громадяни отримують не тільки права, а й обов'язки, серед яких захист Батьківщини, її незалежності та територіальної цілісності.

Житомирські новини