RSS
Вівторок, 8 жовтня 2024, 17:40
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 19 вересня 2024 року, в Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегацією Естонського центру міжнародного співробітництва з розвитку (ESTDEV).
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Олена Рибчинська
Вибори під час війни: що насправді думають українці?

Незважаючи на те, що президентський термін Володимира Зеленського 20 травня 2024 року добіг кінця,...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В одній зі шкіл Житомира: «УРА! Канікули!» - кричали вчителя. І, підкидуючи у повітря порфтелі та збиваючи на своєму...
Олена Рибчинська
Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років? 05.29.2024 - 15:32

Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років?

Сьогодні в українських соцмережах та ЗМІ активно обговорюють можливість запровадження додаткових мобілізаційних заходів. Одним із найбільш дискусійних питань є перспектива зниження призовного віку. Широкий резонанс викликала пропозиція відомого громадського активіста та військового Євгена Карася проводити мобілізацію не з 25 років, як це передбачає новий закон, а з 18. У властивій йому жорсткій манері лідер "С14" заявив, що на військову службу треба призивати, в першу чергу, молодих українців, оскільки вони мають міцніше здоров'я та ще не встигли обзавестися сім'ями. На одіозного активіста одразу обрушився шквал критики з боку громадськості, яка і без цього була вкрай незадоволена посиленням мобілізації. Заява дійсно вийшла дуже провокаційною, але чи справді озвучена Карасем пропозиція позбавлена здорового глузду?  
Навряд чи хтось посперечається з тим, що Україна зараз перебуває у складній ситуації, яка потребує максимальної мобілізації всіх доступних ресурсів. Очевидно також і те, що зниження призовного віку до 25 років не дозволить вирішити кадрові проблеми, що накопичилися у ЗСУ. Армії життєво необхідне поповнення для посилення боєздатності та ефективного протистояння ворогові. Якою б найсучаснішою та найдосконалішою військовою технікою та озброєнням ми не були забезпечені, все це абсолютно марно без людей. У ситуації, що склалася, мобілізація молодих чоловіків з 18 років здається найбільш раціональним та повністю виправданим рішенням. Саме молоді люди, які є цілеспрямованими, швидко навчаються, добре розбираються у нових технологіях, повні сил, здоров'я та енергії, могли б належним чином зміцнити армію.
Не слід забувати, що до запровадження воєнного стану призов на військову службу здійснювався саме з 18 років, і ця практика існує в багатьох країнах світу. Вважається, що в цьому віці молоді люди вже здатні  навчатися військовим дисциплінам та виконанню бойових завдань. До того ж, треба враховувати і той факт, що цивільна дієздатність у повному обсязі виникає саме у 18 років. Досягаючи повноліття, громадяни отримують не тільки права, а й обов'язки, серед яких захист Батьківщини, її незалежності та територіальної цілісності.

Житомирські новини