RSS
Понеділок, 24 лютого 2020, 17:25
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Голова обласної ради Володимир Ширма 17 лютого підписав розпорядження про скликання 30-ї сесії обласної ради сьомого скликання. Згідно з розпорядженням, перша в цьому році сесія відбудеться 5 березня.
Служба безпеки України підозрює одного з керівників управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ Державної фіскальної служби в Житомирській області у масштабних зловживаннях з видачі ліцензій.
Служба безпеки України блокувала масштабний механізм розкрадання державних лісових ресурсів на території Житомирщини, який організували чиновники галузі.
Микола Череднік
Про вибори

Зовсім скоро закінчиться виборча кампанія. Дуже хочеться, щоб разом із нею закінчилася ера старої по...

Andrey Sobolev
Чи «доросли» Україна та українці до подвійного громадянства?

За Основним Законом нашої держави, в Україні для наших співгромадян закріплено принцип єдиного грома...

Мірон Степанюк
Международная организация InformNapalm бьет тревогу: Россия прямо угрожает независимости и суверенитету Беларуси

В белорусской службе международной организации InformNapalm заявляют, что независимость страны - под...

Irinka Belova
Чому Росія хоче звинуватити Україну в тиску на свободу слова

За роки війни на Сході Україна відчула гострий всебічний тиск агресора, спрямований на формування не...

Віктор Мельниченко
У Житомирі 3 тисячі вірян вшанували чудотворну Подільську ікону Божої Матері

Сьогодні православний світ святкує стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці. А кілька дні...

Житомирські новини
Начальник ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй: Довіра формується щоденною сумлінною та відповідальною роботою
Начальник ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй: Довіра формується щоденною сумлінною та відповідальною роботою
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Будучи членом Всеукраїнської асоціації із паблік рілейшнс (UAPR), отримала в користування цікаву презентацію. Від сьогодні планую серій публікацій. Зокрема, темою сьогоднішньої обрала - "Мачо відходять в минуле". Мова йде не про дискотеки та кафе, а про державний сектор, політику, бізнес.
Посміхнись  
- Сидит девушка в кафе на Михайловской и пьет ароматное кофе. Вдруг подходит к ней депутат и говорит: «Девушка, можно я за...

Майже 5900 військовослужбовців Житомирщини звернулись до служби зайнятості за час проведення АТО/ООС

28.01.2020 12:28

Житомирські новини - За час проведення АТО/ООС до служби зайнятості Житомирської області у пошуках роботи звернулися 5897 демобілізованих військовослужбовців, з них 1712 - працевлаштовані, причому 453 – на контрактну службу у Збройних силах України.

Найбільша кількість захисників потребували працевлаштування після звільнення зі служби у перші роки антитерористичної операції: у 2015 році звернулись 1593 бійці, у 2016 році – 1743. В наступні роки в службі зайнятості реєструвалось вдвічі менше звернень колишніх військовослужбовців: 759 – у 2017 році, 868 – у 2018-му та 922 у 2019-му.

Рівень працевлаштування демобілізованих військовослужбовців коливався від 10% у 2015 році до 24 % у 2019 році. Основні проблеми у пошуку робочих місць для ветеранів АТО:

відсутність вакансій з відповідним рівнем заробітної плати у порівнянні з більш високим рівнем грошового забезпечення військовослужбовця;
низький рівень заробітної плати в Житомирській області (середня зарплата по області - 8735 грн, тоді як у сусідньому Києві – 15974 грн - останні оприлюднені дані за листопад 2019 року);
дисбаланс між претендентами на вакансії з числа демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО/ООС та вакансій, які подають роботодавці;
відсутність будь-яких вільних робочих місць в сільській місцевості, а в окремих сільських населених пунктах – навіть відсутність роботодавців;
психологічний стан військовослужбовців, що не дає можливості швидко соціалізуватися у мирному суспільстві.
Зайняття підприємницькою діяльністю – один із ефективних способів соціальної адаптації людей після демобілізації. Служба зайнятості сприяє і підтримує ініціативи колишніх бійців стати самозайнятими. Упродовж 2015-2019 років 72 учасники АТО /ООС отримали одноразово допомогу з безробіття та зареєструвались підприємцями в Житомирській області. Максимальна сума виплат одній людині склала – 73,5 тис. грн.

Найбільш поширені види діяльності, за якими колишні військовослужбовці започатковують власну справу: надання послуг мобільного харчування, перевезення, ремонту меблів і домашнього начиння, виробництво виробів з паперу та картону, розведення великої рогатої худоби молочних порід, роздрібна торгівля, переробка та консервування фруктів і овочів.

У 2019 році послугами служби зайнятості на Житомирщині користувались 1466 демобілізованих учасників АТО/ООС. Серед районів області найбільше безробітних воїнів АТО було зареєстровано у Житомирському, Бердичівському, Новоград-Волинському, Коростенському, Овруцькому й Андрушівському.

За кількістю зареєстрованих безробітних воїнів-захисників у 2019 році Житомирська область – третя в країні після Вінницької і Львівської, а за кількістю працевлаштованих – на 9 місці.

Отримали роботу 346 колишніх воїнів, з них 15 - отримали виплату допомоги з безробіття одноразово з метою відкриття підприємницької діяльності. 54 демобілізовані військовослужбовці проходили професійне навчання для підвищення професійного рівня та отримання бажаної роботи, а 43 - брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру

На 1 січня 2020 року статус безробітного мали 526 учасників АТО/ООС, з яких 489 отримували допомогу по безробіттю, у середньому по 6060 грн. (середній розмір допомоги по безробіттю серед усіх категорій безробітних складав 3265 грн).

Житомирські новини