RSS
Середа, 4 грудня 2024, 02:59
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 29 листопада, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом зі своєю заступницею Наталією Арендарчук та керівниками структурних підрозділів ОВА провели зустріч із керівництвом АТ «Державний ощадний банк України». Ключовою подією зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю між Житомирською обласною військовою адміністрацією та Ощадбанком.
З 12 листопада Головне управління Національної поліції в Житомирській області очолив полковник поліції Олександр Ковтун. Раніше він перебував на посаді начальника Управління дізнання Національної поліції України.
Сьогодні, 19 вересня 2024 року, в Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегацією Естонського центру міжнародного співробітництва з розвитку (ESTDEV).
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
іменинники

Леонченко Наталія Петрівна - політик, громадський діяч

Дмитро Погреблян
Зараз у ЗМІ дуже багато негативу навколо Курської операції, через складність втримати зайняті нашими воїнами російські території.

Зараз у ЗМІ дуже багато негативу навколо Курської операції, через складність втримати зайняті нашими...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В одній зі шкіл Житомира: «УРА! Канікули!» - кричали вчителя. І, підкидуючи у повітря порфтелі та збиваючи на своєму...

У Париж під нейтральним прапором: як російські військові можуть потрапити на Олімпіаду

01.03.2024 16:57

Як повідомляє spravdi.gov.ua повномасштабне вторгнення Росії в Україну актуалізувало питання участі російських спортсменів у Олімпійських іграх. Адже ведення агресивної війни прямо суперечить цінностям миролюбства та поваги до людської гідності, закріпленим в Олімпійській Хартії. Тим більше, що спортивний рух у РФ є вкрай мілітаризованим та ідеологізованим. А участь у міжнародних змаганнях Кремль давно перетворив на зброю в інформаційній війні.

Саме тому у грудні 2022 року Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення про відсторонення збірних Російської Федерації та Республіки Білорусь від участі в Іграх 2024 року в Парижі. Громадян держав, що є співучасниками агресії проти України, вирішили допускати до змагань лише у нейтральному статусі.

Тоді ж було затверджено вимоги МОК до нейтральних атлетів. Серед іншого, на цей статус не можуть претендувати особи, які активно підтримують війну, служать у військових структурах або органах державної безпеки Росії та Білорусі.



У Париж під нейтральним прапором: як російські військові можуть потрапити на Олімпіаду
 


До російських атлетів, допущених до змагань у нейтральному статусі, виникають серйозні питання. У відкритих джерелах можна знайти інформацію про причетність більшості з них до силових структур РФ. Зокрема, є відомості щодо служби десятьох атлетів у Збройних силах РФ, Росгвардії та поліції. Інформація щодо причетності до силових структур ще трьох потребує детальної перевірки. Не виключено, що громадяни РФ могли приховати від МОК інформацію, яка стала б на заваді отриманню ними статусу нейтрального учасника змагань.

Відомості про те, що дзюдоїсти Михаїл Ігольніков, Інал Тасоєв, Тамерлан Башаєв, Сабіна Гілязова, Мадіна Таймазова, таеквондист Владислав Ларін і борець Заурбек Сідаков є військовослужбовцями російської армії, містяться на офіційному сайті спортивного товариства ЦСКА, членами якого є зазначені особи, а також на інформаційних ресурсах.

У 2021 році міністр оборони РФ Сергій Шойгу нагородив прапорщиків Таймазову і Сідакова медалями «За військову доблесть». Цією відомчою нагородою відзначаються виключно військовослужбовці Збройних сил РФ.



У Париж під нейтральним прапором: як російські військові можуть потрапити на Олімпіаду


Заурбек Сідаков (ліворуч) і Мадіна Таймазова (праворуч) з медалями «За військову доблесть» від Сергія Шойгу (фото: 15 регион)


Цією ж медаллю Щойгу відзначив прапорщика Збройних сил РФ Тамерлана Башаєва.



У Париж під нейтральним прапором: як російські військові можуть потрапити на Олімпіаду


Сергій Шойгу і Тамерлан Башаєв (фото: ЦСКА)

Борець Заур Угуєв станом на 4 квітня 2021 року обіймав посаду старшого інструктора спортивної команди Північно-Кавказького округу військ Національної гвардії РФ (Росгвардії). У серпні того ж року прапорщик Угуєв отримав подяку від командувача Північно-Кавказького округу Росгвардії Сергія Захарова.



У Париж під нейтральним прапором: як російські військові можуть потрапити на Олімпіаду


Генерал-лейтенант Росгвардії Сергій Захаров і прапорщик Заур Угуєв (у центрі) (фото: Пятигорская правда)

Дзюдоїст Матвій Каніковський станом на листопад 2022 року мав звання рядового і представляв на змаганнях спортивну команду Центрального округу Росгвардії.



У Париж під нейтральним прапором: як російські військові можуть потрапити на Олімпіаду


Публікація прес-служби Росгвардії про рядового Матвія Каніковського


Дзюдоїст Рамазан Абдулаєв у публікаціях за лютий 2021 року фігурує як сержант полку поліції ГУ МВС Росії по Московській області. У публікаціях за 2020 рік є згадки про службу в поліції ще одного дзюдоїста ‒ Армана Адамяна. На офіційному сайті товариства «Динамо» вказано, що сержант Адамян є співробітником ізолятора тимчасового тримання у місті Корольов Московської області.


У Париж під нейтральним прапором: як російські військові можуть потрапити на Олімпіаду


Публікація про сержанта поліції Армана Адамяна на сайті «Динамо»

Угуєв, Адамян, Абдулаєв і Каніковський представляють спортивне товариство «Динамо», засновниками якого є Міністерство внутрішніх справ, Міністерство юстиції, Федеральна служба безпеки, Федеральна служба виконання покарань, Федеральна служба охорони, Служба зовнішньої розвідки та інші російські силові структури. Спортсмени та тренери «Динамо», як правило, є їх співробітниками або військовослужбовцями. Не можна виключати, що Заур Угуєв, Матвій Каніковський, Арман Адамян і Рамазан Абдулаєв продовжують службу у згаданих структурах.

Так само на приналежність до Збройних сил РФ варто перевірити членів товариства ЦСКА дзюдоїстів Махмадбека Махмадбекова, Дар’ю Курбонмамадову та Еліс Старцеву. У відкритих джерелах наразі не вдалося виявити відомостей про їх службу.

Але ЦСКА (Центральний спортивний клуб армії) є структурним підрозділом Міністерства оборони РФ зі статусом федеральної автономної установи. Керівника ЦСКА призначає міністр оборони РФ з-поміж представників старшого або вищого офіцерського складу. Наразі клуб очолює полковник Артем Громов. Атлети проходять строкову службу у спортивних ротах ЦСКА, після чого підписують контракти з Міноборони. Так само військовослужбовцями є тренери та інший персонал команди. Тренер Старцевої, член ЦСКА Ігор Бистров проходив військову службу у Збройних силах РФ та вийшов у запас у званні полковника.



У Париж під нейтральним прапором: як російські військові можуть потрапити на Олімпіаду


Полковник Ігор Бистров (фото: ЦСКА)


Розв’язана Кремлем війна не лише є невмотивованою агресією проти незалежної держави. Російська Федерація завдала і продовжує завдавати руйнівних ударів по українському спорту. Станом на кінець 2023 року внаслідок дій РФ загинули понад 400 українських спортсменів. Повністю або частково зруйновано сотні об’єктів інфраструктури: спорткомплекси, тренувальні бази, школи, басейни, тенісні корти, льодові арени… Через це, а також через регулярні обстріли, українські атлети не мають змоги повноцінно тренуватися. Чимало спортсменів боронять рідну землю зі зброєю в руках. Фактично Кремль військовими засобами знищує спортивний потенціал України та створює переваги для російських атлетів, нехтуючи принципами спортивної етики.

Допуск до кваліфікаційного відбору на Олімпіаду-2024 російських спортсменів, які не відповідають вимогам МОК щодо нейтральності, не може не викликати занепокоєння. Національний олімпійський комітет України уже звернувся до Міжнародного олімпійського комітету з проханням уважніше перевіряти інформацію про причетність спортсменів з Росії та Білорусі до силових структур та виправдання ними агресивної війни проти України.

 

Житомирські новини
Теги: