RSS
Вівторок, 19 березня 2024, 13:07
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- П'яний депутат збив лося, але не розгубився, і виклав на ютуб відео з реєстратора в зворотній перемотці, де він його воскрешає,...

Європейський Союз продовжує підтримувати Україну у створенні геологічного сховища для радіоактивних відходів

03.10.2019 23:19

Урамках програми «Інструмент співробітництва з ядерної безпеки» Європейський Союз надав підтримку Україні у розробленні Національного плану геологічного захоронення середньоактивних відходів і графіку його реалізації. Під час стартової наради, яка відбулася у Києві за участі представників Європейського Союзу, Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) та Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ»), виконавцем проекту було представлено та погоджено план реалізації проекту.

«Українським законодавством передбачено створення геологічного сховища для захоронення радіоактивних відходів. Щоб не перекладати тягар прийняття рішень на наступні покоління, ми уже сьогодні здійснюємо перші кроки щодо його створення. Зокрема, визначено оператора сховища, яким уже розроблено методику проведення комплексного скринінгу території України задля розробки пропозицій щодо потенційних місць створення геологічного сховища», – розповідає Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

За словами начальника управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами Любов Зінкевич, створення глибокого геологічного сховища радіоактивних відходів є дуже складною програмою, що потребуватиме десятиліть для планування, підготовки та реалізації. І спільний проект України та ЄС є важливим кроком до досягнення цієї амбітної мети.

«З метою розробки якісного Національного плану нам необхідно вивчити концепції захоронення середньоактивних відходів, що застосовуються іншими країнами. Тільки врахувавши найкращий міжнародний досвід, ми можемо бути впевнені, що українське сховище буде надійним та безпечним», – підкреслила начальник відділу міжнародного співробітництва КМП ДП «ЦОТІЗ» Анастасія Нечитайло.

Проект буде реалізовано протягом одного року за технічної підтримки ЄС. Проектом передбачено проведення відповідної оцінки витрат та графіку створення безпечного геологічного захоронення РАВ, а також навчальні тренінги для підготовки українських фахівців, які будуть опікуватися питанням реалізації проекту створення геологічного сховища

Житомирські новини
Теги: