Житомирські новини - У середу, 30 грудня, в обласній прокуратурі відбулася пресконференція керівника обласного відомства Олександра Білошицького, його першого заступника Олега Мостиховського та заступників Роксолани Гребенюк і Сергія Зубака, на якій прокурори розповіли про результати діяльності в нових умовах та пріоритети.
Інформуючи журналістів центральних та місцевих засобів масової інформації про результати роботи, керівник обласної прокуратури Олександр Білошицький зауважив, що рік, який минає, і для прокурорів, як і для усіх, був непростим. Працювали в умовах глибокого реформування органів прокуратури. Виконуючи усі визначені законом повноваження, успішно пройшли атестацію, результатом якої стало підтвердження високої професійності та доброчесності працівників. Наразі на стадії завершення - атестація працівників місцевих прокуратур.
Керівник відомства наголосив, що головними пріоритетами в роботі є координаційна роль у боротьбі зі злочинністю, протидія корупції, економічним злочинам та злочинам у бюджетній сфері, викриття протиправного видобування надр, додержання законності у сфері земле- та лісокористування, що особливо актуально для Житомирщини.
На цих напрямах є конкретні здобутки. «Вжитими координаційними заходами вдалося майже на 4% знизити кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень у регіоні, у тому числі особливо тяжких і тяжких злочинів. Спостерігається зменшення злочинів проти життя і здоров’я особи. На Житомирщині менша питома вага майнових злочинів, ніж загалом по державі», - зауважив Олександр Білошицький.
Прокурор назвав конкретні цифри, за якими стоїть повсякденна робота працівників. Цього року прокурори здійснювали процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у понад 52-х тисячах кримінальних проваджень, кожне третє з яких закінчено.
До суду скеровано 3 тисячі 700 обвинувальних актів, у тому числі 45 у сфері протидії корупції, 34 у бюджетній системі, більше 10 у сфері земельних правовідносин та надрокористування.
Керівник обласної прокуратури окреслив здобутки і щодо здійснення представницьких функцій. З метою захисту інтересів держави в суді пред’явлено позовів на суму 1,6 мільярда гривень, задоволено – майже на 1 мільярд гривень.
«Ми орієнтуємося на потреби новостворених об’єднаних територіальних громад, для яких важливо і формування бюджету, і збереження та використання державного і комунального майна. До прикладу, прокурорами попереджено протиправне вибуття такого майна на 122 млн грн», - навів конкретні приклади Олександр Білошицький.
Результативною була робота ювенальних прокурорів, якими на захист інтересів держави до суду скеровано 24 позови майже на 88 млн грн, задоволено на понад 12 млн грн.
Детальніше про результати діяльності на відповідних напрямах журналістам розповіли перший заступник керівника обласної прокуратури Олег Мостиховський та заступники Роксолана Гребенюк і Сергій Зубак.
Пресконференція пройшла у форматі конструктивного діалогу, під час якого журналістів не лише поінформували про результати роботи, а й відповіли на усі їхні запитання, що стосувалися різних напрямів роботи, зокрема, розслідувань резонансних кримінальних правопорушень, викриття корупційних злочинів посадовців та працівників правоохоронних органів, протидії незаконному видобуванню надр та використанню бюджетних коштів.
Підсумовуючи зустріч із представниками мас-медіа, Олександр Білошицький подякував журналістам за співпрацю та небайдужість до резонансних подій, висвітленню яким ними приділяється увага. Керівник обласної прокуратури привітав усіх із прийдешніми новорічними святами та побажав здоров’я, миру, добробуту.