RSS
Субота, 12 жовтня 2024, 16:56
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 19 вересня 2024 року, в Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегацією Естонського центру міжнародного співробітництва з розвитку (ESTDEV).
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Дмитро Погреблян
Марк Рютте – новий генеральний секретар НАТО

Марк Рютте – новий генеральний секретар НАТО, заявив, що Україна є пріоритетом для останнього....

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Олена Рибчинська
Вибори під час війни: що насправді думають українці?

Незважаючи на те, що президентський термін Володимира Зеленського 20 травня 2024 року добіг кінця,...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Одного разу в американського дипломата запитали: - Що таке чиновницька дипломатія? Американець відповів: - О! Це...

Тетяна Пашкевич: Мені поталанило, бо моя робота – це моє хобі

07.07.2014 16:58

З приходом Тетяни Пашкевич на посаду головного редактора газети «Місто», газета Житомира отримала справді європейське обличчя. Сьогодні Тетяна багато буває у Європі, має змогу переймати досвід колег-журналістів за кордоном і втілювати його на Батьківщині. Свої секрети розкриває чарівна успішна дівчина, талановитий менеджер і патріот свого міста - Тетяна Пашкевич.

- Тетяно, коли ви прийшли на посаду редактора газети «Місто», наша улюблена газета стала стильною, модною, змістовною, і , не будемо боятись цього слова, з європейським поглядом на світ. Чи легко вдалося вам, молодій, тендітній дівчині?
 - Звичайно, не легко, тому що кожна робота, певні плани вимагають доволі великих амбіцій та наполегливості. Приємно констатувати, що за такий короткий період газета здобула справді інший вигляд, має найбільшу кількість передплатників у місті. Ми стали кращою об’єднавчою ланкою між владою та житомирянами. Понад 30 депутатів міськради висловили свої позиції, думки, погляди на шпальтах нашої газети. Ця цифра збільшилася майже у 10 разів. Ми залучаємо політиків, експертів, думки не лише житомирян, українців, а й європейців.

- Тетяно, ви бачите, як працюють колеги за кордоном, якщо порівнювати їхній професіоналізм та наш, умови праці, вони відрізняються, чого ми можемо навчитися в них?
- Минулого року я мала змогу бути учасником міжнародного економічного форуму, який став площадкою для зустрічі більше ніж 3 тисяч політиків, бізнесменів, журналістів. Того ж року мала змогу стажуватися на польському радіо та телебаченні. Побувала в студії-радіо на колесах – це велике авто з технічно оснащеною студією. Мобільна бригада виїжджає в кожен куточок міста та за його межі, і в режимі он-лайн передає останні новини на радіо та телебачення. Такої техніки й нам бракує. Умови праці там кращі, зарплати більші, ніж у нас, але наші журналісти в сенсі професіоналізму можуть конкурувати. Єдине, що хотілося б навчитися – це відкритості. Вони залюбки діляться своїм досвідом, я не побачила у них особистісної конкуренції.

- Якщо говорити про професіоналів, крім того, що ви є головним редактором газети «Місто», ви є директором комунального підприємства "Інформаційно-видавничий центр Житомирської міської ради", що це за центр, що він собою являє і хто ваша команда?
- Перш за все, хочу подякувати своїй команді, героїчному колективу, який складається з 14 людей, за те, що ми робимо продукт, за який не соромно. КП «Інформаційно-видавничий центр Житомирської міської ради» займається не лише газетою, ми маємо міське радіо. На жаль, зараз ми бачимо, що дротове радіо випереджають Інтернет, телебачення. Крім того, ми запустили новий вид послуг – поліграфію – зовнішня та внутрішня реклама, ще можемо видавати книги. Ми не збиткове підприємство, а є хорошим платником податків у бюджет, минулого року сплачено у бюджет близько півмільйона гривень.

- Якщо говорити про міське радіо, ви сказали, що випереджає Інтернет та інші технології, чи є місце і чи буде місце в такому урбанізованому суспільстві в майбутньому саме побутовому радіо, бо, кажуть, що його треба закрити?
- 28 тисяч житомирян нині слухають міське радіо. Кожен засіб передачі інформації до громадян має свою аудиторію. Наша аудиторія складається переважно з людей старшого віку, а таких людей у нас багато, тому завжди буде слухач саме міського радіо. Ми хочемо омолодити та осучаснити радіо: зараз завершуємо створення веб-сторінки, буде трансляція радіо в Інтернет засобах.

- Коли ви почали працювати, був такий девіз, заклик «Давайте разом створимо нову газету!», чи легкі на підйом житомиряни в сенсі інтерактивну, чи, справді, люди не байдужі до того, що відбувається місті?
 - Свій мобільний номер я залишила на останній сторінці газети: буває, що телефон «розривається». Ми створили в газеті нові рубрики, які пов’язані саме з активізацією громадян: «Говорять житомиряни», «Незвіданий Житомир». Щотижня ми опитуємо житомирян, беремо коментарі експертів, аби дізнатися про якусь проблему чи про якусь подію. Чимало журналістів подають в газету свої матеріали, житомиряни приносять листи у редакцію. Ми оголосили фотоконкурс з обов’язковою умовою: на фото має бути Житомир або ж житомиряни. Цікавість до нас збільшилася. Ми відрізняємося від інших газет міста тим, що друкуємо велику кількість офіційних матеріалів міської ради та виконавчих органів ради. Ми подаємо інформацію з перших вуст, з першоджерела. Ми висвітлюємо діяльність влади та є містком між нею та жителями міста.

- Звідки у вас така сила та енергія? Чи це з «молоком матері» передалося, чи цього потрібно було навчитися? Я знаю, що ви є родичкою видатного композитора Анатолія Пашкевича, який створив такі піні як «Степом, степом», «Мамина вишня» та інші.
-Я народилася на Баранівщині, Анатолій Пашкевич – в Довбиші (за 25 км), по батьковій лінії у нас з ним родинні зв’язки. Цим пишаюся. Він відомий, талановитий композитор, який творив музику, а я творю слова…

- За ці півроку, які особисто досягнення ви бачите для себе?
- Мені поталанило, бо моя робота – це моє хобі, це невід’ємна частина, ось наприклад, я з «Містом» всюди: в дорозі, вдома, за кордоном. Мені навіть казали: «Ти вийшла заміж за роботу…». Коли бачиш результат, коли йдеш в колектив з радістю і захопленням, коли тебе там чекають – отримуєш задоволення, далі ростеш в своїх очах. Житомиряни, друзі з столиці, інших міст, які також працюють у ЗМІ, помічають зміни та прогрес. Хтось підкреслив, що Тетяна Пашкевич наймолодший в Україні редактор. Успішним бути легко, потрібно просто хотіти і прагнути. У мене в житті трапилось так, що в мене померли батьки, я знаю, що якщо не я, то ніхто мені не допоможе. Не чекай «манни з неба»: вставай, твори, роби і насолоджуйся!


Інтерв’ю брав Віктор Мельниченко

Житомирські новини