RSS
П'ятниця, 29 березня 2024, 14:24
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- У кожного чоловіка є три види одягу: 1. На вихід. 2. Домашняя. 3. Домашня, в якій можна збігати до магазину.
Микола Череднік
Вартість проїзду в маршрутках має відповідати якості послуг, а не забаганкам перевізників. 03.16.2017 - 11:05

Останнім часом було багато розмов про можливе підвищення вартості проїзду у Житомирських маршрутках. Це питання є актуальним для житомирян, адже важко назвати громадський транспорт міста комфортним та зручним.

Якщо житомирські чиновники та депутати міської ради все ж таки дозволять перевізникам збільшити вартість проїзду, що це означатиме для пересічних мешканців?

Начебто причиною для підвищення вартості проїзду є зростання вартості матеріальних ресурсів, паливно-мастильних матеріалів і ремонту транспорту. Хоча вартість палива, у зв’язку із здешевленням долара, навіть зменшилася. Щодо інших витрат – вони явно не збільшилися на 60 %. Адже саме на 60 % планується збільшити вартість проїзду.

Чи стоїть за збільшенням проїзду економічне обґрунтування? Скоріше за все, ні. Адже розрахунку кількості пасажирів, яку перевозять маршрутки, немає. Відповідно, не знаючи пасажиропотоку у маршрутках, неможливо робити жодних економічних розрахунків. Тому розмови, що саме 5 гривень – це обґрунтований тариф – маячня!

У сфері перевезень обертаються досить великі кошти, і власники маршрутів однозначно не працюють у збиток. Виручка, яка практично ніким не контролюється, – це сотні тисяч, а можливо і мільйони, гривень!

Так склалося історично, що власники маршрутів є або представниками влади, або дуже наближеними до неї людьми. Відповідно міська влада діє не в інтересах пасажирів, а відстоює та переживає за перевізників та їхні прибутки. Якби місцева влада в особі профільного заступника міського голови та начальника управління транспорту міської ради відстоювали та думали про мешканців міста, то питання мало б стояти по-іншому: якість послуг, а вже потім економічне обґрунтування вартості проїзду. Коли маршрутки будуть чистими, взимку теплими, а влітку обладнаними кондиціонерами, не будуть їздити переповненими пасажирами, наче шпроти в банці, їздити відповідно до графіку руху, особливо у вечірній час, коли водії будуть охайними, не грубитимуть та видаватимуть квитки – тоді можливо обговорювати збільшення вартості проїзду.

А те, що зараз нав’язується житомирянам, це підвищити вартість проїзду, але залишити незмінною якість послуг. Це недопустимо та неприйнятно. І, якщо це відбудеться, тоді стане очевидним в чиїх інтересах працює влада.

Житомирські новини