RSS
Вівторок, 23 квітня 2024, 15:44
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі на вулиці Михайлівській чутки доходять швидше, ніж SMS... 
Жители Житомира: экология в нашем районе в опасности 03.06.2018 - 18:25

Проблема экологии в Житомире в последнее время стоит очень серьёзно.

Постоянные выбросы вредных веществ в окружающую среду приводят к хроническим заболеваниям. И в первую очередь это сказывается на детях. У нас таких проблем множество. В этот раз к нам обратились жители переулка Таборный, что на Полевой.

Жители Житомира: экология в нашем районе в опасности

Вот как они описывают свою проблему:

"Ми, мешканці провулку Табірного Корольовського району переживаємо і глибоко стурбовані тим, що гаражний кооператив унеможливлює наше існування.

Тобто ми боремось за наше здоров'я та проблема полягає в тому, що вони самовільно встановлюють опалювальні прилади, так звані "буржуйки". Користуються ними вдень і вночі, свята й будні. Їхні труби на висоті наших дверей і вікон, і тут нічим дихати. Це призводить до забруднення повітря через те, що вони спалюють невідомо що, все, що є під руками.



Я розумію, що людям треба працювати, а займаються ці орендарі підприємницькою діяльністю. Але це створює незручності нам, в першу чергу ми страждаємо, наші діти страждають і хворіють на обструктивні захворювання легень. А також це провокує пожежну небезпеку, тому що не зареєстровані опалювальні прилади. Якщо станеться пожежа, то матеріальні збитки будуть неймовірні, можливо з людськими жертвами.



Я не перебільшую, ми інформували неодноразово міську раду, дзвонили на гарячу лінію в екологічну інспекцію, ми написали колективні листи та скарги міському голові м. Житомира, щоб зреагували швидше та створили робочу групу у складі мешканців і працівників адміністрації міської влади, санітарної служби щодо пожежної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Дивіться, скільки дітей у вас знаходиться на такому невеличкому майданчику, але не завжди виходить прогулятися і подихати повітрям. Діти знаходяться в закритому приміщенні в школі, приходить додому та навіть тут не можуть відпочити на свіжому повітрі. Нас змушують тримати їх в закритому приміщенні плюс до того дуже часто буває таке, що навіть перед сном відкрити вікно неможливо".



Вот как прокомментировал ситуацию член Житомирского горисполкома Андрей Дьяченко:

"До мене звернулись мешканці району на Польовій, який ми умовно називаємо "Катюша". Проблема полягає в тому, що його мешканці задихаються від того, що в гаражах установили "буржуйки" та гар іде прямо на подвір'я та немає чим дихати і так далі...



Це конфлікт підприємців і звичайних людей, він завжди буде, тому що підприємець не може не працювати. Але моя думка така, що треба якось шукати "золоту середину". Якщо підприємець здійснює підприємницьку діяльність, він повинен перш за все вирішити питання збереження навколишнього середовища, тобто забезпечити нормальну життєдіяльність мешканців району".



Игорь Мали, общественный деятель:

"Вообще ситуация с экологией в Житомире ужасающая. Такое впечатление, что государство поощряет загрязнение окружающей среды, а не борется против этого. Люди брошены на произвол. И этот конкретный случай в районе Полевой - яркий пример этому".



Заместитель начальника Государственной экологической инспекции в Житомирской области Сергей Зибалов:

"Ніхто не несе відповідальності за забруднення навколишнього середовища. Так і в поточному році було декілька звернень громадян, які проживають поблизу кооперативу, з приводу того, що суб'єкт господарювання, який здійснює господарську діяльність, використовує саморобні прилади, яки забруднюють атмосферу. Є такі випадки, коли, враховуючи чинне законодавство, ми не можемо втрутитись у діяльність суб'єкта господарчої діяльності. Але суб'єкт господарювання дійсно повинен мати дозвіл на викиди в атмосферне повітря, якщо він здійснює експлуатацію опалювальних котлів.







На сьогоднішній день законодавство передбачає перехід до тимчасового мораторію на перевірку суб'єктів з високим ступенем ризику. Ця функція передана до Держпродспоживслужби, яка є правонаступницею санепідемстанції".



Сергей ФОРЕСТ 

Видео: Руслан МОРОЗ


Житомирські новини