RSS
Середа, 29 листопада 2023, 08:20
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сьогодні на мадайнчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.
Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Ігор Переверзев
Депутат Оліївської громади організовано намагається повалити діючу владу

В Оліївській територіальній громаді депутатом Борисом Ткаченком створено групу депутатів "За розвито...

Andrey Sobolev
Впровадження державної мови, як засіб формування національної свідомості українського суспільства

Єдина державна (офіційна) мова має виступати виключно об’єднуючим чинником. Мова - не лише за...

Sergey Levickiy
Стан УПЦ (МП) в умовах воєнної агресії Російської Федерації.

Після анексії Криму з боку РФ та воєнного втручання Росії на Донбасі, питання єдиної православної це...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- П'яний депутат збив лося, але не розгубився, і виклав на ютуб відео з реєстратора в зворотній перемотці, де він його воскрешає,...

На Житомирщині відбувся Фестиваль «Музика Шопена під відкритим небом». Фото

17.06.2014 09:18

Перший Фестиваль «Музика Шопена під відкритим небом» відбувся 15 червня у Замку-музеї Радомисль. На острівцю, який знаходиться на території замку, сконструювали імпровізовану сцену-намет і поставили рояль.

У зв’язку з днем жалоби, програму відкоригували, виключивши з неї усі веселі композиції. Загиблих українських військових вшанували хвилиною мовчання.

Ініціатор та організатор Фестивалю – Ольга Богомолець, а також Польський Інститут в Києві.

Фестиваль, за словами Ольги Богомолець, планують проводити щорічно і сподівається, що наступного року його учасниками стане ще більше дітей та молоді.

«Ідея проведення фестивалю в мене народилась 15 років тому, коли я мала можливість бути у Варшаві. Там в парку під відкритим небом проходив саме такий фестиваль. Він справив на мене неймовірне враження. Протягом п’ятнадцяти років я мріяла заснувати і відродити, зробити такий фестиваль в Україні, щоб насолоджуватись музикою великого композитора просто сидячи на природі, під відкритим небом», – підкреслила Ольга Богомолець і подякувала усім за підтримку проведення фестивалю.

«Музика Шопена, звісно, і не тільки Шопена об’єднує людей. Думаю, вона показує, що немає кордонів, що люди об’єднуються навколо мистецтва. Польща від самого початку, від Майдану, була і зараз підтримує Україну, яка нині виборює право на демократичне майбутнє», – зазначив директор Польського Інституту в Києві Ярослав Годун.

Твори видатного польського композитора Фридеріка Шопена упродовж чотирьох годин виконували українські та польські музиканти: лауреат міжнародних конкурсів піаністів, музикант, який виступає з концертами у найпрестижніших залах Європи і світу Піотр Шиховський, солістка Національної філармонії України Інна Порошина, лауреат Всеукраїнського конкурсу піаністів ім. М. Лисенка, солістка Національної філармонії України Лариса Деордієва, а також вихованці Фастівської музичної школи – Антон Лавік-Пронюк таЗоріна Чорноус.

«В Україні дуже вдячна  публіка. Я граю тільки класичні твори, але вражений, глядачі дуже тепло і щиро приймають», – розповівПіотр Шиховський, який вдруге відвідав Україну.

Наймолодшому учаснику Фестивалю Антону Лавіку-Пронюку всього 7 років. Він учень-першокласник Фастівської дитячої музичної школи, але вже зараз виконує складні твори Шопена і Баха, які зазвичай вивчають у сьомому-восьму класах. «Я хочу жити вдома, на Україні, але гастролювати всім світом», – поділився маленький Антон.

– Познайомились ми з Антоном випадково, – розповіла Ольга БогомолецьВін приїхав з батьками на екскурсію в музей і попросив заграти на фортепіано. Співробітники замку були вражені його грою і сказали, що це неймовірно талановита дитина. Тому одразу взяли координати у батьків. Ось так він і потрапив до нас на фестиваль.

В рамках Фестивалю усі присутні мали змогу відвідати Музей української домашньої ікони, що знаходиться у Замку-музеї Радомисль і є єдиним у світі музеєм домашньої ікони, в якому представлено понад 5 тисяч унікальних образів з усіх куточків України. Також відвідали «папірню», де мали можливість дізнатись і побачити на власні очі старовинну технологію виготовлення паперу.

Житомирські новини