Прийоми самозахисту, стрільбу зі снайперських гвинтівок, автоматів Калашникова та пістолетів Макарова, надавати першу медичну допомогу і як себе поводити у «гарячих точках» опановували журналісти з м. Житомира та Києва, різних українських ЗМІ 3 червня 2014 року.
Практичні навчання відбулись на одному з військових полігонів Житомирщини.
Захід організовано Міністерством оборони України, а також за підтримки 8-го армійського корпусу.
Перед початком журналісти одержали методичні рекомендації – пам’ятки, в яких зазначено, яких правил має дотримуватись журналіст задля своєї безпеки перебуваючи в «гарячій точці».
«Як правило, щорічно до Міжнародного дня журналіста проводять різноманітні і заходи і акції, але зараз в такий час, коли немає ні можливості, ні дійсно підстав для святкувань, ми проводимо такий захід. Ми їх проводимо традиційно, але зазвичай вони були спрямовані на ознайомлення: ознайомлення з армією, з специфікою військової служби тощо. Цього року вони спрямовані на практичну площину, на максимальне сприйняття в роботі й розуміння дій журналістів і військовослужбовців під час бойових дій і в «гарячих точках». Також, щоб журналісти змогли відчути на певних етапах на скільки робота військовослужбовців під час бойових дій є не простою», - зазначив начальник управління преси та інформації Міністерства оборони України, підполковник Богдан Сеник.
Також Богдан Сеник закликав і наголосив на тому, що під час бойових дій важливо, щоб журналісти розміщували об'єктивну інформацію, перевірену з достовірних джерел, адже часто-густо від інформації, яку розміщують журналісти залежить життя і доля військовослужбовців, які перебувають у «гарячих точках».
Усіх журналістів поділили на декілька груп, з якими працювали молоді військовослужбовці.
Також журналістам розповіли і продемонстрували, як можна розпалити вогнище, не маючи під рукою ані сірників, ані запальничок, які взагалі є види вогнищ і для чого вони призначені, як видобути питну воду, знезаражувати її та ін.
Основна мета завдань – показати журналістам, що безпека та правильна поведінка, дії журналістів в «гарячій точці» часто може врятувати їм життя, забезпечити їхню безпеку і вберегти від трагічних наслідків.
Усі журналісти одержали позитивні емоції від практичних занять і здобутих теоретичних знань.