16 травня 2014 року в Житомирі відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу-захисту Малої академії наук України.
У І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт брали участь майже 1000 старшокласників. За підсумками конкурсу-захисту 169 учасників набрали більше 75 балів (максимальний бал – 100) – і стали переможцями. 46 учасників вибороли І місця, що надало їм право продовжити наукові змагання у Києві. У столиці 19 учнів із різних наукових товариств і філій Житомирської області здобули перемоги.
Захід розпочався з хвилини мовчання – вшанування пам’яті загиблих військових 95-ї окремої аеромобільної бригади.
Учасники конкурсу одержали подарунки та дипломи, а їхні батьки – подяки.
Присутні в залі мали нагоду почути авторські вірші Ксенії Ципоренко, учениці житомирської школи № 36, учасниці гуртка «Літературна творчість» і переможниці обласного конкурсу-захисту МАН у секції «Літературна творчість».
Паралельно до свята нагородження проводився обласний конкурс-змагання юних фотоаматорів, які намагалися закарбувати кожну мить й увічнити позитивні емоції та блиск в очах і гостей, і нагороджених.
Під час заходу нам вдалося поспілкуватися з переможцями конкурсу-захисту та їхніми батьками.
Дар’я Тарасюк, переможниця обласного конкурсу-захисту МАН у секції «Українська мова», так розповідає про враження від конкурсу та свою наукову працю:
– Про сам конкурс я дізналася від своєї вчительки, яка й запропонувала мені взяти участь у ньому. Мене зацікавила ця пропозиція і ми почали активно готуватись до конкурсу.
У своїй роботі я досліджувала прізвища Новогуйвинська, містечка в Житомирській області, з якого я родом. Шукала матеріал у картотеці, вивчала книги й історію свого рідного краю.
Звичайно, мене переповнювало хвилювання, дуже боялася: беру участь у такому конкурсі вперше. Але дуже зраділа перемозі. Спочатку не повірила, була дуже здивована».
Атмосферою конкурсу захоплювався і Вадим Бондарчук, переможець Всеукраїнського конкурсу-захисту в секції «Мистецтвознавство». Він розповів, що всі учасники були дружелюбними, привітними, емоції лише позитивні. «Взагалі, я їхав на конкурс за новими друзями, а друге місце – це вже як приз», – розповідає Вадим.
Цікавлюсь у мами Вадима про те, як вона сприйняла бажання сина брати участь у конкурсі, а згодом – його перемогу. Алла Сергіївна розповіла, що відреагувала на прагнення сина писати наукову роботу позитивно й всіляко намагалася допомогти, адже перші кроки – уже перемога. Алла Сергіївна дуже зраділа, як дізналася про перемогу сина.
Катерина Волкова,
учениця 8 класу ЗОШ № 21 м. Житомира,
учасниця гуртка «Журналістика».
Фото – учасники XXIV обласного конкурсу-змагання юних фотоаматорів