RSS
Понеділок, 23 червня 2025, 03:26
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 19 червня, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом із представниками місцевої влади відвідали Житомирську обласну клінічну лікарню імені О.Ф. Гербачевського, де офіційно запустили в роботу новий магнітно-резонансний томограф.
Житомирська область активно долучилась до урядової програми єВідновлення, що передбачає компенсації за зруйноване або пошкоджене житло внаслідок збройної агресії росії. Як реалізується програма в регіоні та які результати вже досягнуто — розповідає перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко.
17 червня, у рамках проєкту «Діалог влади та бізнесу» начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко привітав з прийдешнім професійним святом фермерів Житомирщини. Людей, які своєю невтомною працею поєднують в єдине ціле споконвічну любов до рідної землі, добробут української економіки та основи продовольчої безпеки не лише українців, а й світу.
09 червня в Житомирі відбувся культурно-духовний захід «Під Покровом Святого Пантелеймона», присвячений підсумкам регіонального етапу конкурсу Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Цей день став символом шани й подяки тим, хто щоденно стоїть на варті людського життя, об’єднуючи професіоналізм, жертовність та щиру турботу про ближнього.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі судять чоловіка, який у парку Гагаріна пограбував спортсменів. Розкажіть, підсудний, як ви здійснили...

У Житомирі відбувся тренінг з розвитку інклюзивної освіти. ФОТО

02.06.2016 21:00

Новини Житомира - Сьогодні, 2 червня, для 150 освітян Житомирщини провели спеціалізований тренінг «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати» у рамках соціальної програми Голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко.

Мета тренінгів – згуртувати коло зацікавлених осіб, аби вже у новому навчальному році особливі діти отримали більше можливостей навчатися в інклюзивних класах разом зі своїми однолітками.

На захід завітали Дружина Президента України Марина Порошенко, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Машковський та перший заступник голови ОДА Геннадій Дмитренко.

«Сьогодні відбувся заключний тренінг з питань інклюзивної освіти. Це вже п’яте місто, яке ми відвідали. Перед цим ми були у Вінниці, Запоріжжі, Києві та Харкові. Ці міста показали нам, що дійсно, ми маємо велике коло однодумців, людей, які бажають внести свій вклад у реформування освіти, допомогти дітям з особливими потребами. Це все дуже потрібно не тільки таким дітям, а й усьому суспільству. Я хочу сказати, що наша спільна українська родина та фахівці освіти, внесли за ці п’ять тренінгів до 550 фахівців, які вже сьогодні готові працювати та допомагати дітям. І я впевнена, що за їх допомогою з 1 вересня разом за парти в інклюзивних школах сядуть сотні дітей з особливими потребами, за що я усім вдячна», - зазначила Марина Порошенко.

«Відповідно до Конвенції ООН «Про права людей з інвалідністю», яку ратифікувала Україна, кожна людина з особливими потребами має право на інклюзивну освіту якнайближче до місця проживання. На жаль, в Україні це правило не виконується, тому зараз перед нами постає велике питання створити мережу таких шкіл, де кожна дитина інвалід може знайти для себе місце у нормальному середовищі, нормально соціалізуватися і при цьому виховувати також інших людей, виховувати суспільство в цілому і повинно розглядати таких дітей як повноправних громадян, які мають право на гідне ставлення та на здобуття якісної освіти. Тому зараз я хочу підкреслити свою велику вдячність Благодійному Фонду Марини Порошенко, яка особисто опікується такою надважкою темою, адже це тема яка потребує інвестицій, навчання величезної кількості педагогів та зміни культури українського суспільства. Коли ми будемо бачити по телебаченню більше фільмів чи інформації якими цінними для суспільства можуть бути люди з особливими потребами, коли ми будемо вчитися як ми маємо ставитися до них, то тоді станемо кращими. Великою проблемою педагогічної освіти є те, що не кожний український вчитель готовий працювати з дітьми-інвалідами, коли вони потрапляють у звичайний клас. Недавнє опитування визначило, що таких вчителів майже 70% і це є дуже тривожним знаком, тому ми маємо змінювати систему педагогічної освіти, а такі тренінги які ми проводимо починають творити нову культуру сприйняття освітянською спільнотою, права кожної дитини з особливими потребами навчатися у звичайні школі. Для органів місцевого самоврядування великим викликом є розбудова мережі таких шкіл, це усування архітектурних бар'єрів, це ведення додаткових ставок нового штату працівників, які будуть допомагати. Мені надзвичайно приємно було сьогодні почути заяву голови Житомирської ОДА Сергія Машковського про те, що ті опорні школи які будуть створені в області впродовж цього року стануть інклюзивними», - наголосила Міністр освіти і науки України пані Лілія Гриневич.

Сергій Машковський наголосив, що охоплення інклюзивним навчанням всіх дітей дасть змогу ліквідувати всі ментальні, інституційні, фізичні, інформаційні та економічні бар’єри, що заважають повній та ефективній участі дітей з особливими потребами в житті суспільства нарівні з іншими.

По закінченню тренінгу Марина Порошенко разом з Лілею Гриневич усіх учасників нагородили сертифікатами.

Ольга Багінська

Житомирські новини