RSS
Субота, 7 вересня 2024, 19:43
Суспільно-інформаційний ресурс громади
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Олена Рибчинська
Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років?

Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років? Сьогодні в українських соцмережах та ЗМІ активно обгово...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- - Алло, це пожежна частина? -Так!  - У мене в кімнаті - велика пожежа, рятуйте! - Скажіть, де ви знаходитесь територіально? - У...

Житомир об’єднав понад 50 науковців з України та Польщі

23.06.2014 12:38

20 червня 2014 рокувідбулась Міжнародна наукова конференція: «В єдності сила. Польсько-українська співпраця в переломних моментах історії». Житомир об’єднав близько 50 науковців з Варшави, Кракова, Києва, Львова, Харкова, Житомира та Рівного. Конференція стала черговим етапом масштабного проекту «Історія єднає народи», який впродовж кількох років реалізує житомирська громадська організація «Союз польської шляхти» та редакція журналу «Голос Полонії»Захід пройшов за підтримки Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща та Фонду «Свобода і Демократія».

Учась у конференції взяли: голова Житомирської облдержадміністраії Сидір Кізін, консул Республіки Польської Войцех Мрозовський, члени правління Фонду «Свобода і Демократія» Рафал Дзєнцьоловський та Роберт Чижевський, а також член правління Фундації «Полонія Рутенія» Домінік Щенсни-Костанецький.

З вітальним словом виступили також всесвітньо відомий професор Георгій Касьянов з Києва та директор наукового видавництва «Епiстеме» Кшиштоф Дуда з Кракова.

«Українців та поляків єднає спільна історія. Спільні здобутки і перемоги, - зазначила організатор конференції, голова ГО«Союз польської шляхти», видавець журналу «Głos Polonii»,  голова  Наталія Костецька-Іщук, - Століттями наші народи жили у тісній взаємодії. Від Кревської, а згодом Люблінської уній до поділів Речі Посполитої поляки пліч о пліч з українцями боронили Європу і будували своє життя. Але історичну правду принесли в жертву ідеології. Через освіту в свідомість українських громадян змалку вкладалися стереотипи, які сіяли недовіру між поляками і українцями. Ми прагнемо змінити цей стан».

«Ми повністю підтримуємо ініціативу організаторів конференції, - відзначив  ректор Житомирського державного університету імені Івана Франка доктор філософських наук Петро Саух, -  Історія Польщі і України дуже тісно пов’язані. І ми маємо чесно сказати в цій історії було все: і радість, і оптимізм, і горе. Але ми маємо знайти найкращі сторінки в цій історії. Цей досвід треба покласти в основу подальшої співпраці наших народів. Адже Польща виступає живильним джерелом для руху України вперед».

З вітальним словом до присутніх звернувся консул Республіки Польської Войцех Мрозовський, який заявив, що ця конференція є дуже важливою точкою на шляху порозуміння обох народів, адже незважаючи на важкі сторінки спільної польсько-української історії, ми повинні разом прямувати у спільне майбутнє.

«Сьогодні єдність для наших народів важлива як ніколи... Наші народи повинні створити сильну коаліцію, сильний союз для того, щоб громадяни наших країн жили в багатих, стабільних і передбачуваних країнах», - зазначив консул.

Цікаві наукові диспути відбувалися у рамках секцій: «Польща-Україна: етапи спільного поступу»; «Історична політика та політика пам’яті в Польщі та Україні»; «Пошуки ідентичностей у сусідніх просторах та пограничних епохах (ХІХ ст.)», а також «Комунікаційний простір мас-медіа в Польщі та Україні...». Учасники конференції - науковці, політики, інтелектуали, журналісти і громадські діячі мали змогу продовжити дискусії та спілкування в неформальній атмосфері, під час інтеграційної зістрічі в ресторані «Трактир на Пушкінській».

Наступного дня наукова конференція продовжила свою роботу в приміщенні Житомирського музею космонавтики, де відбулася жвава і надзвичайно цікава дискусія під час засідання сексії «Польща-Україна: від Другої Речі Посполитої до сучасності».

У рамках Міжнародної наукової конференції Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці в приміщенні Житомирського державного університету імені Івана Франка представило фотовиставку «Від Солідарності до Круглого Столу», присвячену 25-річчю вільних парламентських виборів, які поклали край комуністичному тоталітаризмові в Польщі та започаткували стрімкі демократичні трансформації в усій Центральній та Східній Європі.

Загалом конференція пройшла на високому рівні.  У ній взяли участь дванадцять докторів і п’ятнадцять кандидатів наук, викладачі, аспіранти і здобувачі наукових ступенів, а також  представники дипломатичного корпусу, місцевої влади, громадських організацій і засобів масової інформації. Але найбільшим успіхом організаторів стало знаймство із цілим рядом молодих і надзвичайно перспективних науковців з Польщі та України, які проявили готовність досліджувати минуле польсько-українських стосунків з метою історичного примирення, порозуміння і зближення. Ці контакти в найближчому майбутньому можуть оформитися у плідну співпрацю, яка в короткостроковій перспективі може принести обільні плоди.

 Володимир Іщук

Житомирські новини