RSS
Четвер, 24 вересня 2020, 12:44
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Перший заступник Генпрокурора представив колективу Житомирської обласної прокуратури нового керівника – Олександра Білошицького
Голова обласної ради Володимир Ширма занедужав на COVID-19. Про це очільник депутатського корпусу повідомив 14 вересня на Facebook-сторінці.
10 вересня поліцейські Житомирського відділу за участі спецпризначенців ГУНП припинили функціонування нелегального грального закладу, розташованого по вул. Театральній в обласному центрі. Триває досудове розслідування.
На сайті організації опубліковано відкритий лист до Президента щодо захисту конституційних прав громад, у якому йдеться:
Sergey Levickiy
А чому вже б не визначитись?

Абсолютно очевидно, що мир, суспільна злагода та стабільність в цілому, сьогодні, в епоху складної с...

Микола Череднік
Про вибори

Зовсім скоро закінчиться виборча кампанія. Дуже хочеться, щоб разом із нею закінчилася ера старої по...

Andrey Sobolev
Чи «доросли» Україна та українці до подвійного громадянства?

За Основним Законом нашої держави, в Україні для наших співгромадян закріплено принцип єдиного грома...

Мірон Степанюк
Международная организация InformNapalm бьет тревогу: Россия прямо угрожает независимости и суверенитету Беларуси

В белорусской службе международной организации InformNapalm заявляют, что независимость страны - под...

Irinka Belova
Чому Росія хоче звинуватити Україну в тиску на свободу слова

За роки війни на Сході Україна відчула гострий всебічний тиск агресора, спрямований на формування не...

Житомирські новини
Юрій Опанасюк: Житомир – це моє місто, і я хочу, щоб воно було сучасним, комфортним і красивим!
Юрій Опанасюк: Житомир – це моє місто, і я хочу, щоб воно було сучасним, комфортним і красивим!
Пріоритетним сценарієм має стати очне навчання у школах області, але за умови дотримання норм безпеки для учнів Таку думку в ефірі ТРК «Союз-ТВ» висловив представник команди «Слуга народу» у Житомирі, директор міської гуманітарної гімназії №23 Ігор Баранов. Він наголосив, що базова шкільна освіта має бути очною, а не дистанційною. І сьогодні епідеміологічна ситуація на Житомирщині сприяє тому, що наші діти таки зможуть вийти на навчання із 1 вересня. Але при цьому ми мусимо гарантувати їм, з одного боку – безпечну, а з другого – якісну освіту. Остаточне рішення про відкриття шкіл, за словами Баранова, буде ухвалено не раніше серпня. Сьогодні ж освітяни Житомирщини готуються до трьох сценаріїв.
Це питання назрівало давно. І через медіа, які без етики звертали увага на роботу депутаток, і через політичні дискусії в залі, і через невідповідність стандартам збалансованості певних рішень. Вінниця, Харків, Одеса, Хмельницький - одні з перших міст, які підхопили світовий тренд, а саме рівні можливості для всіх членів суспільства.
Посміхнись  
- В селі: - Здорово Мотря! - Привіт Маруська!   - Як ся маєш? - Та не дуже - Петра в районну лікарню відвезли і вирізали...

Аудитори на ЖОКАП «Житомироблагроліс» виявили неефективних витрат на суму понад 15 млн грн

04.08.2020 10:08

Житомирські новини - Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області провели державний фінансовий аудит діяльності Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради за період з 01.01.2016 по 31.12.2019.

Аудиторське дослідження виявило низку проблем, які негативно впливають на повноту отримання доходів підприємством та обґрунтованість здійснених витрат.

Відповідно до статуту підприємство насамперед створено для здійснення державної політики щодо розвитку лісового господарства та мисливського господарства, охорони і захисту лісів, одержання прибутку завдяки задоволенню потреб населення в сировині, матеріалах та послугах.

Керівник підприємства за умовами укладеного з Житомирською обласною радою контракту від 19.05.2016 зобов’язаний безпосередньо і через адміністрацію здійснювати управління підприємством та забезпечувати його високоприбуткову діяльність, ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством майна. Заробітна плата керівникові підприємства за виконання передбачених контрактом обов’язків мала нараховуватися за рахунок частки доходу, одержаного підприємством у результаті його господарської діяльності.

Однак, як установили аудитори, підприємство протягом досліджуваного періоду господарської діяльності не здійснювало, а утримувалось коштом відрахувань своїх дочірніх підприємств (які є окремими юридичними особами) від основної реалізації лісопродукції.

Як наслідок, протягом 2016–2019 років на поточні витрати, пов’язані з утриманням підприємства, використано 15,2 млн грн відрахувань дочірніх підприємств, зокрема 2,2 млн грн, всупереч умовам контракту на оплату праці керівника підприємства. Ці відрахування відповідно до умов статуту мали бути спрямовані виключно на формування майна підприємства, що свідчить про неефективність використання цих коштів.

Поряд з цим оплата праці керівника підприємства здійснювалася не тільки всупереч умовам контракту (не за рахунок частки доходу одержаного Підприємством у результаті його господарської діяльності), а й у більших, ніж передбачено контрактом, розмірах, на що зайво використано 0,66 млн грн.

Аудитори виявили, що через неврахування при укладанні з керівником підприємства контракту в частині умов матеріального забезпечення, затверджених Житомирською обласною радою граничних розмірів заробітної плати керівників обласних комунальних підприємств та недотримання при нарахуванні заробітної плати умов укладеного контракту керівник Підприємства за 2016–2019 роки фактично отримав заробітної плати на 1,3 млн грн більше за максимальний допустимий розмір заробітної плати з урахуванням встановлених обмежень.

Водночас проведений захід засвідчив, що невжиття дієвих та своєчасних заходів з переоформлення та виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки лісового фонду, якими користуються дочірні підприємства, може призвести до їх вилучення чи відчуження.

Не проведення належних заходів щодо організації ведення мисливського господарства дочірніми господарствами та контролю за використанням мисливських угідь призводить до їх безоплатного використання.

Окрім того, неузгодженість функціональних обов’язків фахівців Підприємства та його дочірніх підприємств у деяких випадках дублювання функцій не сприяє поліпшенню ефективної діяльності дочірніх підприємств.

З огляду на результати державного фінансового аудиту та для підвищення рівня фінансового стану підприємства, внесення якісних змін до системи управління комунальним підприємством аудитори надали 8 рекомендацій.

Нагадаємо, що аудитори Житомирщини провели державний фінансовий аудит діяльності ДП «Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».

Житомирські новини