RSS
Середа, 20 жовтня 2021, 09:53
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Водночас підприємствам теплопостачання держава допоможе розібратися з накопиченими боргами за енергоносії̈
Перевірка, проведена фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, підтвердила, що ця оборудка завдала бюджету Житомира збитків на понад 3 мільйони гривень.
Нагадаємо, що розпорядженням Президента України Володимира Зеленського від 28 вересня №550/2021-рп Юрія Денисовця було звільнено з посади голови Житомирської районної державної адміністрації.
Коли вчився у ЖДУ імені Івана Франка, то вже свідомо розумів, що хоче пов’язати життя з педагогікою. 
Sergey Levickiy
Стан УПЦ (МП) в умовах воєнної агресії Російської Федерації.

Після анексії Криму з боку РФ та воєнного втручання Росії на Донбасі, питання єдиної православної це...

Микола Череднік
Про вибори

Зовсім скоро закінчиться виборча кампанія. Дуже хочеться, щоб разом із нею закінчилася ера старої по...

Andrey Sobolev
Чи «доросли» Україна та українці до подвійного громадянства?

За Основним Законом нашої держави, в Україні для наших співгромадян закріплено принцип єдиного грома...

Мірон Степанюк
Международная организация InformNapalm бьет тревогу: Россия прямо угрожает независимости и суверенитету Беларуси

В белорусской службе международной организации InformNapalm заявляют, что независимость страны - под...

Irinka Belova
Чому Росія хоче звинуватити Україну в тиску на свободу слова

За роки війни на Сході Україна відчула гострий всебічний тиск агресора, спрямований на формування не...

Житомирські новини
Юрій Опанасюк: Житомир – це моє місто, і я хочу, щоб воно було сучасним, комфортним і красивим!
Юрій Опанасюк: Житомир – це моє місто, і я хочу, щоб воно було сучасним, комфортним і красивим!
Президент України Володимир Зеленський зібрав на енергетичну нараду Кабінет Міністрів, представників НКРЕКП, очільника НАК «Нафтогаз України» та фахівців у галузі економіки, електро- та газової енергетики, щоб вирішити питання із зависокими цінами на газ для українців.
На виконання доручення Президента України, у понеділок, 11 січня, під час наради з керівництвом Міненерго, НАК «Нафтогаз», НКРЕКП, Оператором ГТС та представниками Офісу Президента було напрацьовано два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення. Перший підхід передбачає формування тарифів на газ за формулою “ціна на європейських хабах “мінус” транспортування газу до України”, який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.
Посміхнись  
- П'яний депутат збив лося, але не розгубився, і виклав на ютуб відео з реєстратора в зворотній перемотці, де він його воскрешає,...

Аудитори провели державний фінансовий аудит бюджету Брусилівської селищної об’єднаної територіальної громади

13.09.2021 11:47

Житомирські новини - Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області провели плановий державний фінансовий аудит бюджету Брусилівської селищної об’єднаної територіальної громади Житомирської області (Брусилівська ОТГ) за період з 01.01.2018 по 31.03.2021, за результатами якого встановлено недоліки у роботі органів місцевого самоврядування в напрямі управління ресурсами громади.

Під час проведення аудиту фахівці нарахували упущених вигод, недоотриманих доходів і непродуктивних витрат бюджету Брусилівської ОТГ загалом на суму майже 285 млн грн через прийняття неефективних управлінських рішень під час управління бюджетом громади.

Найбільше проблемних питань виявлено у сфері використання земельних ресурсів територіальної громади. Приміром, через невиготовлення правовстановлюючих документів можлива втрата земельних ділянок громади площею 8415,6251 га вартістю понад 215 млн грн.

Запровадження у період, що підлягав аудиторському дослідженню, ставок податку на нерухоме майно нижче за максимальний рівень, визначений Податковим кодексом України, призвело до втрати можливості отримати додаткових коштів на розвиток громади на суму понад 17 млн грн.

Варто зазначити, що за належного контролю органом місцевого самоврядування за використанням земельних ділянок (передача ділянок в оренду та перегляд чинних договорів оренди) до місцевого бюджету вдалося б залучити додаткових надходжень розрахунково понад 6 млн грн щороку.

Окрім того, Брусилівською селищною радою не використано можливості залучення коштів місцевих бюджетів інших громад на покриття здійснених витрат за надані послуги їх мешканцям у сфері освіти та медицини, через що втрачено додаткових надходжень на суму понад 5 млн гривень.

Особливої уваги потребує система управління видатками бюджету громади, адже, скажімо, вжиття комплексу заходів з оптимізації мережі закладів освіти дало б змогу у період дослідження зменшити навантаження на видаткову частину бюджету територіальної громади та уникнути витрат на суму майже
18 млн грн.

Зволікання з прийняттям повного комплексу рішень щодо оптимізації кількості посад непедагогічного персоналу закладів освіти позбавило можливості скоротити витрати на оплату праці на суму 2,7 млн грн.

Через неприйняття своєчасних управлінських рішень щодо запровадження енергозберігаючих заходів упущено можливість економії коштів місцевого бюджету на суму понад 2 млн гривень.

До того ж порушення законодавства при плануванні потреби в бюджетних коштах на утримання установи призвели до нарахування та виплати працівникам Брусилівської селищної ради матеріальної допомоги на оздоровлення у завищених розмірах на суму 1,7 млн грн.

За результатами заходу державного фінансового контролю аудитори надали Брусилівській ОТГ низку пропозицій, спрямованих на усунення чинників, які негативно впливають на наповнюваність бюджету селищної територіальної громади та ефективність використання бюджетних коштів.

Житомирські новини