RSS
Понеділок, 23 червня 2025, 03:57
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 19 червня, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом із представниками місцевої влади відвідали Житомирську обласну клінічну лікарню імені О.Ф. Гербачевського, де офіційно запустили в роботу новий магнітно-резонансний томограф.
Житомирська область активно долучилась до урядової програми єВідновлення, що передбачає компенсації за зруйноване або пошкоджене житло внаслідок збройної агресії росії. Як реалізується програма в регіоні та які результати вже досягнуто — розповідає перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко.
17 червня, у рамках проєкту «Діалог влади та бізнесу» начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко привітав з прийдешнім професійним святом фермерів Житомирщини. Людей, які своєю невтомною працею поєднують в єдине ціле споконвічну любов до рідної землі, добробут української економіки та основи продовольчої безпеки не лише українців, а й світу.
09 червня в Житомирі відбувся культурно-духовний захід «Під Покровом Святого Пантелеймона», присвячений підсумкам регіонального етапу конкурсу Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Цей день став символом шани й подяки тим, хто щоденно стоїть на варті людського життя, об’єднуючи професіоналізм, жертовність та щиру турботу про ближнього.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі на вулиці Михайлівській чутки доходять швидше, ніж SMS... 

Чи готова медична галузь Житомирщини до передачі на фінансування з державного бюджету до місцевих?

02.08.2014 14:51

Сьогодні на рівні вищого керівництва держави все частіше експлуатується тема децентралізації влади, як шляху до вирішення численних проблем, пов’язаних з недостатнім рівнем повноважень регіонів. Жодним чином не ставлячи під сумнів необхідність проведення реформ децентралізації, Партія розвитку України застерігає: сьогодні концепція децентралізації розробляється центральною владою без ефективного діалогу з регіональними елітами і громадськістю. Таким чином існує реальна загроза, що проведена зверху реформа місцевого самоврядування може не вирішити викликів, що стоять перед Україною. 

Так, сьогодні рідко згадується про наявні ризики від запровадження масштабних бюджетних новацій, яким має передувати глибокий розрахунок фінансової та адміністративної спроможності регіонів виконувати нові додаткові функції. Як приклад, у суспільстві може виникнути чимало проблем з передачею на місцевий рівень здійснення централізованих видатків медичного характеру. Це може призвести до проблем із отриманням громадянами на належному рівні відповідного медичного обслуговування, оскільки кожна державна медична програма Міністерства охорони здоров’я України (туберкульоз, СНІД, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, гепатит С, В, склероз, онкозахворювання, напрями гемофілія, трансплантація, нефрологія) має свою специфіку. 

Так, передача на місця функцій щодо соціально небезпечних захворювань (туберкульоз, СНІД) може зруйнувати існуючу систему управління у цій сфері, узгоджену з міжнародними інституціями – донорами, у результаті чого Україна ризикує втратити багатомільйонні ресурси від Глобального фонду ООН, а виконання програми з трансплантації, виходячи з світового та європейського досвіду, повинно базуватися на системних загальнодержавних засадах.

Інші програми вимагають високої маневреності у передачі коштів з однієї програми на іншу, з одного регіону в інший. Неврахування цих особливостей призводитиме до постійних перебоїв у забезпеченні пацієнтів життєво-необхідними ліками, а у найгірших випадках – матиме наслідком підвищення смертності окремих категорій населення саме через неналежне забезпечення ліками.

Оосбливої уваги потребує актуальне для Житомирщини питання передачі на фінансування до місцевих бюджетів медичних закладів "Укрзалізниці", які доцільно вирішувати і кореспондувати з ключовими аспектами медичної реформи, що реалізується в Україні з 2010 року, та структурною реформою "Укрзалізниці" відповідно до Державної цільової програми реформування залізничного транспорту на 2010-2019 роки.

Пропозиція щодо передачі на місцевий рівень фінансування спеціалізованих медико-санітарних частин МОЗ України не враховує різні функціональні призначення цих установ та, відповідно, можливість фінансування окремих з таких установ на місцевому рівні.

Висновок очевидний: ресурси місцевих бюджетів мають бути достатніми для фінансування власних і делегованих повноважень місцевих властей. Тому, виходячи з моделі децентралізації, необхідно не лише внести зміни до Бюджетного кодексу та перерозподілити бюджетні повноваження між рівнями влади, передавши частину таких повноважень місцевій владі, а й, що дуже важливо, створити дієві стимули для місцевої влади розвивати економіку громади, регіону.

Житомирські новини