RSS
Середа, 15 січня 2025, 10:25
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 8 січня, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом із керівництвом 9-го прикордонного загону провели перевірку стану робіт з посилення оборони державного кордону на території Житомирщини. У ході візиту вони ознайомилися з умовами несення служби прикордонників та роботою засобів спостереження, зокрема тих, що були створені за кошти, виділені Житомирською обласною військовою адміністрацією.
19 грудня у місті Малин розпочав роботу новий майданчик для підтримки бізнесу — офіс платформи «Зроблено в Україні». Це вже п’ятий такий офіс у Житомирській області, відкриття якого є важливим кроком у реалізації загальнонаціональної політики, ініційованої Президентом України.
Сьогодні, 29 листопада, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом зі своєю заступницею Наталією Арендарчук та керівниками структурних підрозділів ОВА провели зустріч із керівництвом АТ «Державний ощадний банк України». Ключовою подією зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю між Житомирською обласною військовою адміністрацією та Ощадбанком.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Телефонує безробітний житомирянин у приймальню місцевого чиновника: — Алло, це приймальня Івана Івановича. Слухаю —...

Геннадій Зубко просить «Голос України» та «Урядовий кур’єр» не друкувати ухвалені 16 січня закони

20.01.2014 19:24

Народні депутати України Геннадій Зубко та Валерій Лунченко звернулись до редакцій газет «Голос України» та «Урядовий кур’єр» з проханням не друкувати ухвалені 16 січня 2014 року Верховною Радою України закони, оскільки на цей момент саме від факту опублікування зазначених законів залежить вступ у законну силу відверто антидемократичних норм, прийнятих із порушенням передбаченої чинним законодавством процедури.

У зверненні сказано, що 16 січня 2014 року із порушенням Конституції України та ЗУ «Про регламент Верховної Ради України» парламентська більшість ухвалила закони, які обмежують низку конституційних прав громадян та посилюють для влади можливість карати учасників мирних акцій протесту й інших незгодних із діями влади громадян.

«Більшість із прийнятих Верховною Радою України нормативно-правових актів від 16.01.2014 року порушують ст. 22 Конституції України, яка визначає, що конституційні права і свободи гарантуються Основним законом і не можуть бути скасовані. Цією ж статтею передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. При цьому, ст. 64 Конституції України передбачає, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України», - йдеться у документі.

Народні депутати наголошують, що «як за формою прийняття, так і за своїм змістом прийняті закони суперечать Конституції України, міжнародним стандартам прав і свобод людини та міжнародним зобов’язанням України. Їх норми порушують низку основоположних громадянських прав і свобод, гарантованих Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема: свободу мирних зібрань, право на інформацію, свободу вільного пересування, права на справедливий судовий розгляд, свободу асоціацій, а також порушується принцип верховенства права».

На переконання народних депутатів, за своєю суттю, ці репресивно спрямовані закони суперечать заявленому Президентом України В. Януковичем курсу щодо гуманізації українського законодавства. Але найбільш небезпечним є те, що норми цих законів не сприятимуть розв’язанню у правовий спосіб існуючих соціальних конфліктів, а навпаки - поглиблюватимуть суспільне протистояння і, тим самим, у разі набрання чинності – можуть призвести до загострення безпрецедентної суспільно-політичної кризи, що може мати наслідком, навіть, втрату незалежності України.

«Враховуючи те, що зазначені вище закони зачіпають права і свободи мільйонів громадян, вони мають стати предметом широкого громадського обговорення та проведенням експертної оцінки Венеціанської комісії Ради Європи», - наголошено у зверненні. 

«Зважаючи на те, що на цей момент саме від факту опублікування зазначених законів залежить вступ у законну силу відверто антидемократичних норм, прийнятих із порушенням передбаченої чинним законодавством процедури, керуючись ст. 16 ЗУ «Про статус народного депутата України», звертаємось до Вас із проханням не друкувати закони, прийняті Верховною Радою України 16 січня 2014 року», - підсумовують у своєму зверненні Г.Зубко та В.Лунченко.

Житомирські новини

Житомирські новини