RSS
Субота, 10 червня 2023, 03:40
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сьогодні на мадайнчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.
Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Ігор Переверзев
Депутат Оліївської громади організовано намагається повалити діючу владу

В Оліївській територіальній громаді депутатом Борисом Ткаченком створено групу депутатів "За розвито...

Andrey Sobolev
Впровадження державної мови, як засіб формування національної свідомості українського суспільства

Єдина державна (офіційна) мова має виступати виключно об’єднуючим чинником. Мова - не лише за...

Sergey Levickiy
Стан УПЦ (МП) в умовах воєнної агресії Російської Федерації.

Після анексії Криму з боку РФ та воєнного втручання Росії на Донбасі, питання єдиної православної це...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
На сайті 104.ua в особистому кабінеті клієнти АТ «Житомиргаз» вже мають сформовані платіжки за розподіл блакитного палива. Їх можна завантажити та сплатити онлайн.  Житомиряни можуть оплатити швидко та просто через сервіси 104.ua. Використовуйте онлайн-сервіси для розрахунку за розподіл газу в будь-який зручний для вас час.
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
Посміхнись  
- У кожного чоловіка є три види одягу: 1. На вихід. 2. Домашняя. 3. Домашня, в якій можна збігати до магазину.

Марія Хімич: Моліться за Україну, бо грань неповернення вже перетнуто

29.01.2014 12:08

З одного боку – українські прапори, з протилежного – українські прапори. Між ними – одинокий червоний прапор із написом «Партія ветеранів Афганістану». Це – сьогоднішній мітинг під вікнами адмінбудівлі Житомирської ОДА, де проходить позачергова обласна сесія, яка має створити й затвердити вимогу (або рабське звертання) до Президента України щодо нинішнього соціально-політичного стану.

Щоб уберегтися від імовірного штурму та захоплення адмінбудівлі прихильниками Євромайданівської революції, її двері прикрили спинами міліціонери. А для більшого ефекту – звезли з усієї області людей з плакатами «Діти, поверніться додому», «Ні – екстремізму!», «Ми – за конституційну владу».

Звісно, можна було замурувати вхід до ОДА бетонними брилами, щоб вона нагадувала усипальницю Хеопса, проте Антимайдан – надійніше. Камінь можна розбити, а на мирних людей рука не підніметься. Серед симпатиків Антимайдану – інтелігентні жіночки, мужні чоловіки у валянках та кілька молоденьких хлопців.

«Це ж треба: розібрали гальку в Києві! Що їм треба? Робота – є, усе в магазинах можна купити, сидіть собі, працюйте!» – емоційно розповідає жіночка у шубі, в якої, очевидно, вдома немає карооке.

Поспілкувалася з хлопцем, який тримав у руках табличку «Андрушівський район»:
«Так, я з Андрушівського району, – ділиться він із зніяковілою посмішкою. Студент. Нас сюди привезли. Ні, нам не платять. Я не за тих, ні за інших».

«Приїхав Житомир побачити?» – цікавлюся. Студент опускає очі.

Підхожу до «афганців». Від них трішечки тхне, але ж надворі – мороз, можна зрозуміти. «Ми – проти насилля! Не потрібно допустити кровопролиття! Ми не захищаємо владу!» – ствердив один із них і на його вилицях заграли жовна.

«Говорили це студентам, які стоять за Майдан?» – запитала.
«Послали до них наших представників, та…», – відповідає чолов’яга.

Схоже, миротворчі переговори не увінчалися успіхом.
«Януковича – геть!», – скандують хлопці та дівчата, які уособлюють житомирський Євромайдан.

На закид їхнього лідера, що Антимайдан стоїть тут за 200 гривень на людину, прихильники «конституційної влади» гнівно свистять. Вони приїхали з доброї волі та безкоштовно.

Розмови продовжуються. У майданців є мегафон, їм зручніше, проте антимайданівців більше, свист виходить голосніший. Але не дивлячись на це, вони одне одно тупо не чують, навіть коли зриваються на істеричний лемент.

З одного боку – державні прапори, з протилежного – державні прапори.

Моліться за Україну, бо грань неповернення вже перетнуто.

Житомирські новини