Перше засідання Народної ради м. Житомира – перший крок до жнив Євромайданівської революції, спроба визначення, як керуватимуть містом у майбутньому і хто буде за штурвалом влади.
НР визнали єдиним легітимним місцевим органом влади, адже депутати міської ради проголосували за це вчора. До понеділка новостворена робоча група має розробити декларацію, схему дій НР, як вона ввіллється у механізм виконання рішень на місцевому рівні, який нині існує.
Депутати ради прийняли ряд рішень. Серед них: створення загонів самооборони, вимога від обласної влади скликати позачергову сесію обласної ради.
Під час обговорень прозвучали такі думки: мер Дебой має визначитися зі своєю позицією – він з регіоналами чи ні; потреба в створенні дорадчої ради для НР, яка складалася б з інтелектуалів; прохання підтримати київський Майдан як звичайними небайдужими городянами, так і медиками (щоб поранених везли не до львівських лікарень, а до житомирських); відкликання понад 60-ти житомирських беркутівців з Києва; що головні українські опозиціонери нарешті мають визначитися зі своєю позицією; необхідність створення в Житомирі служби волонтерів та агітаторів.
Увесь процес прийняття рішень транслювався через технічне мовлення на вулицю Михайлівську, де зібрався натовп. У залу бажаючі могли пройти без проблем, міліціонери відкрили металевий турнікет. Члени НР виступають за те, щоб турнікет взагалі забрати з міськради, вкупі з міліціонерами.
Узагалі до НР увійшло 26 депутатів, присутніми були 18, а згодом 14 – цифри називали різні. Серед них не має регіоналів та комуністів. Робоча група, яка нині розробляє декларацію, ряд механізмів для виконання рішень НР, складається з очільника осередку "Демократичного Альянсу" в Житомирі Дмитра Ткачука, депутата Сергія Сухомлина та кількох простих житомирян, з найактивніших.
Серед городян, які прийшли споглядати й контролювати перше засідання НР, переважали молодь та жінки зрілого віку. Дехто з них не розумів чимало з того, що відбувалося. Наприклад, одна з жінок гадала, що народна рада – це звичайні житомиряни з вулиці, й коли сказали голосували, теж піднімала руку.
НР вирішила, що висвітлювати її діяльність має сайт та газета міської ради. Ось тільки для нинішніх працівників цих ЗМІ там немає місця. Можливо, на місці їх будуть інші журналісти.
Наступне засідання НР – у понеділок, на 12.00, в приміщенні міської ради.
Хто ще не зрозумів: у Житомирі відбувається перерозподіл влади. Від житомирян, а точніше – її інтелігенції, яка здатна виважено й об’єктивно аналізувати події та явища, залежить, якою ця влада буде. Вони повинні, не чекаючи, що їх запросять, взяти участь у діяльності НР, інакше вона стане маріонеткою в руках зацікавлених.