RSS
Неділя, 15 вересня 2024, 10:30
Суспільно-інформаційний ресурс громади
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Олена Рибчинська
Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років?

Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років? Сьогодні в українських соцмережах та ЗМІ активно обгово...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- - Алло, це пожежна частина? -Так!  - У мене в кімнаті - велика пожежа, рятуйте! - Скажіть, де ви знаходитесь територіально? - У...

Марія Хімич про перше засідання Народної ради м. Житомира

26.01.2014 21:19

Перше засідання Народної ради м. Житомира – перший крок до жнив Євромайданівської революції, спроба визначення, як керуватимуть містом у майбутньому і хто буде за штурвалом влади.

НР визнали єдиним легітимним місцевим органом влади, адже депутати міської ради проголосували за це вчора. До понеділка новостворена робоча група має розробити декларацію, схему дій НР, як вона ввіллється у механізм виконання рішень на місцевому рівні, який нині існує.

Депутати ради прийняли ряд рішень. Серед них: створення загонів самооборони, вимога від обласної влади скликати позачергову сесію обласної ради.

Під час обговорень прозвучали такі думки: мер Дебой має визначитися зі своєю позицією – він з регіоналами чи ні; потреба в створенні дорадчої ради для НР, яка складалася б з інтелектуалів; прохання підтримати київський Майдан як звичайними небайдужими городянами, так і медиками (щоб поранених везли не до львівських лікарень, а до житомирських); відкликання понад 60-ти житомирських беркутівців з Києва; що головні українські опозиціонери нарешті мають визначитися зі своєю позицією; необхідність створення в Житомирі служби волонтерів та агітаторів.

Увесь процес прийняття рішень транслювався через технічне мовлення на вулицю Михайлівську, де зібрався натовп. У залу бажаючі могли пройти без проблем, міліціонери відкрили металевий турнікет. Члени НР виступають за те, щоб турнікет взагалі забрати з міськради, вкупі з міліціонерами.

Узагалі до НР увійшло 26 депутатів, присутніми були 18, а згодом 14 – цифри називали різні. Серед них не має регіоналів та комуністів. Робоча група, яка нині розробляє декларацію, ряд механізмів для виконання рішень НР, складається з очільника осередку "Демократичного Альянсу" в Житомирі Дмитра Ткачука, депутата Сергія Сухомлина та кількох простих житомирян, з найактивніших. 

Серед городян, які прийшли споглядати й контролювати перше засідання НР, переважали молодь та жінки зрілого віку. Дехто з них не розумів чимало з того, що відбувалося. Наприклад, одна з жінок гадала, що народна рада – це звичайні житомиряни з вулиці, й коли сказали голосували, теж піднімала руку. 
НР вирішила, що висвітлювати її діяльність має сайт та газета міської ради. Ось тільки для нинішніх працівників цих ЗМІ там немає місця. Можливо, на місці їх будуть інші журналісти.

Наступне засідання НР – у понеділок, на 12.00, в приміщенні міської ради.

Хто ще не зрозумів: у Житомирі відбувається перерозподіл влади. Від житомирян, а точніше – її інтелігенції, яка здатна виважено й об’єктивно аналізувати події та явища, залежить, якою ця влада буде. Вони повинні, не чекаючи, що їх запросять, взяти участь у діяльності НР, інакше вона стане маріонеткою в руках зацікавлених.

Житомирські новини