RSS
Вівторок, 5 грудня 2023, 10:10
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сьогодні на мадайнчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.
Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Ігор Переверзев
Депутат Оліївської громади організовано намагається повалити діючу владу

В Оліївській територіальній громаді депутатом Борисом Ткаченком створено групу депутатів "За розвито...

Andrey Sobolev
Впровадження державної мови, як засіб формування національної свідомості українського суспільства

Єдина державна (офіційна) мова має виступати виключно об’єднуючим чинником. Мова - не лише за...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі на вулиці Михайлівській чутки доходять швидше, ніж SMS... 

Марія Хімич: Жінка як тіло? Або біжи, красуне, біжи!

06.04.2014 22:45

Війна насамперед жертвує жінкою. Страх смерті й впивання нею здирають із чоловіків наліт цивілізації, і вони йдуть лише за покликами інстинктів та «переможцям можна все». 

Обороняючи себе, Батьківщину, чоловік може гордо загинути на полі бою, а жінка – лише перетнути собі вени після масового зґвалтування. Її розділять як шматок м’яса, а народжені діти матимуть тавро байстрючат. 

І вона, скалічена, потім підніматиме економіку країни з руїн.
Вона – тріснутий глек,
Нашвидкуруч залатаний дитячим місцем.

Як жінка може захистити своє тіло, а відтак – дух, душу, психіку? Перше, що приходить у голову – це можуть бути навички з самооборони. Порада: не намагайтеся опанувати всі тонкощі того чи іншого єдиноборства. Вистачить кількох прийомів, але справді ефективних і добре відпрацьованих.

Як говорив один житомирський тренер з ушу, ніщо так добре не рятує від поєдинку, як біг. Відточуйте в собі вміння стартонути з місця й з легкістю пробігти три кілометри. Звісно, від кулі в спину це не врятує. Але з іншого боку – у воєнний час набої коштують дорожче за життя якоїсь там «баби».

Не завадили б навички користування вогнепальною зброєю й старим-добрим кухарським ножем. До речі, є нехитрі прийоми ухиляння від нападника з ножем, їх варто теж знати.

Жінки в своїй основній масі слабші фізично за чоловіків, проте є ще пані в наших селах! Уміння тріснути по пиці ще жодній жінці не заважало. 

Як каже одна моя заміжня подруга, чоловік якої часом проявляє себе занадто емоційно: «На удар чоловіка треба завжди відповідати ударом! Інакше він тебе завжди битиме…».

Але якщо чоловік(и) реально сильніші, то: «Постарайтеся розслабитися. Інакше будуть розриви та травми», так радила вчителька з основ безпеки життєдіяльності Ружинської ЗОШ.

Ситуація стає складнішою, якщо жінка захищає не тільки себе, а й дітей. 

Тоді варто мати погріб або гаріпоттерівську таємну кімнату.

Велика агресивна собака, яка не визнає нікого, крім господарів, теж хороше капіталовкладення.

Тільки що з нею робити, якщо терміново потрібно втекти з дому? Крім того, собака не врятує від чужинців зі калашами. Проте перший час захистити зможе. І цих хвилин може вистачити, щоб сховати дітей чи дістати й собі зброю…

Виживанню теж варто вчитися. Шкода, що в Україні широко не поширене щось типу обов’язкового скаутсько-пластунівського руху. Розпалювати вогнище одним сірником, а то й без нього, орієнтування на місцевості, правила ночівлі під відкритим небом – чому наша країна не навчає цього своїх дітей?
Робіть висновки та заспокойте серце. А ще краще – починайте його тренувати.

Житомирські новини