RSS
П'ятниця, 29 березня 2024, 13:09
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Наші депутати - це люди, які за наші з Вами гроші крадуть наші з Вами гроші

Масштабне захоронення відходів на Житомирщині «виявив» супутник

21.05.2021 09:48

Житомирські новини - Держекоінспекція під час перевірки підтвердила факт розміщення стихійного звалища твердих побутових відходів у Брусилові Житомирської області, який був зафіксований на супутникових знімках. Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Держекоінспекція в рамках Меморандуму про співпрацю з Національним центром управління та випробувань космічних засобів отримала інформацію про розміщення стихійного звалища твердих побутових відходів у Брусилові Житомирської області. Завдяки проведенню центром зйомки у ретроспективі вдалося зафіксувати зростання засміченої території в період з 2010 по 2020 роки - від 1,3 гектара до понад 3 гектарів», - пояснив Андрій Мальований.

Під час позапланової перевірки Брусилівської селищної ради факт засмічення ділянки підтвердився.

«На момент заходу контролю площа сміттєзвалища склала понад 3 гектара. Ділянка, де здійснювалось захоронення відходів, не була захищена протифільтраційними конструкціями, що запобігають забрудненню земель та підземного водоносного горизонту.

Також інспекцією було відібрано проби ґрунту на ділянці. За результатами лабораторних вимірювань виявлено перевищення вмісту важких металів (заліза, марганцю, міді, свинцю, цинку) в 2-3 рази», - зазначив Андрій Мальований.

Сума збитків, розрахованих ДЕІ за вказане порушення, склала 3,8 мільйона гривень.

«Її буде пред’явлено Брусилівській селищній раді для відшкодування у добровільному порядку. У разі не сплати збитків Держекоінспекція буде готувати позовну заяву на орган місцевого самоврядування», - заявив Андрій Мальований.

Житомирські новини