RSS
Вівторок, 7 липня 2026, 16:04
Суспільно-інформаційний ресурс громади
03 липня у Житомирській обласній військовій адміністрації відбувся «Форум стійкості регіонів. Житомирщина», присвячений питанням розвитку розподіленої генерації, енергетичної незалежності громад та фінансуванню проєктів у сфері відновлюваної енергетики.
30 червня у Житомирській обласній військовій адміністрації відбулося перше установче засідання Регіонального молодіжного конгресу Житомирщини.
Доступ дітей до якісного та безпечного навчання залишається одним із головних пріоритетів для Житомирської області. Попри безпекові виклики та постійні повітряні тривоги, в регіоні продовжують відновлювати шкільний автопарк та підтримувати педагогів.
Житомирську область із робочою поїздкою відвідала Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова. Разом із заступником начальника Житомирської ОВА Віктором Градівським вона ознайомилася з розвитком ветеранської інфраструктури, доступністю послуг та поспілкувалася безпосередньо із захисниками, захисницями та їхніми родинами.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Баба Надя заглянула в банк, побачила, що черг немає, усі віконця вільні, всі оператори на місцях та привітливо посміхаються...

На Житомирщині обговорили посилення роботи із запобігання домашньому насильству та реалізацію програм для кривдників

07.07.2026 14:08

07 липня у Житомирській обласній військовій адміністрації під головуванням заступника начальника ЖОВА Віктора Градівського відбулося чергове засідання обласної координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, запобігання та протидії торгівлі людьми і домашньому насильству.

 

У засіданні взяли участь члени координаційної ради, начальники районних військових адміністрацій, представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій. Основну увагу учасники зосередили на підвищенні ефективності заходів із запобігання домашньому насильству, реалізації програм для кривдників та подальшому розвитку міжвідомчої взаємодії.

 

Відкриваючи засідання, Віктор Градівський наголосив, що на Житомирщині триває системна робота у цьому напрямі. В області реалізується масштабна інформаційно-просвітницька кампанія, а державні установи, органи місцевого самоврядування і громадський сектор об’єднують зусилля задля профілактики домашнього насильства, підтримки постраждалих і формування нетерпимості до будь-яких його проявів.

«Домашнє насильство — одна з найприхованіших форм агресії, яка часто залишається непоміченою або замовчується. Воно не має соціальних чи матеріальних меж і може торкнутися будь-кого. Саме тому важливо не лише надавати допомогу постраждалим, а й працювати з кривдниками. Корекційні програми допомагають усвідомити наслідки насильницької поведінки, змінити модель взаємин і запобігти повторним випадкам насильства. Це важливий крок до безпеки родин і захисту дітей, які не повинні зростати у середовищі агресії», — зазначив Віктор Градівський.

Під час засідання було відзначено, що в усіх 66 територіальних громадах Житомирської області затверджено та впроваджується Програма для кривдників. Учасники обговорили стан її реалізації, механізми моніторингу ефективності та необхідність подальшого методичного супроводу громад.

 

Окремо обговорили необхідність підготовки фахівців, які реалізують відповідні програми. Зокрема, йшлося про проведення спеціалізованих навчань, удосконалення міжвідомчої взаємодії й активніше залучення громадських організацій до просвітницької роботи й підвищення професійної компетентності спеціалістів, відповідальних за запобігання та протидію домашньому насильству.

 

Також під час засідання наголосили, що в області на постійній основі здійснюється комплексна робота з сім’ями, які постраждали від домашнього насильства. Постраждалим надається соціальна, психологічна, правова та інша необхідна допомога, а між усіма суб’єктами взаємодії забезпечується координація задля своєчасного реагування на кожен випадок.

 

За підсумками засідання учасники визначили подальші кроки щодо посилення реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, розвитку програм для кривдників та зміцнення співпраці між органами влади, громадами й громадським сектором.

Житомирські новини