RSS
П'ятниця, 19 квітня 2024, 14:46
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Телефонує безробітний житомирянин у приймальню місцевого чиновника: — Алло, це приймальня Івана Івановича. Слухаю —...

На Житомирщині поліцейські викрили групу осіб у поневоленні людей, вимаганні та шахрайствах

29.05.2023 16:34

Житомирські новини - Злочинна схема полягала у виманюванні у громадян, під приводом працевлаштування, документів та взяття на їх ім’я кредитів. Спільники утримували у приміщенні та контролювали потерпілих під час проведення оборудок. Оперативники міграційної поліції ГУНП області спільно з колегами відділу кримінального аналізу та Житомирського райуправління поліції встановили майже три десятки потерпілих від такої протиправної діяльності.

Про це на брифінгу розповів журналістам начальник відділу міграційної поліції ГУНП в Житомирській області Максим Заярний.

Серед фігурантів кримінального провадження - 41-річний житель Черкащини, який тимчасово проживав у м. Житомирі. Йому допомагала 40-річна цивільна дружина та двоє знайомих віком 54 та 26 років, жителі Черняхівської громади.

Вони підшукували жителів Житомирщини, а також сусідніх областей, які перебували у складних життєвих обставинах. Перевагу надавали тим, хто веде асоціальний спосіб життя. Таким особам пропонували «роботу» охоронниками, підсобними працівниками, різноробочими на підприємствах, які насправді не існують. Тих, хто погодився на пропозицію, поселяли в орендованій квартирі у м. Житомирі та обманом відбирали у особисті документи й засоби зв’язку.

Над потерпілими встановлювали постійний нагляд та надавали їм більш охайного зовнішнього вигляду. У деяких випадках спільники допомагали «підопічним» відновити втрачені чи отримати необхідні документи. Все це проводилось для подальшого оформлення на них грошових позик та споживчих кредитів у різних фінансових установах.

Організатор щоразу опитував майбутніх позичальників, розробляючи «легенду» про їх рідних та місце роботи. А спільники відповідали на дзвінки перевіряючих представників банківських та фінансових установ, дотримуючись розробленого плану.

«Полонених» обманом переконували взяти на себе боргові зобов’язання. Подекуди й примушували тих, хто не погоджувався на це, та контролювали всі їх дії. А отримавши бажане, відбирали у них кредитні договори та кошти, й просто залишали посеред міста або ж доставляли до колишнього місця проживання. Побутову техніку, взяту під виплату, за кілька днів забирали з магазинів та віддавали на реалізацію.

За зібраною під час негласних заходів інформацією, таку діяльність поплічники здійснювали упродовж кількох років. У кожному з випадків, аби не бути викритими, вони змінювали номери телефонів, а обговорюючи деталі оборудки, переходили на мову своєї етнічної групи, представлялися вигаданими іменами, враховували розташування камер відеонагляду у фінансових установах тощо.

Поліцейським вдалося встановити 26 потерпілих, що мають кредитні заборгованості. Серед них 21 потрапляли у повну залежність до сучасних рабовласників.

Днями слідчі завершили досудове розслідування протиправної діяльності. Учасникам групи інкримінуються торгівля людьми (ч. 2 ст. 149 ККУ), вимагання (ч. 2 ст. 189) та шахрайство ( ч. 2 ст. 190 КК України).

Процесуальне керівництво здійснювала Житомирська окружна прокуратура. Матеріали з обвинувальним актом скеровано до суду.

Відповідно до чинного законодавства причетним загрожує до 12 років позбавлення волі.

Житомирські новини
Теги: