RSS
П'ятниця, 19 квітня 2024, 19:07
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Заходить житомирянка в рибальський магазин та запитує продавців. - Скажіть будь ласка, у вас вудки для лову риби є? -...

На Житомирщині виписали понад 1,6 млн рецептів на доступні ліки

31.03.2019 10:23

Житомирські новини - За три роки Житомирщина за програмою «Доступні ліки» отримала майже 65 млн грн на відшкодування вартості лікарських засобів, що входять до програми. З 2017 року вже виписано понад 1,6 млн рецептів на доступні ліки. За кілька днів – з 1 квітня 2019 року – такі рецепти будуть надаватися в електронному вигляді.

 

За інформацією управління охорони здоров’я ОДА, з 2017 року (з початку дії програми «Доступні ліки») область отримала майже 65 млн грн на її реалізацію. Наразі укладені угоди з 149 аптечними закладами (як юридичними особами), в т. ч. з 30 аптечними закладами державної власності (комунальні підприємства, центральні районні аптеки). Загальна кількість аптечних закладів (аптечні пункти, кіоски), які відпускають ліки за програмою «Доступні ліки» в області на 28 березня 2019 складає 342.

 

На виконання програми «Доступні ліки» область отримала субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань у 2017 році у розмірі 22, 4 млн грн, у 2018 році – 34,4 млн грн, у січні-березні 2019 року – 7,9 млн грн.

 

З 1 квітня 2019 року Національна служба здоров’я України розпочне напряму фінансувати аптечні заклади, які підписали угоду з НСЗУ про участь у програмі «Доступні ліки». Ліки будуть відпускатися за електронними рецептами від сімейних лікарів або терапевтів.

 

Статистика за програмою “Доступні ліки” з початку 2019 року до 28 березня:

 

кількість пацієнтів, що звернулися до сімейного лікаря та отримали рецепти, складає – 83 тис.;
кількість виписаних рецептів – 173,8 тис.;
кількість отоварених рецептів – 151 тис (86,9 %);
використано коштів – 6 882,3 тис. грн. (86,4 % від суми за 3 місяці);
середня сума відшкодування вартості ліків по 1 рецепту становить 45,6 грн.

Нагадаємо, що до програми «Доступні ліки» входить перелік із 258 медичних препаратів, з яких 64 є безоплатними для пацієнтів. Ще для 20% ліків, які відпускаються в межах програми, доплата становить менше 20% від ціни препарату.


Для того, аби лікар міг виписати пацієнту електронний рецепт на «Доступні ліки», необхідно підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Нагадаємо, що на Житомирщині декларації з лікарями про медичне обслуговування підписали вже понад 900 тис. жителів

Житомирські новини