RSS
Неділя, 18 січня 2026, 12:17
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 12 січня, під головуванням начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка відбулося перше у цьому році засідання виконавчого комітету відділення Національного олімпійського комітету України в Житомирській області. Під час засідання було підбито підсумки роботи за 2025 рік.
В обласній клінічній лікарні імені О. Ф. Гербачевського відкрили повністю оновлене приймальне відділення екстреної медичної допомоги. До відкриття долучився начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко долучився до розширеного засідання Уряду, де разом з очільницею Кабінету Міністрів України Юлією Свириденко, керівниками міністерств та колегами з усіх областей проаналізували результати роботи за підсумками 2025 року.
Сьогодні, 26 грудня, 97 родин захисників і захисниць із Житомирщини отримали грошову компенсацію на придбання житла. Загальний обсяг державного фінансування для цих родин становить 223 мільйони гривень.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Якось жінка запрацювалася до пізна на роботі і вирішила подзвонити з роботи, перевірити обстановку, як там чоловік та...

На Житомирщині за викрадення людей затримали депутата і «смотрящего»

12.12.2023 15:49

Житомирські новини - Силою та погрозами фізичної розправи підозрювані примушували мешканців регіону виплачувати їм «борги». Для залякування потерпілих навіть облаштували кілька так званих «катівень» в Коростишеві та силою примушували громадян працювати на їхньому підприємстві по обробці граніту. Лідер та учасники злочинної організації отримали підозри. Серед фігурантів – чинний депутат міської ради, який раніше обіймав посаду віцемера міста.

Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Житомирській області, слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській спільно з СБУ та Житомирською обласною прокуратурою, організував злочинну діяльність так званий «смотрящий» за містом Коростишів та ще один кримінальний авторитет. Злочинна організація налічувала дев’ять осіб і мала складну ієрархічну структуру. У ній паралельно функціонували дві окремі групи зі своїми лідерами. Всі фігуранти безпосередньо брали участь у плануванні та вчиненні кожного злочину.

Зловмисники підшукували громадян, здебільшого вразливих верств населення, з яких вимагали кошти та силою примушували працювати на їхньому підприємстві. У разі відмови – застосовували різні методи переконання. Окрім психологічного тиску – погрози вбивством, фізичної розправи, знищення майна, розголошення неправдивих відомостей, що можуть завдати репутаційних наслідків, били потерпілих. Для залякування навіть облаштували кілька так званих «катівень» в Коростишеві.

В одного з потерпілого – військовослужбовця, учасники злочинного угруповання вимагали 190 000 гривень. У разі відмови сплатити зловмисникам гроші погрожували покалічити, а потім вбити вагітну дружину.

У серпні 2023 року правоохоронці провели спецоперацію та затримали вісім осіб – лідерів та активних учасників організованої злочинної групи. В ході подальшого розслідування оперативники та слідчі отримали докази причетності затриманих та ще двох їхніх спільників до вчинення щонайменше 40 епізодів злочинної діяльності. Серед спільників - чинний депутат міськради - ексвіцемер міста. Суми, які вони вимагали як сплату «боргів», коливалися від 3000 до 500 000 гривень.

Зловмисники самі вигадували підстави для вимагання коштів: образа дівчини одного з учасників, скоєння, на їхню думку, неправомірних дій стосовно членів угруповання тощо. Деяких потерпілих вони силою примушували писати боргові розписки та ставили їх на так званий «лічильник». Під час проведення понад 30 обшуків в учасників угруповання вилучили зброю, наркотичні речовини, чорнові записи та інші речі, які вони використовували у злочинній діяльності.

Наразі на підставі зібраних доказів 10 фігурантам повідомлено про підозру. Залежно від участі у злочинній діяльності дії підозрюваних кваліфіковані:

- ч. 2 та 5 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, участь у ній);

- ч. 2 та 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 189, ч. 2 та 4 ст. 189 (вимагання);

- ч. 2 та 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 149 (торгівля людьми)

- ч. 2 та 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини)

- ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 342 (опір працівникові правоохоронного органу);

- ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу);

- ч. 2 та 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 357 (викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження);

- ч. 1 та 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами)

- ч. 1 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту);

- ст. 386 (перешкоджання з'явленню свідка, потерпілого, експерта, спеціаліста, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку) Кримінального кодексу України.

Дев’ять підозрюваних знаходяться під вартою в слідчому ізоляторі. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу місцевому депутату. Їм може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 15-ти років.

Житомирські новини
Теги: