RSS
Середа, 15 січня 2025, 00:24
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 8 січня, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом із керівництвом 9-го прикордонного загону провели перевірку стану робіт з посилення оборони державного кордону на території Житомирщини. У ході візиту вони ознайомилися з умовами несення служби прикордонників та роботою засобів спостереження, зокрема тих, що були створені за кошти, виділені Житомирською обласною військовою адміністрацією.
19 грудня у місті Малин розпочав роботу новий майданчик для підтримки бізнесу — офіс платформи «Зроблено в Україні». Це вже п’ятий такий офіс у Житомирській області, відкриття якого є важливим кроком у реалізації загальнонаціональної політики, ініційованої Президентом України.
Сьогодні, 29 листопада, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом зі своєю заступницею Наталією Арендарчук та керівниками структурних підрозділів ОВА провели зустріч із керівництвом АТ «Державний ощадний банк України». Ключовою подією зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю між Житомирською обласною військовою адміністрацією та Ощадбанком.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Cидить місцевий чиновник у ресторані в центрі міста, сумний такий, голову руками підпирає. Перед ним на столі стоїть...

Навчальний візит делегації з Житомирщини до Естонії. Обмін досвідом у сфері професійно-технічної освіти

03.12.2024 16:41

В останній тиждень листопада делегація з Житомирської області взяла участь у навчальному візиті до Естонської Республіки. Захід був організований у рамках проєкту «Популяризація професійно-технічної освіти» за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV).

Житомирщину представляли перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко, представники департаменту освіти Житомирської ОВА та фахівці з міста Житомира. Метою візиту було вивчення досвіду Естонії, яка є світовим лідером у сфері освіти, задля впровадження ефективних підходів у популяризації професійно-технічної освіти в Україні.

Естонські колеги презентували інноваційні підходи до розвитку професійної освіти, зокрема:

Організація професійних чемпіонатів: індивідуальні змагання, ярмарки вмінь, міжнародні професійні чемпіонати, що дають змогу оцінити рівень підготовки молодих фахівців.
Співпраця з бізнесом: залучення підприємств до створення навчальних програм, інвестування у матеріальну базу закладів освіти та формування економічного розвитку регіонів.
Сучасні методи навчання: проблемне, проєктне, цифрове навчання, а також навчання життєвим навичкам, що робить освіту більш практичною та адаптованою до реальних потреб.

У рамках підписаного меморандуму між Житомирською міською радою та ESTDEV, в області розпочато реалізацію нового проєкту «Інтеграція навчання підприємництву у професійну освіту в Україні». У проєкті беруть участь п’ять професійно-технічних закладів Житомира, а його завершення заплановане на кінець 2026 року.

Естонський досвід демонструє, як інноваційні підходи та активна взаємодія освіти з бізнесом сприяють підготовці висококваліфікованих кадрів. Це є важливим кроком для інтеграції сучасних стандартів у систему професійної освіти України та стимулювання економічного розвитку регіонів.

«Навчання через співпрацю з іноземними партнерами відкриває нові можливості для української освіти та економіки», – підкреслила Наталія Остапченко.

Обмін досвідом з Естонією вже приносить перші результати, а впровадження нових підходів і проєктів є основою для успішної реформи професійно-технічної освіти в Україні.

Житомирські новини