RSS
Субота, 7 вересня 2024, 21:09
Суспільно-інформаційний ресурс громади
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Олена Рибчинська
Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років?

Чи потрібна Україні мобілізація з 18 років? Сьогодні в українських соцмережах та ЗМІ активно обгово...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Житомирянка пообіцяла зробити сюрприз свому коханому та сину. Каже, відверніться і рахуйте до 30... Відвернулися, порахували,...

Поляк привітав Житомир з Днем Конституції

28.06.2014 16:48

Ексклюзивно для газети «Місто» поляк, член правління Фонду «Свобода і Демократія» Рафал Дзєнцьоловський поділився баченням як удосконалити українську конституцію та розповів про польський основний закон. Пан Рафаль вітає житомирян з нагоди відзначення Дня Конституції України. До речі, поляк  неодноразово бував у Житомирі, наше місто йому до вподоби. Минулого тижня він брав участь у Міжнародній науковій конференції «Історія єднає народи», яку організував Союз польської шляхти. Також поляк побував у редакції газети «Місто» та міського радіо. Головний редактор Тетяна Пашкевич дякує пану Рафалю за небайдужість та поради у сфері медіа. Сподіваємося на плідну співпрацю!

Рафал Дзєнцьоловський: «Нещовно в Польщі вибухнув конфлікт, в основу якого покладені підозри, що один з міністрів, а також керівник Національного банку Польщі в приватній розмові обговорювали політичні дії, що повністю суперечать положенням польської конституції. Ще поки невідомо, як розвиватиметься ця ситуація, але вже панує думка, що обох високопосадовців потрібно позбавити повноважень з приводу замаху на положення Конституції Республіки Польща. Це якраз гарний привід задуматися, що собою являє конституція. Конституція – це основа життя держави і суспільства. А відтак її положення повинні повністю виконуватися. Будь-яка влада повинна підпорядковуватися конституційним вимогам і правилам. Наш польський досвід показує, що часті конституційні зміни не мають гарних наслідків, адже призводять в першу чергу до зниження її значення. Конституція більше не є основним законом. Тобто конституція в першу чергу повинна бути тривалою основою. А, по-друге, виникає своєрідне змагання з написання і підлаштування конституції до політичних умов. А це недобре. Це мої вільні роздуми щодо того, що можна було б зробити з Конституцією України. Певно, також існує потреба позбутися баласту з людей, котрі не мали жодної доброї інтенції по відношенню до України, окрім задоволення приватних інтересів. У такому сенсі конституція повинна відповідати українській дійсності і в якийсь спосіб зрівноважувати впливи влади.

Традиція польського конституціалізму сягає своїм корінням 18-го століття: Польська конституція була однією з перших у світі і першою в Європі. Більше того, цей крок в розбудові конституції чи створенні конституційного права базувався на ідеї дотримання правил політичного і суспільного життя і виник із наростаючої загрози для Першої Республіки Польща з боку сусідів.  І правда, що цей крок виявився безрезультатним, оскільки Польща стала жертвою переділів. Однак в пам’яті поляків конституція є таким собі історичним досвідом.

Польська конституція виникла у відповідних умовах. Це була спроба зберегти державність в умовах зовнішньої загрози. Це був акт захисту незалежності Польщі.

Для поляків конституція, чи, в загальному, такий документ, як конституція, основний закон, це не просто законодавчий акт, це патріотичний вибір, вибір Батьківщини, здійснення діяльності на її користь та задля незалежності. Адже історія польської конституції чи початок польського конституціалізму тісно пов'язаний з потребою збереження незалежності.

З Днем Конституції, Україно та житомиряни!»

 

Записала Тетяна Пашкевич,

Переклад Катерини Рогонової

Житомирські новини