RSS
П'ятниця, 29 березня 2024, 16:42
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі судять чоловіка, який у парку Гагаріна пограбував спортсменів. Розкажіть, підсудний, як ви здійснили...

СБУ ліквідувала масштабну схему на Житомирській митниці, яка завдала бюджету майже 40 млн грн збитків

01.10.2022 10:10

Житомирські новини - Співробітники Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань викрили масштабну злочинну схему на розмитненні іноземних вантажних автомобілів на Житомирській митниці.

До організації оборудки причетні понад 10 осіб, серед них – шестеро посадовців митного посту «Житомир-центральний» і декілька комерсантів з обласного центру та Рівного.

Зловмисники штучно «омолоджували» рік випуску імпортованих вантажівок і таким чином ухилялись від сплати встановлених митних платежів.

Незаконна діяльність завдала збитки бюджету у розмірі майже 40 млн грн через недоотримані суми акцизного збору і податку на додану вартість.

Учасники схеми подавали до митного органу підроблені іноземні технічні паспорти з «відкорегованими» датами виробництва автомобілів.

При цьому головні державні інспектори митниці не здійснювали належну перевірку цих документів і «гарантували» безперешкодне митне оформлення вантажівок.

Встановлено, що на кожному авто зловмисники «економили» від 90 до 750 тис грн, залежно від об’єму двигуна.

Під час обшуків за місцями перебування організаторів махінацій правоохоронці виявили звітну документацію із доказами протиправних дій.

За матеріалами СБУ одинадцятьом учасникам злочинної групи повідомлено про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 3 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення організованою групою);
- ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки);
- ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);
- ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Вирішується питання щодо обрання їм міри запобіжного заходу.

Триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності всіх винних осіб.

Заходи з викриття здійснювалися співробітниками Управління СБ України в Житомирській області спільно зі слідчими ДБР за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Житомирські новини