RSS
Четвер, 5 березня 2026, 01:37
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Вже четвертий рік українці тримають оборону на всіх рубежах життя. Під звуки сирен, у нічних вибухах і тривозі буднів ворог намагається зламати нас ракетами й дронами, темрявою та холодом, тиском страху. Та Україна вистоїть, бо є речі, яких не вимкнути жодним ударом: людська гідність, взаємна підтримка, єдність і віра у перемогу.
24 лютого у Житомирі відбулися меморіальні заходи з нагоди четвертої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Жителі області, представники органів влади, військовослужбовці, ветерани, родини полеглих Захисників зібралися, аби схилити голови перед пам’яттю тих, хто віддав життя за свободу, незалежність і майбутнє нашої держави.
Заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський відкриття «Затишного дому» для сиріт та ветеранів війни у Житомирі.
20 лютого в Україні віддають шану Героям Небесної Сотні — людям, чия громадянська мужність, самопожертва та незламність стали моральним орієнтиром для всієї країни. Вони стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та європейського вибору України, назавжди змінивши перебіг нашої історії.
іменинники

український політик, Голова Житомирської обласної ради, голова Житомирської обласної організації ВО «Батьківщина»

Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- - Ой, сіль розсипалася - це на сварку! - Кохана, а може якось обійдеться? - Ні, любий! Я вже налаштувалась

У Бердичеві розпочне роботу спеціальний клас для дітей з особливими освітніми потребами

17.04.2025 14:53

Кожна дитина має право на якісні та гарантовані освітні послуги у своїй громаді. У відповідь на запити і потреби сімей, які виховують дітей, що потребують особливої підтримки, вже восени 2025 року в Бердичеві, Фастові та Стрию запрацюють спеціальні класи для дітей з особливими освітніми потребами. Вони функціонуватимуть на базі закладів загальної середньої освіти.

Ініціативу впроваджено в межах Всеукраїнського інноваційного освітнього проєкту «Психолого-педагогічне забезпечення якісної освіти дітей з ООП», який реалізується на базі закладів загальної середньої освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України та благодійного фонду «Люмос Україна». Мета ініціативи — створити систему, у якій кожна дитина почуватиметься невіддільною частиною суспільства та зможе реалізувати свій потенціал у комфортному та безпечному середовищі поруч із домом.

Проєкт базується на чотирьох основних засадах, які допоможуть зробити навчання ефективним і комфортним для кожної дитини:

інклюзивний підхід до навчання;

оновлений зміст освіти з урахуванням індивідуальних потреб дитини;

підготовка педагогів для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами;

дієва корекційно-розвиткова робота.

Уже 02–04 квітня відбулися перші зустрічі освітніх експертів із батьками майбутніх учнів спеціальних класів. До обговорення також долучилися адміністрації шкіл, представники управлінь освіти та керівники інклюзивно-ресурсних центрів.

Серед ключових тем — підвищення компетентностей педагогів для роботи з дітьми, які мають інтелектуальні, соціоадаптаційні труднощі, а також складні порушення розвитку.


Батьки також наголосили на важливості:


створення безпечного та комфортного середовища у школах;

залучення кваліфікованих асистентів учителя та вихователя;

адаптації навчальних програм під індивідуальні потреби кожної дитини;

доступу до психологічної підтримки — як для дітей, так і для батьків;

організації груп продовженого дня та підготовки дітей до шкільного навчання.

Усі зауваження та побажання батьків експерти проєкту візьмуть до уваги, щоб розробити найкращі рішення для роботи спеціальних класів з урахуванням реальних потреб та можливостей дітей з особливими освітніми потребами.

Проєкт має стати моделлю для подальшого масштабування в інших громадах України. Це дасть змогу дітям залишатися вдома, у своїй рідній громаді, а родинам — самостійно обрати оптимальний варіант навчання відповідно до потреб та можливостей своєї дитини. Навчання у спеціальних класах — лише один із таких варіантів.

Житомирські новини