RSS
Субота, 20 липня 2024, 10:40
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Одного разу в американського дипломата запитали: - Що таке чиновницька дипломатія? Американець відповів: - О! Це...

У Курненській громаді на Житомирщині створять добровільну пожежну команду

09.07.2024 10:53

Житомирські новини - Для Курненської громади Житомирської області створення місцевого пожежно-рятувального підрозділу – життєва необхідність. Адже значна протяжність території громади та велика кількість маленьких сіл зумовлюють те, що на пожежу рятувальники ДСНС із сусідніх селищ Довбиша та Пулин можуть їхати 45 хвилин або навіть годину.

 

Саме тому представників Курненської громади зацікавив досвід громад Рівненщини, де вони разом із колегами з Житомирської та Вінницької областей вивчали досвід створення добровольчих пожежних команд.

 

Наступним кроком була участь у проєкті Фонду міжнародної солідарності «Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні». Голова та керівник ДПК впродовж тижня вивчали досвід розвитку добровільного пожежного руху Польщі.

 

За сприяння проєкту Фонду Курненська громада може отримати пожежну машину з державної власності в комунальну. Тривають погодження та процедури, і вже скоро ДПК матиме транспорт для виконання своєї місії.

 

У лютому 2024 року в громаді пройшов відбір 12 добровольців, які пройшли навчання у Полтавському навчальному центрі ДСНС. Майбутні рятувальники вивчили теорію, пройшли стажування та отримали посвідчення добровольців.

 

А вже у квітні семеро членів добровольчої пожежної команди стали учасниками навчального візиту на запрошення Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща. Вони ознайомилися із організацією волонтерського руху в підрозділах ДПК, матеріальною базою та принципами роботи, дізналися як працює центр екстреного сповіщення, а також як проводиться робота із дитячими пожежними командами.

 

Очікується, що добровольча пожежна команда буде базуватися у Курному, ще у двох населених пунктах будуть створені філії. Роботу планують налагодити так, щоб рятувальна команда доїжджала за 15–20 хвилин до місця події. Далі будуть популяризувати рух на всю громаду, щоб добровольці були у кожному старостаті.

 

Серед членів добровільної пожежної команди – представники аграрної та енергетичної сфер, місцевого самоврядування. Головний критерій відбору: добровільність, фізичне здоров’я і стресостійкість.

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному й багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Житомирські новини