RSS
П'ятниця, 18 квітня 2025, 13:20
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Відбулася 26-та сесія, де ключовим стало затвердження звіту про виконання Програми соціально-економічного розвитку за 2024 рік. Попри війну, минулого року вдалося спрямувати 3,5 млрд грн на оборону та ЗСУ, збудувати фортифікації (понад 2 млрд грн), передати тисячі дронів та сотні авто, укріпити критичну інфраструктуру, підтримати ветеранів, залучити 1,8 млрд грн міжнародної допомоги та забезпечити зростання експорту на 45%. Значні кошти інвестовано в медицину та освіту.
На Житомирщині відбулося виїзне засідання комітетів Верховної Ради. Начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко обговорив з народними депутатами наставництво — важливу форму підтримки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це можливість для дитини мати поруч дорослого друга й порадника, особливо перед виходом у самостійне життя. Під час діалогу напрацювали низку рішень, які дозволять зробити механізм наставництва простим, зрозумілим і безпечним.
Сьогодні, 04 квітня, у Житомирській ОВА відбулася нарада щодо реалізації державної Стратегії ветеранської політики. Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, разом з Міністром у справах ветеранів України Наталією Калмиковою, народними депутатами, а також керівниками громад і районів обговорили найбільш актуальні питання, від яких сьогодні залежить активне та повноцінне життя наших ветеранів.
Сьогодні, 02 квітня, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко та Начальник Житомирського військового інституту імені С.П.Корольова Андрій Слюсаренко підписали меморандум про співпрацю між установами. Цей документ стане ще одним важливим кроком до зміцнення нашої обороноздатності та безпеки.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Телефонує безробітний житомирянин у приймальню місцевого чиновника: — Алло, це приймальня Івана Івановича. Слухаю —...

У Житомирській області триває системна робота зі створення безбар’єрного простору в межах реалізації Національної стратегії

15.04.2025 10:08

 

14 квітня відбулася онлайн-нарада щодо підсумків виконання плану заходів на 2023–2024 роки, до якої долучилися заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський та керівники профільних структурних підрозділів обласної військової адміністрації.


Завдяки злагодженій співпраці з територіальними громадами та профільними службами, Житомирщина вже виконала 25 із 25 запланованих заходів, що дозволило області посісти друге місце в загальноукраїнському рейтингу. Такий результат — це свідчення послідовного впровадження змін, які покликані зробити суспільство більш інклюзивним і комфортним для кожного.


Серед важливих ініціатив — флагманський проєкт «Безбар’єрні маршрути», який реалізується вже у 65 громадах області. Завдяки цьому громадяни, зокрема люди з інвалідністю, ветерани, батьки з дітьми та маломобільні групи населення, отримують можливість самостійно пересуватись та безперешкодно користуватись інфраструктурою. Проводиться оцінка доступності об’єктів соціальної сфери, встановлюється необхідне обладнання для покращення фізичної доступності — зокрема, підйомники для басейнів, адаптивне освітнє середовище тощо.


Не менш важливою є цифрова, інформаційна та освітня безбар’єрність. У бібліотеках встановлюють тифлокомплекси для людей з вадами зору, проводяться вебінари та тренінги для освітян і працівників культури, а на офіційних платформах систематично публікується актуальна інформація про проєкти та можливості для різних категорій населення.


У громадах функціонують центри життєстійкості, де мешканці можуть отримати психологічну підтримку, навчитися долати стрес та впоратися з наслідками війни. Особливу увагу приділено дітям з особливими освітніми потребами — понад дві тисячі таких учнів здобувають освіту в інклюзивному форматі в комфортному та сучасному середовищі.


Безбар’єрність — це не лише інфраструктура, це щоденна турбота про гідність кожного. В основі цієї роботи — прагнення до рівності, доступності й підтримки тих, хто цього потребує.

Житомирські новини