RSS
Субота, 20 квітня 2024, 04:54
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
іменинники

Демяненко Юрій Володимирович, екс-начальник УМВС в Житомирській області, полковник міліції

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Житомир, в одній із квартир міста: Знаєш, мила, досить мене пригнічувати та постійно «пиляти»! Все, набридло так жити!...

Як житомиряни борються з валютними кредитами

25.07.2014 09:37

Інформація для житомирян, які мають на сьогодні проблеми із банками, хто координатор, куди звертатися за допомогою – читайте далі. Газета «Місто» триматися «руку на пульсі» подій.

Валютні кредити стали ярмом для декількох мільйонів українців. Позичальники не в змозі розраховуватися з банками після зростання курсів іноземних валют. Банки вимагають сплати згідно з договорами, в яких курсові ризики лягають на плечі клієнтів, позичальники – прагнуть сплати за курсом на момент отримання кредиту. Держава – намагається задовольнити інтереси банків, при цьому продемонструвати, що дбає про громадян.

Останні декілька місяців після чергового зростання курсу долара в Україні пройшли протести громадян, які через стрибок курсу валют не в змозі сплачувати тіло валютного кредиту й відсотки. Житомиряни активно долучилися до мітингів. Протестувальники вимагали переведення валютних кредитів у гривневі по курсу на момент отримання кредиту, оскільки банки, у випадку девальвації гривні, неодмінно добилися б через суд права отримувати відсотки в гривневих кредитах за курсом, який існував на момент оформлення кредиту.

У Житомирі права кредитних позичальників захищає й координує дії зі спротиву й тиску на законодавців ГО «Правдива країна». Валютні позичальники Житомирщини долучалися до пікетування ВР, КМУ, НБУ, адже банки Житомира в докризові часи активно видавали валютні кредити.

Інформація для житомирян, які мають на сьогодні проблеми із банками:

Номер телефону: +38067-932-44-91. Координатор ГО «Правдива країна» по Житомиру – Олексій Єсипенко. Його пряма мова (з прес-конференції 23.07.2014 р):

- Ми стали на захист валютних позичальників. Чому? Це питання  зараз дуже загострене, і, насамперед, треба розібратися у тому, хто ж брав валютні кредити. Взяли  їх у 2005-2006 роках люди середнього  класу, які були при роботі, мали надію ці кредити погасити. Одні брали на купівлю житла, інші на навчання, лікування, заснування бізнесу тощо.  У той період саме заохочували брати кредити у валюті, бо відсоткові ставки були удвічі нижчими за ставки у гривні. Отож,  ці  люди працювали, сплачували податки, надавали робочі місця. Тобто зміцнювали економіку держави.

Проте різкі стрибки курсу іноземної валюти у 2013-2014 роках, девальвація гривні приводить до того, що нині валютні кредити погасити просто нереально. Людям просто нема за що жити, хоча вони й працюють.  Банки в односторонньому порядку підвищують % на кредит, знаходять інші методи здирства.

Через судову систему з банками дуже важко боротися. Практично всі судові позови, які були в Україні  закінчувалися рішенням на користь великих грошей, тобто банків. Громадяни по суті беззахисні. Ми хочемо добитися взаєморозуміння.

Наша мета – забезпечення конструктивного діалогу, між позичальниками, кредиторами і органами  державної  влади для попередження економічного колапсу в країні. Підкреслю, ми, всі кредитори згодні платити за кредити, але вимагаємо зробити так, щоб це не перетворювалося у здирство.

 Нині ми бачимо, що національна валюта  просто знищується. Нацбанк зовсім не підтримує стабільний курс гривні. Люди у безвиході. За першого підняття курсу гривні у 2008 році, позичальники  все ще платили за свій кредит. Проте зараз, коли у більшості виплачено 70-80% від кредиту, умови стали нестерпними.  Ні держава, ні Нацбанк проблему  цю не хочуть вирішувати. Проте комерційні банки з Державного бюджету отримують чималі кошти. Вже не секрет, що  101 мільярд гривень було спрямовано на рефінансування комерційних банків. Чому ж держава не підтримує і населення?

В часи економічної скрути  у США населенню було списано заборгованість, в Угорщині відділили суди від влади  і судді визнали такі кредити в іноземній валюті  незаконними. У нас теж банки грубо порушують чинне законодавство. До того ж в країні гіперінфляція, але ніхто цього не визнає.

Головне, що навіть учасників Антитерористичної операції держава не бере у таких випадках під захист. Наприклад, є факт: людина була під Слов′янськом, захищала нашу землю, отримала поранення, зараз знаходиться на реабілітації,  у неї немає коштів на лікування, а з банку телефонують і вимагають погасити борг. Це людяно?

Зараз у Верховній Раді знаходиться законопроект, стосовно врегулювання ситуації з валютними кредитами. Вірніше їх три і діаметрально протилежні. Так от депутати голосують за них, навіть не вникаючи в суть. Наш депутат Геннадій Зубко  саме так і проголосував. Коли я його запитав: чому так? Він відповів, а щоб більше голосів було!...

Ми пропонуємо свої поправки до  законопроектів, вимагаємо максимально захистити вкладників, бо їх тисячі по Україні, є потерпілі від банківського свавілля і на Житомирщині. Вже сьогодні до нашого руху приєдналося більше сотні житомирян, відгукуються і в Новограді-Волинському, Ружині. Ми звертаємося до всіх, хто має проблеми з валютними кредитами – давайте об′єднуватися та відстоювати інтереси  тисяч громадян. Ми піднімаємося на мирні акції і пропонуємо співпрацювати, бо якщо всі разом припинимо сплачувати кредити – банківська система країни збанкрутує. Тож, якщо зараз держава допоможе нам, ми допоможемо державі. У неї один вихід – піти нам назустріч.

Житомирські новини