RSS
Вівторок, 22 квітня 2025, 13:46
Суспільно-інформаційний ресурс громади
На Житомирщині триває весняна кампанія з висадки лісу. Цього тижня на ділянці площею 3 гектари висадили сосну, березу та яблуню. Область продовжує лідирувати в реалізації програми «Зелена країна», і якщо вдасться зберегти темпи, до кінця року по Україні буде висаджено 1 мільярд дерев.
Відбулася 26-та сесія, де ключовим стало затвердження звіту про виконання Програми соціально-економічного розвитку за 2024 рік. Попри війну, минулого року вдалося спрямувати 3,5 млрд грн на оборону та ЗСУ, збудувати фортифікації (понад 2 млрд грн), передати тисячі дронів та сотні авто, укріпити критичну інфраструктуру, підтримати ветеранів, залучити 1,8 млрд грн міжнародної допомоги та забезпечити зростання експорту на 45%. Значні кошти інвестовано в медицину та освіту.
На Житомирщині відбулося виїзне засідання комітетів Верховної Ради. Начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко обговорив з народними депутатами наставництво — важливу форму підтримки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це можливість для дитини мати поруч дорослого друга й порадника, особливо перед виходом у самостійне життя. Під час діалогу напрацювали низку рішень, які дозволять зробити механізм наставництва простим, зрозумілим і безпечним.
Сьогодні, 04 квітня, у Житомирській ОВА відбулася нарада щодо реалізації державної Стратегії ветеранської політики. Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, разом з Міністром у справах ветеранів України Наталією Калмиковою, народними депутатами, а також керівниками громад і районів обговорили найбільш актуальні питання, від яких сьогодні залежить активне та повноцінне життя наших ветеранів.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Баба Надя заглянула в банк, побачила, що черг немає, усі віконця вільні, всі оператори на місцях та привітливо посміхаються...

За «ленінопадом» має прийти «вождізмопад». Інакше жертви виявляться марними

27.05.2014 09:20

Якби ще півроку тому нам хтось сказав, що в виваженому, толерантному, миролюбному українському суспільстві можливий такий спалах протесту, агресії, – не повірили б. Але сталося так, що у свідомості пересічної людини водночас змішалось занадто багато точок зору, коментарів, образів, посилених виняткової ваги емоційним фактором. Врешті часом здається, що під впливом обставин  ця людина все частіше втрачає головне - здатність  адекватно сприймати події. Вона все більш, м’яко кажучи, не довіряє політикам, але разом з тим залишається пов’язаною з ними, не пропускаючи жодного їх слова. І інколи приходить дивне усвідомлення: люди перестають говорити на болючі теми з точки зору власної позиції, вони все більше цитують отих ненависних собі політиків – місцевих вождів. І за їх точку зору все ще готові багато на що.

Люди (виборці, електорат) знають, що чергові політичні лідери їх, напевно, знову ошукають, спаплюжать пам'ять справжніх героїв, але з дивною завзятістю продовжують вірити і шукати того єдиного, який не зрадить. Переважну більшість людей перестала цікавити власне ідеологія, програма партії чи кандидата (всі вони обіцяють однакову благодать). Їх приваблюють або відштовхують лише конкретні персони. І як це назвати, як не «вождізм»? Той самий «вождізм», який після фізичної ізоляції лідера, перетворив колись впливову і потужну політичну силу у безпомічну групку розгублених і переляканих людей. Ту саму ще вчора сильну і підтримувану на виборах партію, яка повністю втрачає свій вплив, як тільки її лідер «корегує» свою політичну позицію на користь переможця. Саме цей «вождізм» перетворив політичну силу, що створювалася як партія регіонів, тобто партія простих людей, на «акціонерне товариство закритого типу», у якому все залежало від настрою і адекватності однієї людини. Причому це «все» з часом набуло ознак важкої і небезпечної хвороби. Народ врешті знаходить   ліки від подібних хвороб – «майдан». Але сьогодні цілком очевидно, що потрібно шукати інше - вакцину, бо хвороба обов’язково повернеться, вже з іншими вождями.

Що є та вакцина? Саме над цим нині все частіше задумується українська громада.

Сьогодні у суспільстві жваво обговорюється тема нового формату національної політики, основаного на власній школі політології, основні інтелектуальні сили якої зосереджені не в олігархічних бізнес-структурах, яка традиційно залучаються до політики, бо її діяльність потрібно фінансувати, і корегують свої політичні погляди в залежності від ситуації, яка може або сприяти їх бізнесу, або знищити його. Ці нові сили сконцентровані у провідних навчальних закладах, наукових установах та громадських об'єднаннях. Саме вони кажуть рішуче «Ні!» тому самому вождізму, який довів українське суспільство до жахливої кризи. Громадськість вимагає нових рішень, нових ідей і нових облич, або хоча б таких, за якими нема шлейфу гріхів минулих років.

На перший план вже виходять не традиційні соціальні і навіть економічні проблеми, а, насамперед, питання національної безпеки, збереження територіальної цілісності країни, усвідомлення своєї національної ідентичності. Тільки за  умови вирішення цих проблем можливе відродження національної та утвердження загальнолюдської політичної культури, формування національної демократичної доктрини, створення концепції широкої політичної просвіти й системи політологічної освіти в Україні.  

Відбулись президентські вибори. Далі будуть парламентські. То вже зовсім інша ситуація – якщо від президентських залежить сам факт збереження державності, то парламентські будуть вирішувати питання, як далі жити країні. І наскільки вони успішно вирішуватимуться, залежить від того, які нові політичні сили сьогодні вийдуть на виборчий старт.

Тарас Вербич

 

Житомирські новини