Ще три роки тому в Житомирській області освітлювалось майже 25 кілометрів автошляхів, а в минулому році ця цифра зросла до більше ніж 125 кілометрів.
Тема освітлення автошляхів була завжди актуальною. Та й реалізація даного елементу безпеки під час руху вимагає не лише чималих коштів, а й проведення низки заходів, які супроводжується різноманітними дозволами.
«Завдяки реалізації проекту реконструкції автодороги М-06 до «Євро 2012» та надходження на ці потреби кредитних коштів, стало можливим удосконалити цей шлях міжнародного значення й на території Житомирської області.
Саме освітлення автошляху створює не лише комфорт під час руху, а й гарантує його безпеку.
На більшій частині своєї протяжності, автодорога М- 06 відповідає І категорії магістральних доріг. Особливістю цієї автодороги в Україні є те, що вона збігається з напрямками основних Європейських транспортних коридорів і європейських маршрутів автомобільних доріг в Україні.
Рухаючись автошляхом та проїжджаючи дворівневі освітлені розв’язки в селі Глибочиця та Іванівка маєш можливість відчути себе на автошляху європейського зразка.
Дорожні служби області мають досвід та довели спроможність до реалізації таких проектів та, за можливості фінансування, будуть покращувати автошляхи області», - говорить перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в Житомирській області Валентин Гавриловський.
Крім того, Служба автомобільних доріг в Житомирській області постійно працює над відновленням освітлення на проблемних ділянках.
Автодорога М-06 (Київ-Чоп) має по 2 смуги руху в кожен бік, оснащена загороджувальними відбійниками, як по краях автодороги, так і між протилежними смугами руху.
Автодорога проходить через населені пункти , тому тут облаштовано та збільшено кількість пішохідних переходів, а також лівих поворотів автотранспорту, місцевих проїздів та пішохідних доріжок.
Інформаційне забезпечення учасників дорожнього руху здійснюється шляхом нанесення високоефективної дорожньої розмітки, встановлення дорожніх знаків, зокрема маршрутного орієнтування, та інших засобів інформаційного облаштування доріг, зокрема системи повідомлення про складні метеорологічні умови; надання учасникам дорожнього руху інформації про стан автомобільних доріг і умови проїзду ними; впровадження сучасних електронних засобів організації дорожнього руху, дорожнього зв'язку та інтернет-технологій.
Житомирські новини