RSS
П'ятниця, 29 березня 2024, 07:19
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Заходить житомирянка в рибальський магазин та запитує продавців. - Скажіть будь ласка, у вас вудки для лову риби є? -...

Звернення прокурора Житомирщини Валерія Шкуро

14.02.2014 14:06
Шановні жителі Житомирщини!

Останнім часом місцевими радами, як в нашій області, так і в інших, приймалися неправомірні рішення, які виходили за межі наданих їм повноважень, зокрема, стосовно діяльності правоохоронних органів, проведення позачергових виборів та низки інших питань, які жодним чином не відносяться до компетенції органів місцевого самоврядування.

Підкреслюю, що вищезазначені рішення місцевих рад, відповідно до закону, оскаржено прокуратурою. Суд визнав 11 таких рішень незаконними та скасував їх.

Таким чином, зазначені акти місцевих рад не діють та не мають ніякої правової сили.

Також, в окремих випадках були спроби створити «народні ради» та видати їх за єдиний представницький орган територіальної громади. Однак такі формування є нелегітимними.

Окрім того, останнім часом в окремих засобах масової інформації з’являються повідомлення про те, що у державі створюються так звані «загони самооборони» для забезпечення громадського порядку під час мирних зібрань тощо.

Хотілося б звернути увагу жителів Житомирщини на те, що форми участі громадян в охороні громадського порядку шляхом створення відповідних формувань, визначені Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».

Однак, такі формування не мають права діяти без реєстрації рішення про їх створення виконавчими комітетами відповідних місцевих рад, що підтримане, окрім того, органом внутрішніх справ. Також, вони повинні діяти відповідно до Статуту, що має бути узгодженим з цим органом.

Формування, створені із порушенням вказаного порядку, є назаконними та протиправними.

Також хочу довести до відома громадян, що статтею 260 Кримінального кодексу України за створення воєнізованих або збройних формувань та участь у їх діяльності передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, а за керівництво такими формуваннями – від п’яти до десяти років.

У разі, якщо громадянин створює та бере участь у такому формуванні, то такі дії кваліфікуються як злочин.

А відтак наголошую, що правоохоронні органи принципово реагуватимуть на будь-які прояви сили та створення незаконних формувань.

Валерій Шкуро,
прокурор Житомирської області 
Житомирські новини