RSS
Субота, 12 жовтня 2024, 16:36
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Сьогодні, 19 вересня 2024 року, в Житомирській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч з делегацією Естонського центру міжнародного співробітництва з розвитку (ESTDEV).
05 серпня начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко у присутності Президента України Володимира Зеленського підписав Меморандум про економічну, академічну та культурну співпрацю між Житомирською областю та штатом Індіана.
Фахівці ДСНС та ювенали не припиняють проведення профілактичної роботи, що спрямована на запобігання нещасним випадкам на водоймах у зимовий період.
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Дмитро Погреблян
Марк Рютте – новий генеральний секретар НАТО

Марк Рютте – новий генеральний секретар НАТО, заявив, що Україна є пріоритетом для останнього....

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Олена Рибчинська
Вибори під час війни: що насправді думають українці?

Незважаючи на те, що президентський термін Володимира Зеленського 20 травня 2024 року добіг кінця,...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В одній зі шкіл Житомира: «УРА! Канікули!» - кричали вчителя. І, підкидуючи у повітря порфтелі та збиваючи на своєму...

Газета «Місто»: Не любити Житомир має бути невигідно

07.07.2014 00:35

«Собака на сіні» по-житомирськи – «застовпити» майно міста, не користуватися ним самому та унеможливити мати від нього зиск будь-ким іншим. Чи до снаги новому міськвиконкому впорядкувати оренду майна громади? Чи втрачає житомирська громада через безконтрольність оренди землі? – про природу стихійних смітників і громадських вбиралень міста – читайте у журналістському рослідуванні  кореспондента газети «Місто».

Понівечений вигляд огорожі орендованої земельної ділянки на проспекті Миру, 23 п’ять років супроводжує учнів сусідніх загальноосвітніх шкіл №5 і №27, малюків дитячих садочків, тисяч городян і гостей міста, які щодня мусять ходити повз неї на роботу у панчішну фабрику, тамтешні магазини, на ринок «Хмільники», зупинку громадського транспорту тощо.

Договір оренди між міською радою і ФОП Голік Р.Б. був укладений рішенням міських депутатів від 15.04.09. Коли автор цих рядків у травні поточного року звернувся в управління регулювання земельних відносин міської ради з надією про закінчення терміну договору, з’ясувалося, що змінами до нього сесія міської ради 17 червня 2010 року продовжила договір на… 25 років…

Чи до снаги впорядкувати оренду?

Про те, що саме Раїса Борисівна є справжнім орендарем 0,0681 га землі за вказаною адресою, з яких 0,0480 га знаходяться в межах «червоної» лінії проспекту Миру, де будівництво земельної ділянки заборонено, підтверджень немає.

У Житомирі, як і в інших містах-супутниках крупних багатомільйонників  практично неможливо узнати, хто є власником чи орендарем нерухомого майна. Часто наші земляки, які вибиваються у посадовці Києва, добираються до майна житомирської громади через родичів, інших підставних осіб та, користуючись своїм становищем і «телефонним» правом, чинять на кшталт відомого літературного героя, якому дозволили визначити межу свого землеволодіння відстанню пробігу, і той, знесилено падаючи на фініші, зміг ще кинути поперед себе шапку, як позначку межі землі…

Мабуть, ніхто наразі достеменно не знає, скільки і де опинилися кинутих зі столиці «картузів» у нашому місті? Справедливості ради, не гребують «про всяк випадок застовпити» землю чи яку споруду громади і окремі впливові громадяни. Скажімо,  невідомо, з якою метою впродовж кількох десятиліть неоковирно бовваніє недобудова у пров. Скорульського?

Такі об’єкти залишаються без догляду, перетворюються на стихійні сміттєзвалища, громадські вбиральні тощо. Про догляд за ними годі й говорити. У ФОП Голік Р.Б. також не було і немає договору з прибирання орендованої ділянки…

На ній відповідно до повідомлення інспекції Державного архітектурно-будівельного  контролю (ДАБК) в Житомирській області мали бути виконані будівельні роботи «з реконструкції тимчасового павільйону непродовольчих товарів за рахунок прибудови тимчасового  кафе з баром та літнім майданчиком». Далі інспекція ДАБК констатує, «що передбачений термін будівництва вказаного об’єкту (нормативний та термін передбачений договором підряду) закінчився. Однак, «на даний час нормативними документами у сфері містобудівної діяльності не врегульовано питання щодо вжиття заходів впливу до замовників будівництва щодо продовження та завершення розпочатого ними будівництва»… Тобто, притягнути до відповідальності за порушення терміну будівництва – не можна…

Інша контролююча установа – Держсільгоспінспекція в Житомирській області, як з’ясувалося, зацікавилася цією земельною ділянкою лише після звернення автора публікації та повідомила: «За результатами обстеження земельної ділянки за обумовленою адресою факту її використання будь-ким не встановлено. Однак згадане не підтверджує можливість засвідчення факту використання земельної ділянки не за цільовим призначенням…»

Щоб перевірити дотримання вимог земельного  законодавства обласна Держсільгоспінспекція звернулася із «клопотанням про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, до управління Держземагентства в Житомирському районі».  Коли ця інформація буде зібрана, обласна Держсільгоспінспекція звернеться з листом до «Держсільгоспінспекції України про надання згоди на проведення перевірки»…Тож, шановний читачу, ця публікація буде продовжена у котромусь із наступних номерів «Міста» розповіддю про перевірку обласною Держсільгоспінспекцією того, наскільки ефективним орендарем є ФОП Голік Р.Б…

Одним із реальних варіантів припинення договору оренди земельної ділянки може бути звернення до суду. Але цю ініціативу досі ніхто не проявляв. Договір також можна розірвати у випадку закінчення його строку. Тобто,  виходить, через 25 років… Коли мова про припинення договору оренди зайшла в управлінні регулювання земельних відносин міської ради, там мало не замахали руками, мовляв: «Борони, Боже!»

Сьогодні ФОП Голік Р.П. платить орендну плату за використання землі. У разі непродовження оренди землі, вона сплачуватиме земельний податок, що у 4-5 разів менший орендної плати. Мені буквально так і сказали: «Ми не можемо примусити оформлювати оренду землі, а ви говорите про відмову в ній»…

Справа в тому, що в Житомирі частина  підприємців займає земельні ділянки, в т.ч. і у центрі міста, торговельними об’єктами без належного оформлення і відповідно – без оплати за користування землею. За попередньої міської влади цю проблему неодноразово озвучували на засіданнях міськвиконкому і сесіях міської ради,  однак справа далі розмов не пішла…

Можна лише висловити сподівання, що новоутворений міськвиконком, з огляду на його більшу чисельність та активність частини членів міськвиконкому, за бажання, вникне у суть питання оренди майна громади та наведе в ньому порядок, що, цілком імовірно, повернеться додатковими коштами до міського бюджету.

До речі, стосовно збільшення орендної плати за земельну ділянку за нашою адресою: проспект Миру, 23. У договорі орендна плата в рік на період будівництва визначена в сумі 9896 грн. 79 коп. А після введення об’єкту в експлуатацію – 49483 грн. 96 коп. в рік.  Остання сума, як бачимо, хоча і незрівнянно більша, проте - віртуальна…

Антон БЕЗДІТКО

 

Житомирські новини