RSS
Понеділок, 21 квітня 2025, 01:58
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Відбулася 26-та сесія, де ключовим стало затвердження звіту про виконання Програми соціально-економічного розвитку за 2024 рік. Попри війну, минулого року вдалося спрямувати 3,5 млрд грн на оборону та ЗСУ, збудувати фортифікації (понад 2 млрд грн), передати тисячі дронів та сотні авто, укріпити критичну інфраструктуру, підтримати ветеранів, залучити 1,8 млрд грн міжнародної допомоги та забезпечити зростання експорту на 45%. Значні кошти інвестовано в медицину та освіту.
На Житомирщині відбулося виїзне засідання комітетів Верховної Ради. Начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко обговорив з народними депутатами наставництво — важливу форму підтримки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це можливість для дитини мати поруч дорослого друга й порадника, особливо перед виходом у самостійне життя. Під час діалогу напрацювали низку рішень, які дозволять зробити механізм наставництва простим, зрозумілим і безпечним.
Сьогодні, 04 квітня, у Житомирській ОВА відбулася нарада щодо реалізації державної Стратегії ветеранської політики. Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, разом з Міністром у справах ветеранів України Наталією Калмиковою, народними депутатами, а також керівниками громад і районів обговорили найбільш актуальні питання, від яких сьогодні залежить активне та повноцінне життя наших ветеранів.
Сьогодні, 02 квітня, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко та Начальник Житомирського військового інституту імені С.П.Корольова Андрій Слюсаренко підписали меморандум про співпрацю між установами. Цей документ стане ще одним важливим кроком до зміцнення нашої обороноздатності та безпеки.
іменинники

 Оніщук Олександр Васильович

Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Cидить місцевий чиновник у ресторані в центрі міста, сумний такий, голову руками підпирає. Перед ним на столі стоїть...

Газета «Місто»: Вибори менш, ніж за місяць. Що треба знати виборцю

08.05.2014 12:24

25 травня в Україні пройдуть позачергові вибори Президента України. 13 березня народні депутати ухвалили зміни до чинного Закону «Про вибори Президента України». Що варто знати простим виборцям напередодні важливого для країни рішення – читайте далі. А також як працює нині окружна виборча комісія №63 у м. Житомирі, що потрібно зробити житомирянину до виборів – розмова з головою ОВК Олександрою Лаетіною.

Хоча вибори й позачергові, але Президента громадяни України вибирають не на один рік (себто не до 2015 року, коли вибори мали відбутися за планом, якби главою держави був досі Віктор Янукович), а на п’ять років, як на повноцінних виборах. Президента обирають за двотуровою мажоритарною системою. Це означає, що для перемоги у першому турі кандидат має набрати абсолютну більшість голосів (50 % + 1 голос), а у другому турі – відносну більшість голосів.

Перше офіційне засідання ОВК №63 відбулося 16 квітня у прес-центрі Житомирської міської ради. Окружна комісія була сформована у складі  21 особи, зараз до роботи приступило 16 осіб.

 «Що стосується організації виборчого процесу, ми зараз ідемо за планом, в комісію ввійшли досить освічені особи, люди з досвідом роботи», - розповідає голова ОВК Олександра Лаетіна.

У даний момент комісія займається прийомом документів на формування дільнично-виборчих комісій. «Це основний момент нашої роботи, тому що від того як будуть сформовані дільнично-виборчі комісії залежать проведення голосування під час виборів, - зазначає Олександра Дмитрівна, - «Найважливіші питання, які цікавлять виборців в даний момент - це наявність їх у списках. Перевірити це можливо зараз у держреєстрі виборців Корольовської, Богунської ради. Якщо людина не знайшла себе в списку, вона може надати письмову заяву з додаванням до неї ксерокопії паспорту з пропискою».

У день виборів, для того, щоб мати можливість проголосувати, на виборчі дільниці громадяни України мають прийти з документами. Паспорт громадянина України, військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби) та тимчасове посвідчення громадянина України є підставою для отримання бюлетенів.  

 «Житомирян часто  цікавить таке питання: якщо людина перебуває за межами міста чи зможе вона проголосувати, - розповідає Олександра Лаетіна, - Так зможуть, якщо вони у відповідні терміни звернуться до держреєстру виборців з заявою про зміну місця голосування».

Щоб проголосувати на спеціальній виборчій дільниці, утвореній в установі виконання покарань або слідчому ізоляторі, виборець повинен мати довідку цієї установи, у якій мають бути такі дані: прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, громадянство, фотографія, підпис керівника та печатка установи.
Люди, які на момент виборів перебувають за кордоном або ж на полярній станції України чи на судні, що перебуває у плаванні під Державним Прапором України, можуть отримати бюлетень, пред’явивши паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний або ж службовий паспорт. Громадяни, які визнані судом недієздатними, права голосу не мають.

Голосувати тим, хто має на це повноцінне право – потрібно. Не варто бути вдома, сидячи за телевізором, спостерігати за процесом.

«Активність виборців дещо послаблена, - акцентує Олександра Лаетіна, - але мені здається,  що саме зараз потрібно зробити свій свідомий вибір. Нарікати на те, що щось пройшло не так, може лише той, хто сам не зробив нічого для того, щоб прийняти участь у голосуванні. Це дуже важливий процес. Ми з своєї сторони прикладемо максимум зусиль, аби вибори у Житомирі пройшли спокійно та так, як це вимагає чинний закон.

КОМЕНТАР:

Голова Центральної виборчої комісії України Михайло Охендовський зазначив, що голосування 25 травня станеться за будь-якої політичної погоди. «Попри непросту ситуацію на Сході, волевиявлення громадян не зірве ніщо», - говорить керівник ЦВК. Він пояснив, що норми закону дозволяють вважати вибори такими, що відбулися, навіть якщо вони реально пройшли тільки на одній дільниці. Тому юридичні наслідки голосування будуть бездоганними, хоча політичні питання до такого голосування неодмінно будуть.

До відома:

Окружна комісія в м. Житомирі знаходиться за адресою: майдан ім. С.П. Корольова, 4/2 (приміщення міської ради), кабінет №20.

Працює окружна виборча комісія щоденно з 9:00 до 18:00, обідня перерва з 13:00 до 14:00

Тетяна Пашкевич, газета «Місто»

Житомирські новини