RSS
Середа, 29 листопада 2023, 07:05
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сьогодні на мадайнчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.
Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Ігор Переверзев
Депутат Оліївської громади організовано намагається повалити діючу владу

В Оліївській територіальній громаді депутатом Борисом Ткаченком створено групу депутатів "За розвито...

Andrey Sobolev
Впровадження державної мови, як засіб формування національної свідомості українського суспільства

Єдина державна (офіційна) мова має виступати виключно об’єднуючим чинником. Мова - не лише за...

Sergey Levickiy
Стан УПЦ (МП) в умовах воєнної агресії Російської Федерації.

Після анексії Криму з боку РФ та воєнного втручання Росії на Донбасі, питання єдиної православної це...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі судять чоловіка, який у парку Гагаріна пограбував спортсменів. Розкажіть, підсудний, як ви здійснили...

Іван Фурлет: У Житомирі надзвичайно гостра проблема відсутності шляхів комунікації між громадою і владою

05.02.2014 14:41

Спробую коротко підсумувати результати того, що дехто називає "бюджетними слуханнями". Наявність двох паралельних світів - громади і влади, призводить до того, що влада розуміє ці два слова виключно зі свого боку барикад: "Ми замутили бюджет - ви слухайте!" (і хавайте...)

Цю позицію підтверджує не тільки формат проведення слухань, а й слова нач. департаменту бюджету і фінансів Сергія Гаращука: "Гроші люблять тишу! Тому довіртесь професіоналам!"

По суті влада не хотіла слухати запитань від громади по проекту бюджету. Кожен з нач. управлінь сприймав їх як своєрідні напади на кожного персонально замість того аби чітко і коротко відповісти на цілком логічний інтерес людей до того на що мають витрачатися їхні гроші.

Саме тому численні конкретні питання канд. екон. наук Миколи Костриці, який коротко!!! проаналізував проект бюджету, просто напросто не пролунали.

Лише після кількох запитань його закричали як начальники управлінь так і присутні в залі "гіперактивні представники громади".

Зі свого боку я зауважив про відсутність 2 принципових речей. Перша - стратегії розвитку міста на десяток років уперед, без якої всі наші бюджети будуть бюджетами проїдання і розпилювання.

Друга - контролю за відвертим дерибаном будь-якого бюджету з боку громади і самої влади. Коли маємо відверті бажання купити авто за народні гроші, побудувати парковку за рахунок грошей на культуру, будівництва "сральників" за 8 тис. грн., закупівлі продуктів по тендерах за завищеними цінами, тижневе латання доріг, багатомільйонні візуальні реконструкції площ чи вулиць, то ні про який хороший чи поганий бюджет мови йти не може.

Незабаром опублікуємо всі запитання і пропозиції по проекту аби і депутати міськради могли їх взяти на озброєння при голосуванні за бюджет чи обговоренні у комітетах і фракціях, і "творці" бюджету могли відповісти на них і врахувати зауваження при винесенні бюджету на голосування, і громада могла побачити куди мають іти її гроші.

П. С. На бюджетних слуханнях людьми задавались також зовсім не бюджетні питання, що свідчить про надзвичайно гостру проблему відсутності шляхів комунікації між громадою і владою, що і виливається у вибухи в соціумі.

Житомирські новини