RSS
Вівторок, 17 червня 2025, 13:38
Суспільно-інформаційний ресурс громади
09 червня в Житомирі відбувся культурно-духовний захід «Під Покровом Святого Пантелеймона», присвячений підсумкам регіонального етапу конкурсу Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Цей день став символом шани й подяки тим, хто щоденно стоїть на варті людського життя, об’єднуючи професіоналізм, жертовність та щиру турботу про ближнього.
Після масштабного обміну полоненими, що відбувся між Україною та росією у форматі 1000 на 1000, на рідну землю повернулися 27 військовослужбовців — жителів Житомирської області.
Віталій Бунечко провів зустріч з юристом, який спеціалізується на міжнародному кримінальному праві, гуманітарному праві та захисті прав людини Акілле Кампанья.
Сьогодні, 23 травня, у Житомирі відбулися заходи з нагоди Дня Героїв України. Цей день присвячений вшануванню всіх, хто в різні періоди історії боровся і продовжує боротися за свободу та незалежність нашої держави. В умовах повномасштабної війни з росією ця дата набула ще глибшого, болючішого змісту: ми вшановуємо пам’ять полеглих та висловлюємо вдячність тим, хто продовжує захищати Україну сьогодні.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- В Житомирі судять чоловіка, який у парку Гагаріна пограбував спортсменів. Розкажіть, підсудний, як ви здійснили...

Марія Хімич: Народні ради чи «Діти народу»

13.02.2014 23:07

Народних рад стільки розвелося, що відразу згадуєш дітей капітана Шмідта – всі хочуть мати свої шматки впливу й слави, прикриваючись високим словом «Народ».

Це вам не просто так, це народна рада, яка пахне гірким димом громадянських "розбірок" початку двадцятого століття. Вдихнути та продіагностувати її запах можна було під час засідання Житомирського прес-клубу в місцевій кав'ярні. 

Приводом для зустрічі (хоча навіщо ті приводи, коли надворі таке діється) став той факт, що в Житомирі нібито існують кілька народних рад. Модерували розмову політолог Володимир Піньковський та керівник Житомирського прес-клубу Ірина Новожилова.

У заході взяв участь представник у Житомирі Всеукраїнської громадської організації "Спілка громадських організацій України  Народна рада  Геннадій Краснобокий, голова ЖОМГО "Народна рада", депутат обласної ради Сергій Сухомлин, заступник голови "Народної ради", голова житомирського осередку партії "Демократичной Альянс" Дмитро Ткачук та інші.

Якщо проаналізувати, які народні ради нині в Житомирі існують реально, тобто підтверджені "папірцем", а відтак мають змогу на щось впливати, то виходить, що жодної. Депутатська група "Народна рада" в Житомирській міській раді існує тільки "на вустах", "Народна рада" вкупі зі статусом ЖОМГО, керівниками та виконавцями ще не зареєстрована, а єдиний представник у Житомирі Всеукраїнської громадської організації "Спілка громадських організацій України "Народна рада" – один в полі не воїн.

Остання організація взагалі цікава. Створена десять років тому з благородною, хоч і банальною метою неньку відроджувати, нині ця ГО, за словами Г.Краснобокого, зберігає в нинішній політичній кризі нейтралітет.

Коли пан Геннадій два роки тому вирішив створити в Житомирі осередок цієї організації, її відмовили реєструвати. Відтоді цей процес зачахнув. Дивно, громадські діячі зазвичай напористіші будуть, відмовки бюрократичного колеса їх тільки збуджують та спонукають лізти не тільки у вікна, а й димар.

Щодо "Народної ради" м. Житомира, то С. Сухомлин та побратими налаштовані рішуче діяти, тобто розробляти важливі соціальні проекти й штовхати їх у депутатський корпус міста, хай приймають і виконують, не дарма ж хліб народний жують. І "народорадівці" готові звітувати про виконану роботу вже через рік-півтора, що навіть дуже похвально.

На фоні розніженого та поміркованого Г.Краснобокого представники житомирської "Народної ради" виглядали більш ніж переконливо та енергійно.

Маленька ремарочка: ця привітна бесіда розпочалася опівдні, а годиною раніше "Демонічний", вибачте, "Демократичний Альянс" планував пікетувати редакцію обласної газети, яка має в співзасновниках ОДА та обласну раду, нібито через те, що та газета не висвітлює на своїх сторінках події Майдану "так, як треба".
Пікетування не відбулося. Шкода, працівники газети чекали на нього, це стало б чудовою розвагою перед обідньою перервою.

До речі, якби члени "Дем.Альянсу" узяли в руки примірник обласної газети, то з подивом прочитали б там останні новини з Майдану. Можливо, так і сталося, через що пікетування не відбулося.

Але не в тому річ. Справа в симптоматичному: тиску на мас-медіа. Подібні "пікетування" – це спроба диктування журналістам, що і як їм робити. Чого б ні, правда ж? А ще, як показують практичні вправи, кореспондентів можна бити й навіть убивати.

Загалом захід у місцевій кав'ярні видався інформативним та цікавим. І дуже обнадійливо було почути, що серед житомирської "Народної ради", без різниці, який у неї там статус, є люди, які не бажають миритися з корупцією й готові йти з нею в нерівний бій…

Житомирські новини