RSS
Середа, 29 листопада 2023, 07:21
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сьогодні на мадайнчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.
Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Ігор Переверзев
Депутат Оліївської громади організовано намагається повалити діючу владу

В Оліївській територіальній громаді депутатом Борисом Ткаченком створено групу депутатів "За розвито...

Andrey Sobolev
Впровадження державної мови, як засіб формування національної свідомості українського суспільства

Єдина державна (офіційна) мова має виступати виключно об’єднуючим чинником. Мова - не лише за...

Sergey Levickiy
Стан УПЦ (МП) в умовах воєнної агресії Російської Федерації.

Після анексії Криму з боку РФ та воєнного втручання Росії на Донбасі, питання єдиної православної це...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Житомирянка пообіцяла зробити сюрприз свому коханому та сину. Каже, відверніться і рахуйте до 30... Відвернулися, порахували,...

Марія Хімич: Народні ради чи «Діти народу»

13.02.2014 23:07

Народних рад стільки розвелося, що відразу згадуєш дітей капітана Шмідта – всі хочуть мати свої шматки впливу й слави, прикриваючись високим словом «Народ».

Це вам не просто так, це народна рада, яка пахне гірким димом громадянських "розбірок" початку двадцятого століття. Вдихнути та продіагностувати її запах можна було під час засідання Житомирського прес-клубу в місцевій кав'ярні. 

Приводом для зустрічі (хоча навіщо ті приводи, коли надворі таке діється) став той факт, що в Житомирі нібито існують кілька народних рад. Модерували розмову політолог Володимир Піньковський та керівник Житомирського прес-клубу Ірина Новожилова.

У заході взяв участь представник у Житомирі Всеукраїнської громадської організації "Спілка громадських організацій України  Народна рада  Геннадій Краснобокий, голова ЖОМГО "Народна рада", депутат обласної ради Сергій Сухомлин, заступник голови "Народної ради", голова житомирського осередку партії "Демократичной Альянс" Дмитро Ткачук та інші.

Якщо проаналізувати, які народні ради нині в Житомирі існують реально, тобто підтверджені "папірцем", а відтак мають змогу на щось впливати, то виходить, що жодної. Депутатська група "Народна рада" в Житомирській міській раді існує тільки "на вустах", "Народна рада" вкупі зі статусом ЖОМГО, керівниками та виконавцями ще не зареєстрована, а єдиний представник у Житомирі Всеукраїнської громадської організації "Спілка громадських організацій України "Народна рада" – один в полі не воїн.

Остання організація взагалі цікава. Створена десять років тому з благородною, хоч і банальною метою неньку відроджувати, нині ця ГО, за словами Г.Краснобокого, зберігає в нинішній політичній кризі нейтралітет.

Коли пан Геннадій два роки тому вирішив створити в Житомирі осередок цієї організації, її відмовили реєструвати. Відтоді цей процес зачахнув. Дивно, громадські діячі зазвичай напористіші будуть, відмовки бюрократичного колеса їх тільки збуджують та спонукають лізти не тільки у вікна, а й димар.

Щодо "Народної ради" м. Житомира, то С. Сухомлин та побратими налаштовані рішуче діяти, тобто розробляти важливі соціальні проекти й штовхати їх у депутатський корпус міста, хай приймають і виконують, не дарма ж хліб народний жують. І "народорадівці" готові звітувати про виконану роботу вже через рік-півтора, що навіть дуже похвально.

На фоні розніженого та поміркованого Г.Краснобокого представники житомирської "Народної ради" виглядали більш ніж переконливо та енергійно.

Маленька ремарочка: ця привітна бесіда розпочалася опівдні, а годиною раніше "Демонічний", вибачте, "Демократичний Альянс" планував пікетувати редакцію обласної газети, яка має в співзасновниках ОДА та обласну раду, нібито через те, що та газета не висвітлює на своїх сторінках події Майдану "так, як треба".
Пікетування не відбулося. Шкода, працівники газети чекали на нього, це стало б чудовою розвагою перед обідньою перервою.

До речі, якби члени "Дем.Альянсу" узяли в руки примірник обласної газети, то з подивом прочитали б там останні новини з Майдану. Можливо, так і сталося, через що пікетування не відбулося.

Але не в тому річ. Справа в симптоматичному: тиску на мас-медіа. Подібні "пікетування" – це спроба диктування журналістам, що і як їм робити. Чого б ні, правда ж? А ще, як показують практичні вправи, кореспондентів можна бити й навіть убивати.

Загалом захід у місцевій кав'ярні видався інформативним та цікавим. І дуже обнадійливо було почути, що серед житомирської "Народної ради", без різниці, який у неї там статус, є люди, які не бажають миритися з корупцією й готові йти з нею в нерівний бій…

Житомирські новини