RSS
Понеділок, 21 квітня 2025, 01:07
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Відбулася 26-та сесія, де ключовим стало затвердження звіту про виконання Програми соціально-економічного розвитку за 2024 рік. Попри війну, минулого року вдалося спрямувати 3,5 млрд грн на оборону та ЗСУ, збудувати фортифікації (понад 2 млрд грн), передати тисячі дронів та сотні авто, укріпити критичну інфраструктуру, підтримати ветеранів, залучити 1,8 млрд грн міжнародної допомоги та забезпечити зростання експорту на 45%. Значні кошти інвестовано в медицину та освіту.
На Житомирщині відбулося виїзне засідання комітетів Верховної Ради. Начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко обговорив з народними депутатами наставництво — важливу форму підтримки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це можливість для дитини мати поруч дорослого друга й порадника, особливо перед виходом у самостійне життя. Під час діалогу напрацювали низку рішень, які дозволять зробити механізм наставництва простим, зрозумілим і безпечним.
Сьогодні, 04 квітня, у Житомирській ОВА відбулася нарада щодо реалізації державної Стратегії ветеранської політики. Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, разом з Міністром у справах ветеранів України Наталією Калмиковою, народними депутатами, а також керівниками громад і районів обговорили найбільш актуальні питання, від яких сьогодні залежить активне та повноцінне життя наших ветеранів.
Сьогодні, 02 квітня, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко та Начальник Житомирського військового інституту імені С.П.Корольова Андрій Слюсаренко підписали меморандум про співпрацю між установами. Цей документ стане ще одним важливим кроком до зміцнення нашої обороноздатності та безпеки.
іменинники

 Оніщук Олександр Васильович

Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Житомир, в одній із квартир міста: Знаєш, мила, досить мене пригнічувати та постійно «пиляти»! Все, набридло так жити!...

Олена Галагуза: Народна рада не повинна роздавати індульгенції для списування гріхів

31.01.2014 18:29

Відколи Україна і Житомирщина, зокрема, живуть у ритмі євромайдану, постало питання утворення організацій, які б об’єднували однодумців. Але ще більше питань з’явилося після формування різних “майданів”, деякі представники яких під прикриттям народного спротиву вирішили лобіювати власні інтереси.

Якщо говорити про нашу область, то слід чітко розмежовувати активістів євромайдану і депутатів опозиційних фракцій різних рад. Є різниця між тими, хто щоденно працює для підтримки вогню євромайдану, а хто час від часу туди приходить. Жевріння розпалилося віднедавна після того, як прості житомиряни, натхненні закликами про створення народної ради, прийшли на сесію Житомирської міської ради.   

Житомиряни не розуміли, чому активісти не можуть увійти до складу народної ради. У пожежному режимі вирішували, як можна впливати, не будучи обраним, чинити народовладдя загалом. Засідання народної ради на рівні міста нагадували радше базар, де кожен бажає виступити. Активісти не на диктофон говорять, що ці беззмістовні балачки усіх дістали, а переливання із пустого в порожнє просто затягує час. Підозрювали, що це робили засланці від влади. Але дужче обурення викликала інформація про депутатів, які увійшли до народної ради, але раніше були заплямовані різними скандалами.

В обласній раді цю партію розіграли простіше: просто створили депутатську групу, але від перестановки доданків сума не змінюється: ця група всеодно у меншості. І ось зліпили “рятівного круга” – громадську організацію “Народна рада”. Це вже третє об’єднання, що фігурує у Житомирі. Напередодні були створені оргкомітет штабу національного спротиву, ГО “Майдан”. Примітно, що у цих двох структурах на локальному рівні згадуються ті самі прізвища, що й нині ініціюють ГО “Народна рада”. Можливо, завтра проголосять ще якусь раду чи громадську організацію, але однозначно можна сказати, що єдиної думки і позиції депутати та активісти не мають. Жодне з новоутворень не має роздавати індульгенції для списування гріхів. Є сенс залучати у склад народної ради, якщо, скажімо, виходить депутат до трибуни і каже: “Я, такий-то і такий-то, прошу вибачення у громади, що дерибанив, крав. Ось підписуюся кров’ю, що так не робитиму, поверну поцуплене, служитиму Україні”. Проте годі про таке мріяти: наші політики рідко спроможні визнати власну провину.

Але за умови, що народна рада стане потужною і змусить владу рахуватися з собою, її має очолювати не кон’юктурщик, стукач чи фанатик, а opinion maker, тобто той, який рельно формує громадську думку, який реально може вивести сотні житомирян на вулицю і завести в установи, які будуть виконувати їхні настанови. 

Житомирські новини