RSS
Вівторок, 5 грудня 2023, 10:26
Суспільно-інформаційний ресурс громади
Житомирщина разом з усією країною допомагає жителям Херсонщини, які опинилися під загрозою через терористичний акт росіян на Каховський ГЕС.
Символічно, що це відбулося саме в Овручі, адже ця громада найбільше постраждала від російських бомбардувань.
Хлопці та дівчата навчаються у ліцеї № 28. З ними також друг з ліцею № 16. Разом вони влаштували імпровізований блокпост, на якому збирають кошти на допомогу нашим захисникам.
Сьогодні на мадайнчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася презентація центру захисту дітей-постраждалих від насильства, який буде працювати за моделлю Барнахус.
Anton Reshetnyuk
ПАМ’ЯТАТИ, РОЗУМІТИ І ПЕРЕМАГАТИ!

Вже  за  тиждень на календарі замайорить дата, яка у свідомості багатьох поколінь українці...

Вектор Читача
Бібліотекар. Книжка. Подія

Шановні друзі! Цьогоріч Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва святкуватиме свій 85-річ...

Віктор Мельниченко
Сесія Новогуйвинської ради, попри перешкоди, прийняла ряд важливих для громади рішень

Чергове засідання сесії Новогувинської селищної ради пройшло на підвищених тонах. Частина депутатів ...

Ігор Переверзев
Депутат Оліївської громади організовано намагається повалити діючу владу

В Оліївській територіальній громаді депутатом Борисом Ткаченком створено групу депутатів "За розвито...

Andrey Sobolev
Впровадження державної мови, як засіб формування національної свідомості українського суспільства

Єдина державна (офіційна) мова має виступати виключно об’єднуючим чинником. Мова - не лише за...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Сидит девушка в кафе на Михайловской и пьет ароматное кофе. Вдруг подходит к ней депутат и говорит: «Девушка, можно я за...

Олена Галагуза: Народна рада не повинна роздавати індульгенції для списування гріхів

31.01.2014 18:29

Відколи Україна і Житомирщина, зокрема, живуть у ритмі євромайдану, постало питання утворення організацій, які б об’єднували однодумців. Але ще більше питань з’явилося після формування різних “майданів”, деякі представники яких під прикриттям народного спротиву вирішили лобіювати власні інтереси.

Якщо говорити про нашу область, то слід чітко розмежовувати активістів євромайдану і депутатів опозиційних фракцій різних рад. Є різниця між тими, хто щоденно працює для підтримки вогню євромайдану, а хто час від часу туди приходить. Жевріння розпалилося віднедавна після того, як прості житомиряни, натхненні закликами про створення народної ради, прийшли на сесію Житомирської міської ради.   

Житомиряни не розуміли, чому активісти не можуть увійти до складу народної ради. У пожежному режимі вирішували, як можна впливати, не будучи обраним, чинити народовладдя загалом. Засідання народної ради на рівні міста нагадували радше базар, де кожен бажає виступити. Активісти не на диктофон говорять, що ці беззмістовні балачки усіх дістали, а переливання із пустого в порожнє просто затягує час. Підозрювали, що це робили засланці від влади. Але дужче обурення викликала інформація про депутатів, які увійшли до народної ради, але раніше були заплямовані різними скандалами.

В обласній раді цю партію розіграли простіше: просто створили депутатську групу, але від перестановки доданків сума не змінюється: ця група всеодно у меншості. І ось зліпили “рятівного круга” – громадську організацію “Народна рада”. Це вже третє об’єднання, що фігурує у Житомирі. Напередодні були створені оргкомітет штабу національного спротиву, ГО “Майдан”. Примітно, що у цих двох структурах на локальному рівні згадуються ті самі прізвища, що й нині ініціюють ГО “Народна рада”. Можливо, завтра проголосять ще якусь раду чи громадську організацію, але однозначно можна сказати, що єдиної думки і позиції депутати та активісти не мають. Жодне з новоутворень не має роздавати індульгенції для списування гріхів. Є сенс залучати у склад народної ради, якщо, скажімо, виходить депутат до трибуни і каже: “Я, такий-то і такий-то, прошу вибачення у громади, що дерибанив, крав. Ось підписуюся кров’ю, що так не робитиму, поверну поцуплене, служитиму Україні”. Проте годі про таке мріяти: наші політики рідко спроможні визнати власну провину.

Але за умови, що народна рада стане потужною і змусить владу рахуватися з собою, її має очолювати не кон’юктурщик, стукач чи фанатик, а opinion maker, тобто той, який рельно формує громадську думку, який реально може вивести сотні житомирян на вулицю і завести в установи, які будуть виконувати їхні настанови. 

Житомирські новини