RSS
Вівторок, 17 червня 2025, 14:28
Суспільно-інформаційний ресурс громади
09 червня в Житомирі відбувся культурно-духовний захід «Під Покровом Святого Пантелеймона», присвячений підсумкам регіонального етапу конкурсу Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Цей день став символом шани й подяки тим, хто щоденно стоїть на варті людського життя, об’єднуючи професіоналізм, жертовність та щиру турботу про ближнього.
Після масштабного обміну полоненими, що відбувся між Україною та росією у форматі 1000 на 1000, на рідну землю повернулися 27 військовослужбовців — жителів Житомирської області.
Віталій Бунечко провів зустріч з юристом, який спеціалізується на міжнародному кримінальному праві, гуманітарному праві та захисті прав людини Акілле Кампанья.
Сьогодні, 23 травня, у Житомирі відбулися заходи з нагоди Дня Героїв України. Цей день присвячений вшануванню всіх, хто в різні періоди історії боровся і продовжує боротися за свободу та незалежність нашої держави. В умовах повномасштабної війни з росією ця дата набула ще глибшого, болючішого змісту: ми вшановуємо пам’ять полеглих та висловлюємо вдячність тим, хто продовжує захищати Україну сьогодні.
Дмитро Погреблян
І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення світла, українці не опускають руки та продовжують ходити на роботу, працювати.

І навіть незважаючи на постійні обстріли ворога по енергетичній структурі та постійні відключення св...

Олена Рибчинська
На межі демографічної катастрофи

    Українці масово вивозять дітей з країни. За словами директора однієї з дистанційн...

Віктор Сахно
Чи можливе завершення російської агресії, шляхом дипломатичного тиску на рф, який запроваджує Україна?

           Аналізуючи події останніх днів, саме цим зараз активно займ...

Сергій Кузьміних
Хто вийде переможцем: армія чи ухилянти?!

Чи існує в Україні чесна журналістика? На щастя, ще досі існує. Ми знаємо приклади справжніх профі, ...

Віктор Третяк
Погляд на ситуацію з мобілізацією очима співробітника ТЦК

Усі канали та пабліки зараз тільки й роблять, що розповідають про свавілля військкомів, про те, як ч...

Житомирські новини
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Житомирський десатник розповів, з чого ефективніше знищувати ворожі повітряні цілі
Поліцейські пропонують долучитись усім охочим, у першу чергу студентській молоді, до превентивної роботи та підвищення правової обізнаності суспільства. Конкурс триватиме до 12 травня та має на меті створення низки соціальних роликів із порадами, як уберегтися від шахраїв. Продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдоволонтерство – найпопулярніші схеми, до яких вдаються ошуканти. Чи не щодня до поліції Житомирщини надходять повідомлення від потерпілих про те, що вони стали жертвою кіберзлочинців.
В Україні продовжено запис до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони мають зміцнити українські сили під час майбутнього контрнаступу та звільненні територій від ворога. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. «З ворожою піхотою в нас розмова коротка. Тільки вони починають штурм – одразу отримують по зубах і бажання штурмувати наші позиції відпадає. Ми їх навіть іноді чекаємо. Але недооцінювати ворога не варто», — боєць бригади «Рубіж».
Посміхнись  
- Заходить житомирянка в рибальський магазин та запитує продавців. - Скажіть будь ласка, у вас вудки для лову риби є? -...

Три напрямки професійно-технічної освіти: як у Житомирській громаді реорганізують мережу профтехів

15.04.2025 16:37

Реформа мережі закладів профтехосвіти — це вимога часу. Житомирська громада розпочала трансформацію цих закладів задля створення сильних, конкурентоспроможних навчальних закладів, які забезпечуватимуть молодь не лише дипломом, а й реальними можливостями для працевлаштування.

У центрі цієї реформи — учень, громада і майбутнє міста. Сучасний ринок праці стрімко змінюється, потребує фахівців, які не лише володіють практичними навичками, а й здатні адаптуватися до технологічного прогресу та викликів економіки.

Реформування закладів професійно-технічної освіти передбачає, що заклад повинен мати не менше 800 учнів. Станом на 1 вересня 2024 року кількість учнів у п’яти навчальних закладах навчається 2261 учень.

У Професійному коледжі індустрії краси і технологій міста Житомира — 593 учні; у Професійному коледжі технічних інновацій міста Житомира — 588 учні; у у Професійному коледжі сервісу ті дизайну міста Житомира — 586 учні; у Професійному технологічному коледжі міста Житомира — 403 учні; у Професійному політехнічному коледжі міста Житомира — 91 учень.

Житомир вивчив досвід Рівного у сфері профтехосвіти. Робоча група працювала понад два місяці, здійснила візити до закладів, де ознайомилася з освітнім процесом та матеріально-технічною базою. Було проаналізовано інформацію щодо переліку спеціальностей, наповнюваності груп, фінансових витрат тощо.

Реорганізація передбачає створення трьох основних напрямків:

Будівельно-технічний напрямок (сюди увійдуть зварювальники, слюсарі, електрики, монтажники, сантехніки, будівельники та сільськогосподарські професії). Цей напрям планують створити на базі Професійного коледжу технічний інновацій міста Житомира.

Громадське харчування та торгівельно-комерційна діяльність (кухарі, кондитери, продавці, товарознавці, працівники готельної індустрії та ін.) — на базі Професійного коледжу сервісу і дизайну міста Житомира.

Сфера обслуговування та легка промисловість (швачка, кравець, закрійник, швачка професії взуттєвої сфери, перукар та ін.) — на базі Професійного коледжу індустрії та краси міста Житомира.

У цих навчальних закладах професії не конкуруватимуть між собою. Кошти з бюджету громади виділятимуть на створення навчально-практичних закладів по кожному окремому напрямку.

Фінансування у 2025 році

На розвиток матеріально-технічної бази та проведення ремонтних робіт профтехосвіти Житомира сьогоднішня сесія міськради виділила 15 млн грн, а також 6 млн 729 тисяч грн — на створення навчально-практичного центру з професій верстатник широкого профілю.

Також міська рада прийняла рішення про виділення з бюджету громади додаткових коштів для виплат педагогам профтехів — по 1300 грн щомісяця.
При кожному закладі створять наглядові ради, куди увійдуть представники регіонального бізнесу. Бізнес надаватиме допомогу, консультуватиме та братиме безпосередню участь в роботі навчальних закладів.

Кошти, які навчальний заклад отримає за проходження виробничої практики учнями, міська рада збільшуватиме втричі за рахунок коштів бюджету громади.

Соцмережами шириться інформація про можливе закриття Житомирського вищого професійного технологічного училища. Колектив коледжу переймається ситуацією з приводу того, що заклад буде ліквідовано як юридичну особу.

Наголошуємо, що йдеться не про закриття, а про зміну статусу закладу та адаптацію під нові освітні стандарти. Такі вимоги ставить законодавство та сучасний ринок праці. Трансформація навчального закладу надасть нові можливості для всіх учасників освітнього процесу, збереже та покращить наявну матеріально-технічної базу, підвищить рівень кваліфікації працівників та сприятиме залученню більшої кількості учнів до навчання у професійно-технічних закладах.

Житомирські новини